0

تامين نيازهاي جامعه از وظايف خودروسازان در سال جهاد اقتصادي است

 
ali_ali0934
ali_ali0934
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 6676
محل سکونت : فارس شیراز

تامين نيازهاي جامعه از وظايف خودروسازان در سال جهاد اقتصادي است

 

'رضا سرايي' روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه اقتصادي ايرنا با اشاره به نامگذاري سال جاري به نام سال جهاد اقتصادي از سوي رهبر معظم انقلاب، افزود: در حوزه صنعت و بويژه بخش صنعت خودروي كشور، تكليف اين است كه در جهت توسعه صنعتي كشور و ايجاد زيرساخت‌هاي صنعتي در بخش خودرو گام‌هاي مهمي برداشته شود.
وي اضافه كرد: براين اساس در سال جاري محصولات جديد مطابق با نياز بازار و شرايط استانداردي حاكم در كشور توليد و عرضه خواهد شد.
به گفته وي، توسعه فعاليت‌ها و ارتقاي توليد و كيفيت خودرو و همچنين توجه ويژه به نيازهاي مردم و تامين آنها از ديگر وظايف صنعتي خودروسازان است كه بايد در سال جهاد اقتصادي به آن عمل شود.
سرايي اضافه كرد: در اين سال علاوه بر بهبود و ارتقاي كيفيت محصولات توليدي، بايد نگاه علمي در تصميم‌گيري‌ها و سياست‌هاي كلان خودرو نهادينه شود.
وي، با اشاره به طراحي و توليد موتورهاي ديزل گفت: هدف از ارائه وانت نيسان با موتور ديزل، تغيير و بهينه سازي سبد سوخت كشور هم راستا با قانون هدفمندي يارانه‌ها است.
سرايي افزود: با توجه به اجراي قانون هدفمندي يارانه ها، شركت زامياد نيز در بخش وانت بار به سمت توليد خودرو هاي دوگانه سوز و ديزل پيش خواهد رفت تا همگام با اين طرح در سال جهاد اقتصادي و هم راستا با استانداردهاي زيست محيطي گام بردارد به گونه اي كه شاهد افزايش توليد وانت ديزل و حذف بنزين از سبد سوخت كشور باشيم.
وي اصلاح سبد سوخت با كاهش سهم بنزين، كاهش مصرف سوخت به ميزان 35 درصد، افزايش پيمايش خودرو به ميزان 54 درصد، كاهش ميزان آلايندگي به ميزان 30 درصد، افزايش ايمني خودرو، كاهش چشمگير هزينه‌هاي خانوار و صرفه جويي حداقل 23.4 ميليون بشكه نفت خام را از جمله مزاياي ملي بكارگيري موتورهاي ديزل در مقابل موتورهاي بنزيني عنوان كرد.
مديرعامل شركت زامياد سپس تصريح كرد: اين شركت براي دريافت كمك 300 ميليارد دلاري دولت به منظور توسعه و ترويج خودروهاي ديزلي همچنان انتظار مي‌كشد.
سرايي گفت: اين رقم حداقل مطالبات ما و قول دولت در زمينه توليد و توسعه خودروهاي ديزلي است كه به رغم موافقت مديرعامل و اعضاي هيات مديره شركت ملي نفت ايران، در سيكل اداري معطل مانده است.
وي با تاكيد بر اينكه متاسفانه خودروسازان بخش سنگين و تجاري كشور از مراكز تحقيقاتي و بودجه لازم رنج مي‌برند، هرگونه كمك و حمايت دولت از ايجاد و توسعه مراكز R&D در صنعت خودروسازي سنگين را منجر به جلوگيري از هدر رفت سرمايه ها و منابع در آينده اين كشور دانست.
سرايي همچنين از برنامه هاي زامياد براي ارتقاي موتور فعلي ديزلي وانت، طراحي و توليد پلتفرم‌هاي جديد منطبق با سوخت ديزلي خبر داد و افزود: هم اكنون با وجود ايجاد زير ساخت لازم براي توليد و مونتاژ خودرو، بخش خودروسازي سنگين كشور با ظرفيت‌هاي خالي بسياري مواجه است كه نيازمند توجه بيشتر دولت، سازمان ها و ارگان هاي متولي حمل و نقل كشور هستيم.
مديرعامل شركت زامياد هرگونه سرمايه گذاري و سازمان دهي كمك‌هاي دولت به خودروسازي تجاري سبك و سنگين كشور و گسترش موتورهاي ديزلي را منجر به خروج از سياست تك راننده اي و صاحب خودرو بودن در كشور دانست.
وي سپس با اشاره به برخي مزاياي فني و اقتصادي بكارگيري موتورهاي ديزل در مقابل موتورهاي بنزيني در وانت زامياد، گفت: مابه التفاوت قيمت وانت ديزل و وانت بنزيني از محل كاهش هزينه سوخت حداكثر ظرف مدت 11 ماه جبران خواهد شد.
سرايي تاكيد كرد: كل قيمت وانت ديزل زامياد حداكثر ظرف مدت 4.5 سال از محل كاهش هزينه سوخت برگشت و مستهلك مي‌شود.
اقتصام ** 1574**1601
انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 30346124
سه شنبه 30 فروردین 1390  1:12 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها