0

نخستین قرارداد ساخت داخل صنعت نفت رونمایی شد

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

نخستین قرارداد ساخت داخل صنعت نفت رونمایی شد


بادستور وزیر نفت؛
نخستین قرارداد ساخت داخل صنعت نفت رونمایی شد
رئیس هیئت مدیره انجمن سازندگان صنعت نفت با اشاره به رونمایی از نخستین قرارداد ساخت داخل صنعت نفت ایران با دستور وزیر نفت اعلام کرد: امسال برای بخش عمده کالا و تجهیزات بومی صنعت نفت شناسنامه و کد ملی صادر می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سیروس تالاری در حاشیه برگزاری شانزدهمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز پتروشیمی با اشاره به برگزاری نشست مشترک بین سازندگان تجهیزات صنعت نفت و وزیر نفت، گفت: یکی از مهمترین مشکلات پیش روی سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران وجود قراردادهای سلیقه ای و متغیر بوده که با موافقت وزیر نفت مقرر شده یک قرارداد تیپ واحد برای ساخت داخل نهایی شود.

رئیس هیئت مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت با تاکید بر اینکه این قرار داد برای نخستین بار در صنعت نفت با مشارکت مدیریت حقوقی شرکت نفت ایران تدوین شده است تصریح کرد: همچنین با دستور وزیر نفت قرار است برای اولین بار امکان گشایش منابع اعتباری LC ریالی در سطح صنعت نفت اجرایی شود.

این مقام مسئول با اعلام اینکه برای گشایش LC ریالی باید بین چهار شرکت اصلی زیر مجموعه وزارت نفت و شبکه بانکی هماهنگی لازم انجام گیرد، اظهار داشت: با گشایش منابع اعتباری LC  ریالی امکان دور زدن تحریم های بین المللی علیه صنعت نفت ایران فراهم می شود.

به گفته وی همچنین با موافقت وزیر نفت مقرر شده است یک نماینده از انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت در شورای ساخت داخل فازهای پارس جنوبی به منظور تامین کالاهای مورد نیاز این میدان مشترک گازی مشارکت داشته باشد.

تالاری با تاکید بر اینکه ایجاد کنسرسیوم های تخصصی، کدگذاری و صدور شناسنامه برای کالاهای نفت و گاز و عرضه تجهیزات صنعت نفت در سامانه الکترونیکی کالا از دیگر برنامه های انمن سازندگان صنعت نفت در سال جاری خواهد بود بیان کرد: پیش بینی می شود در سالجاری با انجام اقدامات جدیدی علاوه بر ایجاد فضاهای جدیدی به منظور توسعه ساخت داخل  ظرفیت ساخت توسط سازندگان داخلی تکمیل شود و صنعتگران هیچگونه ظرفیت خالی نداشته باشند.

رئیس هیئت مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت با تاکید بر اینکه باید سازندگان داخلی به جای رقابت با یکدیگر با مشارکت و ایجاد کنسرسیوم بازارهای بین المللی و داخلی را هدفگذاری کنند تاکید کرد: همچنین در سالجاری باید ارتقاء کمی و کیفی تولید محصولات و کالاهای صنعت نفت با محور پژوهش و فناوری محقق شود.

افزایش 25 درصدی مشارکت سازندگان داخلی در نمایشگاه نفت

به گزارش مهر، پیام خلیلی با اشاره به تشکیل ستاد اجرایی برگزاری شانزدهمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پتروشیمی در سطح انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت، گفت: در سال جاری عرضه حداکثری توانمندی سازندگان و ساخت کالاها و تجهیزات و برنامه ریزی برای دور زدن تحریم های بین المللی دو استراتژی حضور در نمایشگاه نفت بود.

نایب رئیس هیئت مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت با اشاره به حضور بیش از 210 سازنده عضو این انجمن در شانزدهمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پتروشیمی تصریح کرد: میزان مشارکت اعضای انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت در نمایشگاه سال جاری نسبت به سال گذشته بیش از 25 درصد افزایش یافته است.

به گفته وی توسعه همکاری های استراتژیک در قالب ایجاد کنسرسیوم های تخصصی، ایجاد کمیته های فضاسازی و اطلاع رسانی به منظور معرفی چالش ها و فرصت های سازندگان تجهیزات صنعت نفت در نمایشگاه امسال برنامه ریزی شده بود.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

سه شنبه 30 فروردین 1390  11:01 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها