0

مانع تراشي ها مانع از اصلاح قانون تعاون نمي شود

 
ali_ali0934
ali_ali0934
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 6676
محل سکونت : فارس شیراز

مانع تراشي ها مانع از اصلاح قانون تعاون نمي شود

 

'عبدالمجيد غريب رضا'روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: لايحه اصلاح قانون تعاون دركميسيون هاي ذيربط مجلس در حال بررسي است و موضوعاتي كه احيانا اختلافاتي در آنها بين نظر دولت و مجلس وجود دارد به كميسيون هاي مربوط ارجاع داده شده و با حضور نمايندگاني از وزارت تعاون بررسي مي شود.
وي افزود:اين لايحه داراي مواد زيادي مي باشد و ممكن است بعضي مواد پيش بيني شده در آن تغيير يابد ،در عين حال وزارت تعاون تلاش خود را براي دفاع از لايحه دولت انجام ميدهد.
وي همچنين در مورد اظهار نظرهاي اتاق تعاون مبني بر عدم اعمال نظر اين اتاق و اتحاديه هاي تعاوني در روند اصلاح اين قانون و تعامل هاي انجام شده در اين مورد عنوان داشت قطار پرسرعت تعاون در حال پيش رويست، عده اي در جهت تقويت حركت آن كار مي كنند و عده اي هم سعي مي كنند تا مانع از حركت سريع آن شوند ولي بايد توجه داشته باشند سنگ پراني آنها نمي تواند مانع از حركت رو به جلوي بخش تعاون شود.
وي تاكيد كرد مردم و دولت همگام با هم پشتيبان اين امر هستند و كسي نمي تواند جلوي حركت هاي عظيم مردمي را بگيرد.
وي در مورد ارزيابي وضعيت تعاوني ها در استان ها تصريح كرد با راه اندازي سامانه نظارت الكترونيكي وزارت تعاون،عملكرد استان ها براساس اطلاعاتي كه به صورت آن لاين از ادارات كل تعاون دريافت مي شود به صورت ماهانه مورد بررسي قرار مي گيرد در حالي كه پيش از اين،اطلاعات استان ها به صورت دستي و در فاصله سه ماه مورد بررسي قرار مي گرفت.
معاون وزير تعاون خاطر نشان كرد براين اساس استان ها امتياز بندي مي شوند كه چگونه فعاليتي داشته اند و اداراتي كه بهتر عملكرده اند از طريق استانداري ها مورد حمايت بيشتر قرار مي گيرند و اداراتي نيز كه عقب هستند عارضه يابي مي شوند تا بتوانند كاركرد مناسب تري داشته باشند.
اقتصام**3917**1319
انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 30345983
سه شنبه 30 فروردین 1390  1:26 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها