0

طرح جبران کارایی معلولان نقش مهمی در ایجاد اشتغالزایی برای این قشر دارد

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

طرح جبران کارایی معلولان نقش مهمی در ایجاد اشتغالزایی برای این قشر دارد

طرح جبران کارایی معلولان نقش مهمی در ایجاد اشتغالزایی برای این قشر دارد
ایلام - خبرگزاری مهر: کارشناس آموزش، اشتغال و بیمه بهزیستی ایلام گفت: اجرای طرح جبران کارایی معلولان نقش مهمی در اشتغالزایی این قشر از جامعه دارد و این طرح به منظور تشویق مراکز خصوصی در راستای جذب معلولان و ایجاد اشتغالزایی آنها اجرا می شود.

به گزارش خبرنگار مهر در ایلام، علی کرمی صبح سه شنبه در بهزیستی ایلام افزود:  در اجرای این طرح بین 10 تا 50 درصد حقوق و دستمزد ماهانه کارگران معلول اشتغال یافته در مراکز توسط بهزیستی پرداخت خواهد شد.

وی اضافه کرد: با اجرای این طرح 200 میلیون ریال در طول سال گذشته برای جبرایی کارایی تعداد 25 معلول در سطح استان پرداخت شده است.

وی همچنین به طرح بیمه خویش فرمایی معلولان و مددجویان توسط این اداره کل اشاره کرد و گفت: در این طرح نیز افراد به صورت فردی یا گروهی برای خود شغل ایجاد کرده که بهزیستی بیمه آنها را که حداکثر 18 درصد قانون کار و تامین اجتماعی است پرداخت می کند.

به گفته وی، در اجرای این طرح در سال گذشته نیز 160میلیون ریال بابت بیمه خویش فرمایی برای 100 مددجو و معلول پرداخت شده است.

کرمی بیمه کارفرمایی را از دیگر خدمات بهزیستی برای مددجویان و معلولان زیر پوشش عنوان کرد و گفت: در این طرح نیز که حق بیمه تامین اجتماعی مددجویان پرداخت می شود در طول سال گذشته 150میلیون ریال بابت بیمه کارفرمایی به بیش از 100مددجو و معلول پرداخت شده است.

بیش از 20هزار مددجو و معلول در استان ایلام زیر پوشش خدمات حمایتی بهزیستی قرار دارند.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

سه شنبه 30 فروردین 1390  10:34 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها