0

جهاد اقتصادي نياز به يك تحول اساسي را نشان مي دهد

 
ali_ali0934
ali_ali0934
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 6676
محل سکونت : فارس شیراز

جهاد اقتصادي نياز به يك تحول اساسي را نشان مي دهد

 

به گزارش ايرنا، ميرابوطالبي در مصاحبه با خبرنگار ايرنا در پاريس اظهار داشت: شناخت جامع رهبر معظم انقلاب اسلامي از بخش ها و عرصه هاي مختلف كشور، سبب شد ايشان چنين الگويي براي سال جاري بكار گيرند تا براي پاسخ به نيازها، تلاشي فراگير در حد جهاد انجام شود.
سفير ايران با اشاره به سنت نامگذاري ساليانه نيز افزود: تمامي نامگذاري ها توسط حضرت آيت الله خامنه اي، مبتني بر اصول و ضرورت است.
'تدبير ايشان، براي اعلام جهاد اقتصادي در سال 1390 تاكيد بر اين حقيقت است كه دنيا دريابد فشارها و تحريم ها تاكنون تاثير منفي بر نظام اسلامي نداشته و در آينده نيز با توجه به تداوم روحيه جهادي ملت ايران، تاثيرگذار نخواهد بود'.
ميرابوطالبي افزود: دومين دستاورد اين نامگذاري، آن است كه دشمنان انقلاب اسلامي بفهمند، ملت ايران مانند سه دهه گذشته بر تقويت روحيه ايستادگي، باورهاي ديني و اعتقادي خود در برابر دسيسه ها و توطئه هاي روزافزون دشمنان و استكبار استوار است و راه عزت و رشد اقتصادي را نيز با تلقي انجام جهاد تجربه خواهد كرد.
'از سوي ديگر، اطلاق عنوان جهاد در عرصه اقتصادي، بيانگر نگاهي معنوي است كه كشور با آن عجين مي باشد و خود سرشار از سودمندي براي همگان است'.
وي با اشاره به اينكه ملت ايران در هشت سال دفاع مقدس و پس آن توانستند با جهاد و از جان گذشتگي، راه ايستادگي و پيشرفت را طي كنند، افزود: اكنون مي توان با اتخاذ چنين راه و روشي كه مبتني بر جنبه هاي اعتقادي است به يك تحول اقتصادي و بهره وري قابل قبول درون كشور دست يافت.
سفير جمهوري اسلامي ايران در پاريس، عنوان جهاد اقتصادي براي سال جاري را مبتني بر ضرورت گنجاندن باورهاي اعتقادي و ديني در عرصه اقتصادي دانست.
ميرابوطالبي اجراي اقدامات عملي و ملموس در زمينه هاي اقتصادي را از شروط عملياتي نامگذاري سال 1390 خواند و گفت: نمي توان با سخن گفتن و شعاري در عرصه اقتصادي، جهاد در اين حوزه را به كرسي نشاند.
وي با اشاره به بيش از سه دهه تحريم غرب و همزمان پيشرفت هاي حاصله در عرصه هاي مختلف در ايران، افزود: جمهوري اسلامي از توانمندي كافي براي رشد وتوسعه روزافزون برخوردار بوده و مي توان با ايجاد بسترها و زير ساخت هاي لازم، شتاب بيشتري به سرعت پيشرفت هاي كنوني بخشيد.
سفير ايران در فرانسه اظهار داشت: با وجود فشارها و تحريم هاي غرب، كارهاي عظيمي از جمله در زمينه علوم و فناوري هاي جديد در كشور صورت گرفته است كه وجود روحيه و اعتقاد جهادي نيز به اين روند شدت بيشتري مي بخشد.
ميرابوطالبي با بيان اينكه وجود تحريم و تنگنا براي هيچ كس خوشحال كننده نيست، ولي با اين حال تحريم ها زمينه ساز شكوفايي در بسياري از عرصه ها در جمهوري اسلامي ايران شده است.
'ايران توانسته با وجود تمامي دسيسه هاي غرب در بسياري از زمينه ها به خودكفايي دست يابد و هم اينك نيز تا حد ممكن تلاش مي كند از خام فروشي مواد اوليه از جمله نفت خودداري كرده و با تبديل آن، زمينه ارزآوري بيشتري را فراهم كند'.
سفير ايران در پاريس، جمهوري اسلامي را در مقايسه با بسياري از كشورهاي منطقه كه از منابع غني طبيعي و نفتي برخوردارند، پيشرو دانست و افزود: بررسي ها نشان مي دهد بيشتر اين كشورها برخلاف ايران، مصرف كننده صرف كالاهاي توليدي كشورهاي صنعتي بوده و نتوانسته اند به توسعه و پيشرفت متوازن متناسب با درآمد نفتي خود دست يابند.
اروپام **1495**1516
انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 30345955
سه شنبه 30 فروردین 1390  1:39 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها