0

انجام ورزش‌های سبک در کاهش ضربان قلب موثر است

 
aa1367
aa1367
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 325

انجام ورزش‌های سبک در کاهش ضربان قلب موثر است

یک متخصص بیماری‌های قلب و عروق با تاکید بر اینکه در اکثر موارد تپش قلب بیماری خاصی در کار نیست گفت: با کاهش استرس و اضطراب و انجام ورزش‌های سبک می توان تپش قلب را کاهش داد.

دکتر سینا مرادمند، عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پرشکی تهران در گفت‌وگو با ایسنا درباره تپش قلب اظهار داشت: هنگامی که فرد احساس کند که دچار تپش قلب شده است که به صورت‌های گوناگونی نظیر: کوبیدن، لرزیدن، تپیدن و... احساس می شود؛ ضربان قلب در حالت نرمال بین 60 تا 100 ضربه در دقیقه است و در تپش قلب بالاتر از 100 تا 130 تپش در دقیقه اتفاق افتد.

وی افزود: منظور از تپش قلب همان باز و بسته شدن آن است که در حالت انقباض و انبساط، تلمبه قلب درحالت انقباض یا بسته شدن خون را بیرون می فرستد اما درحالت انبساط یا باز شدن خون را به درون قلب می کشد.

این متخصص قلب و عروق گفت: در اکثر موارد تپش قلب نشانه بیماری خاصی نمی‌باشد و جای نگرانی وجود ندارد اما استرس، هیجان و اضطراب باعث تحریک قلب می شود و تپش قلب فرد را تشدید می کند.

وی همچنین تصریح کرد: ورزش و فعالیت بدنی شدید می تواند باعث باعث تپش قلب برای مدت چند دقیقه در فرد شود. همچنین مصرف چای غلیظ، قهوه تلخ و برخی سیگارها ممکن است در افراد تپش قلب ایجاد کنند.

این عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران تأکید کرد: افراد کم خون و مبتلایان به پرکاری غده تیروئید نیز قلبشان با سرعت و شدت بیشتری می تپد، به علاوه در پرولایس دریچه میترال که یکی از بیماری‌های خوش خیم دریچه میترال قلب است تپش قلب به نسبت شایع می باشد و افرادی که این مشکلات را دارند، با کمی فعالیت بدنی دچار درد و تپش قلب می شوند.

وی در دامه در خصوص علائم همراه با تپش قلب افزود: تپش قلب همراه با علایمی مانند سرگیجه، تنگی نفس، سرفه های ناگهانی، درد قفسه سینه و غش کردن همراه است.

سه شنبه 30 فروردین 1390  12:21 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها