0

هشدار بین المللی به نتانیاهو

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

هشدار بین المللی به نتانیاهو

  لس آنجلس تایمز گزارش داد:   هشدار بین المللی به نتانیاهو/ کمیته چهارجانبه آماده شناسایی فلسطین است   یک روزنامه غربی از افزایش فشارهای بین المللی بر کابینه رژیم صهیونیستی برای ارائه طرحی جدید برای سازش خاورمیانه و همچنین اقدام متقابل جامعه جهانی در این خصوص در صورت خودداری تل آویو از ارائه طرح خبر داد.  

به گزارش خبرگزاری مهر، لس آنجلس تایمز در گزارش خود می نویسد: در همین رابطه کمیته چهارجانبه صلح خاورمیانه ( روسیه، آمریکا، سازمان ملل، اتحادیه اروپا) به "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر اسرائیل هشدار داده که اگر هر چه سریعتر طرح صلح جدیدی را ارائه نکند، این نهاد کشور مستقل فلسطین در مرزهای 1967 به پایتختی بیت المقدس شرقی را به رسمت خواهد شناخت.

به نوشته این روزنامه، بدیهی است در صورتی که تل آویو از ارائه گزارش امتناع کند آمریکا و نهادهای بین المللی بر اساس طرح های خود با موضوع خاورمیانه برخورد می کنند و رژیم صهیونیستی نیز این بیم را دارد که این بار بر خلاف گذشته نهادهای بین المللی با جدیت بیشتری موضوع خاورمیانه را پیگیری کنند.

در همین رابطه هر چند نتانیاهو هفته گذشته با سفر به برلین و دیدار با برخی مقامات اروپایی موقعیت رژیم صهیونیستی را بهبود بخشید اما با این وجود آمریکا و اتحادیه اروپا همچنان بر نخست وزیر رژیم اسرائیل فشار می آورند که طرح خود را برای صلح خاورمیانه ارائه کند.

به نوشته لس آنجلس تایمز، یکی از محوری ترین موضع هایی که دیپلماتهای غربی درباره آن با نتانیاهو صحبت می کنند لزوم خروج نظامیان صهیونیستی از کرانه باختری است و اینکه کمیته چارجانبه صلح خاورمیانه در تصمیم خود برای به رسمیت شناختن کشور مستقل فلسطین بسیار جدی است و ممکن است به زودی این تصمیم را اجرایی کند.

این روزنامه در ادامه به سخنان اخیر "هیلاری کلینتون" وزیر امور خارجه آمریکا اشاره کرده و می نویسد : اظهارت کلینتون در مورد تمام شدن صبر جامعه جهانی در قبال موضوع خاورمیانه و لزوم اقدام سریع در قبال آن با توجه به تحولات موجود در کشورهای عربی، نشان می دهد که این بار غرب در تصمیم خود جدی است و از همین رو اسرائیل باید هر چه سریعتر اقدام مناسبی را انجام دهد.

در این میان هر چند دو سال قبل کابینه نتانیاهو در آغاز کار خود اعلام کرد که راه حل دو دولتی را در مورد خاورمیانه قبول دارد اما شکست مذاکرات رو در رو با رئیس تشکیلات خودگردان موجب شد این طرح نیز به بایگانی سپرده شود. 

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

سه شنبه 30 فروردین 1390  11:04 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها