0

نوسازي 130 هزار واحد مسكوني تخريب شده از سوانح طبيعي

 
ali_ali0934
ali_ali0934
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 6676
محل سکونت : فارس شیراز

سال جهاد اقتصادي فرصتي براي مقابله با پديده قاچاق است

 

'محمد حسين برخوردار' روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار اقتصادي ايرنا اظهار داشت:امسال نقطه آغاز جهاد اقتصادي است، اما بدون ترديد سال هاي گذشته زيرساخت‌ها و مقدمات لازم براي تحقق اين شعار فراهم شده است .
به اعتقاد اين فعال بخش خصوصي، ابلاغيه مقام معظم رهبري در خصوص اصل 44 قانون اساسي ،اجراي قانون هدفمندي يارانه ها، ،نهضت كاهش هزينه تمام شده، حمايت از حقوق مصرف كننده،اصلاح الگوي مصرف، از جمله محورهاي مهمي است كه شرايط ابلاغ جهاد اقتصادي درسال جاري را ايجاد كرده است .
برخوردار اظهارداشت : بايد جهاد اقتصادي را تدبيري ضروري و تصميمي راهبردي و سرنوشت ساز براي دستيابي به رفاه و عدالت اجتماعي دانست.
رئيس مجمع عالي واردات در ارتباط با نقش واردكنندگان در عرصه جهاداقتصادي گفت: بدون ترديد ماموريت واردكنندگان داراي شناسنامه كه بر اساس ضوابط فني و استانداردهاي رسمي اقدام به واردات اقلام ضروري مي كنند ،در نظام جمهوري اسلامي تكميل زنجيره تامين كالا است .
وي افزود: در واقع واردات كيفي و ضرور، مكمل توليد و زمينه ساز انتقال فناوري است و عزم ملي واردكنندگان در اين برهه زماني كه كشور در حال مجاهده اقتصادي است، بر مدار بازپروري توليد صادرات محور و مقابله با پديده هاي شومي همچون قاچاق و واردات غيركيفي خواهد بود .
عضو هيات نماينگان اتاق تهران، نقش واردكنندگان داراي شناسنامه را در مقابله با پديده قاچاق مهم ارزيابي كرد و تصريح كرد: درحوزه مديريت وارداتT كالاي كيفي به اندازه موردنياز از مسير قانوني و مبادي رسمي وارد كشور شده و واردكنندگان در قبال كيفيت،خدمات پس از فروش ،پشتيباني و آموزش آن مسئوليت پذير هستند.
به گفته وي ، واردات كالاي قاچاق با حجمي قابل توجه خود معضلي بزرگ پيش روي تحقق فرايند واردات قانوني به كشوراست .
برخوردار گفت : قاچاق كالا به داخل ، علاوه بر آثار سوء اقتصادي آن به عنوان چالشي جدي مقابل برنامه هاي كلان كشور حائز اهميت است، به طوري كه رواج قاچاق و تاثير سوء آن به عنوان يك عامل بازدارنده توسعه، مي تواند موجب اخلال در اعمال و اجراي برنامه هاي زيربنايي شود .
اقتصام **1601**1319
انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 30345991
سه شنبه 30 فروردین 1390  1:34 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها