0

آغاز پذيره نويسي صندوق ارزي سرمايه گذاري ايرانيان خارج از كشور

 
ali_ali0934
ali_ali0934
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 6676
محل سکونت : فارس شیراز

آغاز پذيره نويسي صندوق ارزي سرمايه گذاري ايرانيان خارج از كشور

 

'محسن معماري' روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا با بيان آنكه ، وجوه اوليه صندوق ارزي توسط سهامداران موسس آن واريز شده ، اظهارداشت: برهمين اساس سهامداران موسس حدود 20 ميليون يورو وجوه ارزي را پرداخت كرده اند.
معماري تصريح كرد: مراحل ثبت صندوق نيز به طوركامل طي شده و فرم هاي پذيره نويسي آن نيز آماده است.
به گفته وي ، اساسنامه نهايي صندوق ارزي سرمايه گذاري ايرانيان خارج از كشور پس از انجام اصلاحات در روزهاي گذشته به سازمان بورس و اوراق بهادار ارايه شده است .
وي اظهارداشت ،هر چند متقاضيان براي انجام پذيره نويسي صندوق اعلام آمادگي مي كردند اما از آنجا كه به صورت رسمي پذيره نويسي و آغازفعاليت صندوق اعلام نشده بود آمار دقيقي از متقاضيان وجود ندارد.
معماري ادامه داد: براساس گزارش گروه هاي اعزامي به خارج ، ميزان درخواست براي سرمايه گذاري در اين صندوق مناسب است .
معماري با اشاره به فعاليت صندوق ارزي در بورس كشور، گفت: با توجه به بهبود وضعيت بورس نسبت به سال گذشته سرمايه گذاران معتقدند كه اقتصاد ايران سود آور و براي سرمايه گذاري مناسب بوده است.
به گفته وي، اين صندوق وجوه ارزي ايرانيان داخل و يا خارج از كشور را جذب كرده و در بورس واوراق بهادار سرمايه گذاري مي كند.
يادآور مي شود : صندوق سرمايه‌گذاري ارزي ايرانيان خارج از كشور 11 مرداد ماه سال گذشته توسط رييس جمهور و با حضور يكهزار و 500 نفر از سرمايه‌گذاران افتتاح شد.
اين صندوق توسط 19 نهاد مالي شامل پنج بانك اقتصاد نوين، پارسيان، پاسارگاد، تات و ملت و همچنين پنج شركت سرمايه‌گذاري ، چند موسسه مالي و اعتباري و ..به همراه صندوق بازنشستگي كاركنان فولاد به عنوان موسسين صندوق با تعهد پرداختي معادل مبلغ 26 ميليون يورو تأسيس و پس از اخذ مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار در منطقه آزاد كيش به ثبت رسيد .
صندوق ارزي سرمايه گذاري ايرانيان خارج از كشور ، به موجب قانون تشويق و حمايت از سرمايه‌گذاران خارجي تحت پوشش قانون مزبور قرار گرفت.
سقف اعتبار اين صندوق 500 ميليون يورو در نظر گرفته شده كه مدت فعاليت آن پنج سال بوده و هيات امناي پنج نفره آن براي دو سال تعيين شده‌اند.
اقتصام** 9141**1601
انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 30345799
سه شنبه 30 فروردین 1390  1:47 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها