0

اعتراض يك عضو تحقيق و تفحص از شوراي عالي ايرانيان به حذف بودجه اين شورا

 
ali_ali0934
ali_ali0934
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 6676
محل سکونت : فارس شیراز

اعتراض يك عضو تحقيق و تفحص از شوراي عالي ايرانيان به حذف بودجه اين شورا

 

محمد احمدي بي غش در حاشيه جلسه علني سه شنبه مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلماني ايرنا، از تصميم كميسيون تلفيق بودجه مبني بر حذف رديف بودجه مربوط به شوراي عالي ايرانيان خارج از كشور انتقاد كرد و آن را تصميمي نادرست و سياسي دانست.
وي گفت: وقتي مجلس تحقيق و تفحص از شوراي عالي ايرانيان را تصويب كرده است، اين بدين معني است كه اين شورا را به رسميت شناخته است و به همين خاطر بايد براي موجوديت آن بودجه اختصاص دهد.
نماينده مردم شازند در مجلس تاكيد كرد: وقتي بودجه به سازماني نمي دهيم، اين به معني آن است كه راه تنفس آن را بسته ايم و با اين روند حتي تحقيق و تفحص هم به سرانجام نخواهد رسيد.
وي گفت: كميسيون تلفيق بودجه بايد اجازه مي‌داد كه هيات تحقيق و تفحص با بررسي عملكرد شوراي عالي ايرانيان خارج از كشور نقاط ضعف آن را شناسايي كند و سپس درباره انحلال و عدم اختصاص بودجه به آن تصميم گيري كند.
وي در عين حال تصريح كرد كه شوراي عالي ايرانيان خارج از كشور با توجه به نقشي كه در ارتباط هموطنان خارج از كشور با داخل كشور دارد نبايد منحل شود.
وي گفت: البته دولت مي‌تواند بودجه مورد نياز اين شورا را از طرق قانوني تامين كند تا از انحلال آن جلوگيري شود.
عضو هيات تحقيق و تفحص از شوراي عالي ايرانيان خارج از كشور، گفت كه اين موضوع در جلسه امروز (سه شنبه) كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس مورد بررسي قرار خواهد گرفت و اين كميسيون نسبت به تصميم اتخاذ شده در تلفيق بودجه اعتراض خواهد كرد.
سيام**2025**9132
انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 30345816
سه شنبه 30 فروردین 1390  1:03 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها