0

اخبار روز

 
Sem_440
Sem_440
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 3093
محل سکونت : آذربایجانغرب

اخبار روز

انفجار یک بمب صوتی در ایلام

دقایقی پیش در بلوار امام علي (ع) ايلام انفجاری رخ داد و در پي آن جمعي از ساكنان اين منطقه از منازل خود خارج و به سمت محل انفجار رفتند.
دقایقی پیش در بلوار امام علي (ع) ايلام انفجاری رخ داد.

به گزارش «خبرگزاری دانشجو»، دقایقی پیش در بلوار امام علي (ع) ايلام انفجاری رخ داد و در پي آن جمعي از ساكنان اين منطقه از منازل خود خارج و به سمت محل انفجار رفتند.
 
گفته مي شود اين صداي مهيب مربوط به انفجار يك نارنجك صوتي بوده است كه به گفته يكي از شاهدان، توسط سرنشينان يك سواري پرايد سفيد رنگ به داخل حياط منزلي مسكوني در اين منطقه پرتاب شد.
 
بر اثر اين انفجار شيشه هاي خودرو پارك شده در حياط اين منزل و شيشه اتاق ها شكسته شد.

پس از وقوع اين حادثه ماموران نيروي انتظامي در محل حاضر شدند و اكنون در حال بررسي ابعاد و علل اين حادثه هستند.
 
به گفته اهالي منطقه بلوار امام علي (ع) و شاهدان عيني اين حادثه تلفات جاني نداشته است.

گفتنی است، دو روز پیش نیز بمبی صوتی در میدان انقلاب سنندج منفجر شد.
 
سه شنبه 30 فروردین 1390  10:21 AM
تشکرات از این پست
sr1313
Sem_440
Sem_440
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 3093
محل سکونت : آذربایجانغرب

پاسخ به:اخبار روز

نيوزويك: گنج مبارك در شرم الشيخ است

اين موضوع كه دارايي‌هاي ميلياردي حسني مبارك و خانواده‌اش در خارج از مصر است را بايد به فراموش سپرد.‌ اين را فراموش كنيد كه بخش اعظمي از دارايي‌هاي حسني مبارك و خانواده‌اش در حساب‌هاي بانكي در سوئيس است و يا به صورت املاك در لندن و منهتن آمريكا مي‌باشد.
دادستان‌هاي مصري معتقدند كه اسرار مربوط به ثروت و دارايي ديكتاتور سرنگون شده مصر جايي در شرم الشيخ نهفته باشد.

به گزارش ايسنا، هفته نامه نيوزويك در گزارشي نوشت:‌ اين موضوع كه دارايي‌هاي ميلياردي حسني مبارك و خانواده‌اش در خارج از مصر است را بايد به فراموش سپرد.‌ اين را فراموش كنيد كه بخش اعظمي از دارايي‌هاي حسني مبارك و خانواده‌اش در حساب‌هاي بانكي در سوئيس است و يا به صورت املاك در لندن و منهتن آمريكا مي‌باشد.

دارايي‌ها و ثروت حسني مبارك كه گفته مي‌شود از مشكلات قلبي رنج مي‌برد، ممكن است بسيار به او نزديك و جايي در شرم الشيخ قرار داشته باشد.

ديپلمات‌هاي غربي و مقام‌هاي اعمال قانون به نيوزويك گفته‌اند كه بسياري از اسرار مربوط به دارايي‌هاي حسني مبارك ممكن است در شرم الشيخ نهفته باشد؛ شهري مجلل شبيه منطقه اورلاند يا لاس وگاس در آمريكا، جايي كه هتل‌هاي مجلل به سبك غرب و مراكز خريد فراوان در آن ديده مي‌شود.

يك ديپلمات اروپايي كه تاكنون در مصر مانده است‌، گفت:‌ شما مي‌توانيد مطمئن شويد كه - به طور مستقيم يا غير مستقيم، قانوني يا غير قانوني- خانواده حسني مبارك به ويژه پسرانش در سود سرشار شكوفايي شرم الشيخ سهم داشته‌اند.

در اين راستا دادستان‌ها دست به كار شده‌اند اما مدارك اندكي دراختيار دارند. همچنين به نظر مي‌رسد كه بازرسان به توافق نامه چند ميليارد دلاري گاز طبيعي ميان اسرائيل - مصر توجه ويژه‌اي كرده‌اند؛ توافق نامه‌اي كه اجراي آن به شركتي كه توسط يكي از بهترين دوستان حسني مبارك اداره مي‌شد، واگذار شده بود.

حسني مبارك 82 ساله كه ترجيح داد در سال‌هاي پاياني دوره‌ حكومتش به جاي قاهره شلوغ در شرم الشيخ باشد‌، درماه فوريه پس از كناره گيري از قدرت به اين شهر بندري درياي سرخ گريخت.

در حال حاضر حدود 200 هتل و بندر در شرم الشيخ وجود دارد كه مالك اكثر آنها دوستان نزديك و وفاداران حسني مبارك بوده‌اند. صدها هزار گردشگر اروپايي سالانه از اين شهر بازديد مي‌كنند.

حسني مبارك اخيرا گفت كه هيچ دارايي بزرگي طي 30 سال حضورش در قدرت نداشته و اينكه او فقط يك حساب بانكي در كل جهان دارد.

روند بازجويي از حسني مبارك و فرزندانش به اتهام فساد مالي، سوء‌استفاده از قدرت، كشتار و شكنجه معترضان تسريع يافته است. بازرسان همچنين قصد دارند تمركز خود را در مورد توافقنامه گازي سال 2005 با اسرائيل ( توافقنامه‌اي كه حسني مبارك مسئوليت قراردادش را به حسين سالم، جاسوسي مصري داد) بيشتر كنند.

هنوز محل اختفاي حسين سالم مشخص نيست. گفته مي‌شود چند روز پيش از سرنگوني حكومت حسني مبارك، حسين سالم به دوبي و از آنجا به سوئيس گريخته است.

ديپلمات‌هاي غربي كه خواستند نامشان فاش نشود، اعلام كرده‌اند كه دولت حسني مبارك زمين‌هاي دولتي را با بهاي كمتر از ارزش واقعي آن به تجار شرم الشيخ فروخته و در ازاي آن از آنها پورسانت دريافت كرده است.

همچنين اين اتهام وجود دارد كه حسني مبارك و خانواده‌اش از توافقنامه‌ گازي با اسرائيل سود سرشاري برده‌اند‌؛ توافقي كه به رغم نارضايتي گسترده مردم مصر ميان دو كشور منعقد شده بود.
سه شنبه 30 فروردین 1390  10:22 AM
تشکرات از این پست
Sem_440
Sem_440
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 3093
محل سکونت : آذربایجانغرب

پاسخ به:اخبار روز

گفتگوی تلفنی روسای مجالس ایران و کویت

الخرافی با بیان اینکه "ما مایل هستیم روابط دو کشور بیشتر تقویت و گسترش یابد" افزود: "در شرایط سخت کنونی بسیاری از فتنه گران مایل نیستند مناسبات برادرانه ما تقویت شود".
رئیس مجلس شورای اسلامی بعدازظهر دیروز در گفتگویی تلفنی با جاسم الخرافی رئیس مجلس کویت درگذشت ناگهانی برادر وی را تسلیت گفت و با وی و خانواده اش ابراز همدردی کرد.

به گزارش واحد مرکزی خبر علی لاریجانی در این گفتگوی تلفنی مراتب تاسف قلبی خود را از این واقعه مورد تاکید قرارداد و از خداوند متعال برای آن مرحوم غفران و رحمت الهی و برای خانواده شان صبر و شکیبایی درخواست کرد.

جاسم الخرافی رئیس مجلس کویت نیز در این گفتگو با تقدیر و تشکر از ابراز احساسات برادرانه لاریجانی اظهارامیدواری کرد الفت و دوستی میان دو ملت روز به روز تقویت و تحکیم یابد.

الخرافی با بیان اینکه "ما مایل هستیم روابط دو کشور بیشتر تقویت و گسترش یابد" افزود: "در شرایط سخت کنونی بسیاری از فتنه گران مایل نیستند مناسبات برادرانه ما تقویت شود".

لاریجانی نیز با تاکید بر نگاه مثبت دولت و مجلس کشورمان به توسعه و گسترش همکاری های برادرانه دو کشور گفت: نباید اجازه داد شیاطین به روابط دوستانه و صمیمانه دو کشور ‌آسیب برسانند.
 
سه شنبه 30 فروردین 1390  10:23 AM
تشکرات از این پست
Sem_440
Sem_440
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 3093
محل سکونت : آذربایجانغرب

پاسخ به:اخبار روز

چاره کویرشناس ایرانی برای ریزگردهای عربی

وي افزود: مي‌توان با استفاده از ريگ‌هاي رنگي، در مناطق بياباني منطقه توريستي ايجاد و كم كم آنجا را به محلي براي جذب گردشگر تبديل كرد. آنچه مسلم است به اين است كه مالچ پاشي در بيابان كار بسيار غلطي است و تكنولوژي قديمي محسوب مي‌شود.
كويرشناس برجسته ايراني راه‌حل مشكل ريزگردهاي عربي كه جنوب و غرب ايران را تحت تاثير قرار مي‌دهد پاشيدن ريگ در آن مناطق عنوان كرد.

به گزارش ايسنا، پرويز كردواني در نشست سرگروه‌هاي جغرافي مناطق 19 گانه آموزش و پرورش تهران اظهار كرد: منشا ريزگردهايي كه وارد ايران مي‌شوند و زندگي مردم را مختل مي‌كنند شمال آفريقا است ولي اين ريزگردها در عراق تشديد مي‌شوند.


 

وي در ادامه راه‌حل مشكل موجود را پاشيدن ريگ در مناطق غربي عراق و «هورالعظيم» دانست و افزود: منطقه هورالعظيم كه بخشي از آن در ايران و بخش ديگرش در عراق است باعث تشديد ريزگردهاي عربي مي‌شود. بخشي از هورالعظيم كه در ايران است داراي نيزارها و پوشش گياهي است و مشكلي ايجاد نمي‌كند اما بخشي متعلق به عراق به دليل سوزانده‌شدن نيزارها و عبور و مرور اتومبيل‌ها و تانكرها دچار مشكل شده است.

كردواني همچنين مالچ پاشي روي مناطق مستعد گرد و غبار را كاري اشتباه توصيف و اضافه كرد: اگر به فرض كشور عراق اجازه بدهد كه ما در مناطق شرقي‌اش مالچ پاشي كنيم اين كار از چند جهت اشتباه است. اول اينكه پاشيدن مالچ در مناطق وسيع شرق عراق هزينه‌هاي بسيار زيادي دارد، دوم اين كه مالچ بسيار بد بو است و سوم اينكه مانع نفوذ آب به خاك منطقه مي‌شود و موجب مي‌شود هيچ گونه گياهي در آن رشد نكند.

وي ادامه داد: هم اكنون در بسياري از مناطق داخل كشورمان، مانند سيستان و بلوچستان، توفان‌هاي ماسه‌اي را شاهد هستيم كه به مراتب شديدتر از گرد و غبارهاي عربي است ولي مي‌توان به راحتي آنها را مهار كرد. زندگي مردم در مناطق جنوب شرق ايران بسيار مشكل است ولي حل آن راه آساني دارد.

كردواني در ادامه با اشاره به تحقيقات شخصي‌اش خاطرنشان كرد: هم‌اكنون در ايران مخروط ‌افكنه‌هاي زيادي وجود دارد كه مي‌توان از آنها ريگ استخراج كرد و آنها را در مناطقي كه امكان بلندشدن گرد و غبار وجود دارد پاشيد. اين كار باعث مي‌شود شديدترين بادها نتوانند گردوغبار محلي را بلند كنند. ضمن اينكه ريگ مانند مالچ كه از نفت به دست مي‌آيد بوي نامطبوع ندارد و مانع نفوذ آب هم نمي‌شود.

وي افزود: مي‌توان با استفاده از ريگ‌هاي رنگي، در مناطق بياباني منطقه توريستي ايجاد و كم كم آنجا را به محلي براي جذب گردشگر تبديل كرد. آنچه مسلم است به اين است كه مالچ پاشي در بيابان كار بسيار غلطي است و تكنولوژي قديمي محسوب مي‌شود.

كردواني در ادامه با اشاره به منشا گرد و غبار در عراق، گفت: مناطق شرق عراق، چون داراي خاكي «لق» هستند مستعد ايجاد گرد و غبار هستند و اين گرد و غبارها به وسيله باد به سمت ايران مي‌آيند و هيچ مشكلي براي عراقي‌ها ندارند. گرد و غبار مناطق شرق عراق به داخل اين كشور راهي پيدا نمي‌كند و اين مساله همكاري آنها با ما را دچار اشكال مي‌كند.

به گزارش ايسنا، وي در ادامه از يافتن راهي مناسب براي پرآب كردن درياچه اروميه خبر داد و افزود: مي‌خواهند آب رود ارس را به درياچه اروميه بريزند كه كار اشتباهي است چرا كه با اين كار بيشترين ظلم به كشاورزي دشت مغان مي‌شود. مي‌توان به راحتي رودخانه‌هاي زيادي كه از مناطق شمال غربي ايران وارد عراق مي‌شوند و قابليت ساخت سد هم ندارند به سمت درياچه اروميه منحرف و آن را پر از آب كرد.

كردواني در ادامه مناطقي از ايران را براي برداشت ريگ مناسب دانست و افزود: از يزد به سمت بافق، از نايين به سمت انارك و از اردكان به سمت چك‌چك مناطقي وجود دارند كه باد كاري به پوشش آنها ندارد چون پوشش‌شان ريگي است. مي‌توان در عراق هم مانند اين پوشش را ايجاد كرد. ضمنا از زابل هم همين كار را بايد كرد. از زمان‌هاي قديم باد سيستان براي مردم آن منطقه مايه نعمت بود ولي به مرور زمان برايشان مشكل آفرين شده است.

كردواني درپايان با رد اخباري كه از قول وي دربرخي رسانه‌ها مطرح و عنوان شده بود كه گرم‌ترين نقطه زمين، منطقه گندم بريان در شمال بيابان لوت است تصريح كرد: گرم‌ترين نقطه زمين گندم بريان نيست. گرمترين نقطه دنيا، محلي است كه حدود 75 كيلومتر از "شهداد" فاصله دارد.
سه شنبه 30 فروردین 1390  10:24 AM
تشکرات از این پست
Sem_440
Sem_440
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 3093
محل سکونت : آذربایجانغرب

پاسخ به:اخبار روز

کد خبر: ۱۵۹۴۸۴
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۰ - ۰۸:۳۹
تعداد بازدید: ۵۱۱۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
ذخیره
 
 

تعطیلات آلودگی هوا تعطیل!

معاون عمرانی استاندار تهران با اشاره به ادامه پدیده گرد و غبار و آلودگی هوا در شهر تهران، گفت: قطعا این شرایط ادامه دارد، اما درسال 90 تعطیلی بدلیل آلودگی هوا نخواهیم داشت.
معاون عمرانی استانداری تهران گفت: در سال 90 تعطیلی بدلیل آلودگی هوا نخواهیم داشت.

به گزارش شبکه ایران، معاون عمرانی استاندار تهران با اشاره به ادامه پدیده گرد و غبار و آلودگی هوا در شهر تهران، گفت: قطعا این شرایط ادامه دارد، اما درسال 90 تعطیلی بدلیل آلودگی هوا نخواهیم داشت.

محمودی همچنین به برگزاری 14 جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران در سال گذشته اشاره کرد و گفت: در سال گذشته 33 روز ممتد شاهد آلودگی هوای تهران بوده‌ایم و به دلیل همین شرایط تعدادی از روزها تعطیل و حتی یک بازی فوتبال نیز با حاشیه‌های زیادی متوقف شد.

در همین حال مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از افزایش آلودگی هوا نسبت به سال گذشته در همین موقع می گوید. به گفته وی روزهای «ناسالم» و «بسیار ناسالم» پایتخت 350 درصد افزایش یافته است.

یوسف رشیدی با اشاره به اطلاعات ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای تهران گفت: بر این اساس از ابتدای سال جاری تا کنون هیچ روز «پاک» در پایتخت نداشتیم. از سوی دیگر تهران در این مدت 20 روز را در شرایط «سالم»، 6 روز را در شرایط «ناسالم» و یک روز را در شرایط «بسیار ناسالم» سپری کرده است که این رقم در مدت مشابه سال گذشته تهران 5 روز «پاک»، 20 روز «سالم» و 2 روز «ناسالم» بوده است.

وی با اشاره به رشد 3.5 برابری تعداد روزهای «ناسالم» و «بسیار ناسالم» در سال جاری در تهران به ایسنا گفت: آمارها نشان می‌دهد بیشترین علت آلودگی هوای تهران به ترتیب آلاینده ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون و دی‌اکسید نیتروژن بوده است این در حالیست بیشترن علت آلودگی هوای تهران در سال گذشته ذرات معلق کمتر از 10 میکرون و اوزون بوده است.
سه شنبه 30 فروردین 1390  10:26 AM
تشکرات از این پست
Sem_440
Sem_440
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 3093
محل سکونت : آذربایجانغرب

پاسخ به:اخبار روز

 

دردسر بدقولی میراث برای هدیه تهرانی

وي ادامه داد: هديه تهراني مدعي است توانايي پرداخت اين پول را ندارد و سازمان ميراث فرهنگي كه پرداخت آن را تقبل كرده، بايد پول را پرداخت كند.
طراح نمايشگاهي كه هديه تهراني سال قبل با كمك ميراث فرهنگي برپا كرده بود، به خاطر نق
 

دردسر بدقولی میراث برای هدیه تهرانی

وي ادامه داد: هديه تهراني مدعي است توانايي پرداخت اين پول را ندارد و سازمان ميراث فرهنگي كه پرداخت آن را تقبل كرده، بايد پول را پرداخت كند.
طراح نمايشگاهي كه هديه تهراني سال قبل با كمك ميراث فرهنگي برپا كرده بود، به خاطر نقد نشدن وجه چك، از اين بازيگر شكايت كرد.

سنگ‌چي، وكيل مدافع شاكي هديه‌ تهراني در خصوص پرونده حقوقي و كيفري يك فقره چك، در گفت‌وگو با خبرنگار قضايي فارس با بيان اينكه صادركننده چك خانم هديه تهراني است، اظهار داشت: موكل من (شاكي پرونده) طراح نمايشگاهي است كه پارسال هديه تهراني برپا كرده بود.

وي ادامه داد: هديه تهراني مدعي است توانايي پرداخت اين پول را ندارد و سازمان ميراث فرهنگي كه پرداخت آن را تقبل كرده، بايد پول را پرداخت كند.

سنگ‌چي ادامه داد: شاكي نسبت به شكايت كيفري اقدام كرده بود كه هديه تهراني به تحمل يك سال زندان محكوم شد. اما وي به اين حكم اعتراض كردند.


وي با بيان اينكه رسيدگي به پرونده چك دو جنبه حقوقي و كيفري دارد، گفت: شاكي،‌ نسبت به شكايت كيفري اقدام كرده بود در تاريخ اول اسفند سال گذشته، با حكم دادگاه و توسط كلانتري 123 نياوران هديه تهراني جلب شد و پرونده در شعبه 5 اجراي احكام دادسراي ناحيه 3 ونك بود.

سنگ‌چي خاطرنشان كرد: به اتفاق و به همراه مأموران كلانتري به دادسرا و به شعبه بدوي صادركننده رأي (شعبه 1045) مستقر در مجتمع قضايي شهيد قدوسي منتقل شدند كه آن روز به حكم اعلام واخواهي كردند.

وي با بيان اينكه قاضي كاظمي كه هديه تهراني را به تحمل يك سال حبس محكوم كرده بود، به دادگاه تجديدنظر منتقل شده بود. روز محاكمه در آن شعبه دادرسي حضور داشت كه براي هديه تهراني قرار كفالت صادر كرد. شخصي به نام سهرابي از كارگردانان سينما كفالت وي را بر عهده گرفت.

اين وكيل مدافع با بيان اينكه دادرس شعبه، نسبت به پرونده كيفري تشخيص دادند كه چك وعده‌دار است و بر همين اساس هديه تهراني را تبرئه كردند.

وي ادامه داد: موكل من نسبت به اين تبرئه تجديدنظرخواهي كرده كه در حال حاضر پرونده در دادگاه تجديدنظر استان تهران است.

سنگ‌چي افزود: نسبت به پرونده حقوقي هم شاكي، طرح دعوي كرده بود كه هديه تهراني به پرداخت 34 ميليون وجه چك و خسارت تأخيرتأديه، از زمان سررسيد تا دادخواهي محكوم شد. بر اين اساس هديه تهراني نسبت به اين حكم هم واخواهي كرده كه امروز (سه شنبه)جلسه رسيدگي به شكايت حقوقي چك است.
 
د نشدن وجه چك، از اين بازيگر شكايت كرد.

سنگ‌چي، وكيل مدافع شاكي هديه‌ تهراني در خصوص پرونده حقوقي و كيفري يك فقره چك، در گفت‌وگو با خبرنگار قضايي فارس با بيان اينكه صادركننده چك خانم هديه تهراني است، اظهار داشت: موكل من (شاكي پرونده) طراح نمايشگاهي است كه پارسال هديه تهراني برپا كرده بود.

وي ادامه داد: هديه تهراني مدعي است توانايي پرداخت اين پول را ندارد و سازمان ميراث فرهنگي كه پرداخت آن را تقبل كرده، بايد پول را پرداخت كند.

سنگ‌چي ادامه داد: شاكي نسبت به شكايت كيفري اقدام كرده بود كه هديه تهراني به تحمل يك سال زندان محكوم شد. اما وي به اين حكم اعتراض كردند.


وي با بيان اينكه رسيدگي به پرونده چك دو جنبه حقوقي و كيفري دارد، گفت: شاكي،‌ نسبت به شكايت كيفري اقدام كرده بود در تاريخ اول اسفند سال گذشته، با حكم دادگاه و توسط كلانتري 123 نياوران هديه تهراني جلب شد و پرونده در شعبه 5 اجراي احكام دادسراي ناحيه 3 ونك بود.

سنگ‌چي خاطرنشان كرد: به اتفاق و به همراه مأموران كلانتري به دادسرا و به شعبه بدوي صادركننده رأي (شعبه 1045) مستقر در مجتمع قضايي شهيد قدوسي منتقل شدند كه آن روز به حكم اعلام واخواهي كردند.

وي با بيان اينكه قاضي كاظمي كه هديه تهراني را به تحمل يك سال حبس محكوم كرده بود، به دادگاه تجديدنظر منتقل شده بود. روز محاكمه در آن شعبه دادرسي حضور داشت كه براي هديه تهراني قرار كفالت صادر كرد. شخصي به نام سهرابي از كارگردانان سينما كفالت وي را بر عهده گرفت.

اين وكيل مدافع با بيان اينكه دادرس شعبه، نسبت به پرونده كيفري تشخيص دادند كه چك وعده‌دار است و بر همين اساس هديه تهراني را تبرئه كردند.

وي ادامه داد: موكل من نسبت به اين تبرئه تجديدنظرخواهي كرده كه در حال حاضر پرونده در دادگاه تجديدنظر استان تهران است.

سنگ‌چي افزود: نسبت به پرونده حقوقي هم شاكي، طرح دعوي كرده بود كه هديه تهراني به پرداخت 34 ميليون وجه چك و خسارت تأخيرتأديه، از زمان سررسيد تا دادخواهي محكوم شد. بر اين اساس هديه تهراني نسبت به اين حكم هم واخواهي كرده كه امروز (سه شنبه)جلسه رسيدگي به شكايت حقوقي چك است.
 
سه شنبه 30 فروردین 1390  10:28 AM
تشکرات از این پست
Sem_440
Sem_440
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 3093
محل سکونت : آذربایجانغرب

پاسخ به:اخبار روز

نگرانی از تحرکات امنیتی جریان خاص

گویا این موضوع دراین ایام نیز مورد توجه یک جریان انحرافی است که تلاش دارد با بهره برداری خاص و خروج برخی اسناد و مدارک ویژه مقاصد خود را تامین و از عنصر اطلاعات به عنوان اهرمی برای ترغیب وتهدید برخی از جریان ها و چهره های سیاسی و پیشبرد اهداف سود بجوید.
یکی از آسیب هایی که بی شک سیستم های اطلاعاتی و امنیتی کشور را با تهدید مواجه می سازد،حرکت در راستای اهداف جناحی و جریان سیاسی خاص است. موضوعی که همواره مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز بوده و دیدار اخیرشان از نمایشگاه دستاوردهای این وزارتخانه بر آن تاکید داشتند.

به گزارش«جوان آنلاین»،بهره برداری سیاسی از اسناد و اطلاعات و تلاش برای خصوصی سازی آنان مساله ای بوده که نهادهای امنیتی و اطلاعاتی همواره با آن روبرو بوده اند.

این مساله که پیش از این در دوران دوم خرداد نیز خود را به نمایش گذاشته بود وجریانهای سیاسی درصدد نفوذ به دستگاه های امنیتی جهت تامین مقاصد خودبودند.

 گویا این موضوع  دراین ایام نیز مورد توجه یک جریان انحرافی است که تلاش دارد با بهره برداری خاص و خروج برخی اسناد و مدارک ویژه  مقاصد خود را تامین و از عنصر اطلاعات به عنوان اهرمی برای ترغیب وتهدید برخی از جریان ها و چهره های سیاسی و پیشبرد اهداف سود بجوید.

بی گمان این مساله و پی گیری آن خواه از سوی هر فرد و جریانی باشد مورد پذیرش مدیریت و بدنه نهادهای امنیتی نبوده و آنان تامین منافع ملی را به بازی های جریانی تنزل نمی دهند مساله ای که بی شک در این ایام نیز با این مقاومت ها روبرو هستیم.
 
سه شنبه 30 فروردین 1390  10:29 AM
تشکرات از این پست
Sem_440
Sem_440
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 3093
محل سکونت : آذربایجانغرب

پاسخ به:اخبار روز

هاشمی در آخرین ملاقات به خبرگان چه گفت؟

فکر می‌کنم باید چنین مشکلاتی که برای شما و ائمه جمعه دیگر و ائمه جماعات اتفاق می‌افتد، به دفتر آقا منتقل کنید. الان ایشان می‌توانند این مسائل را حل کنند. ما که نمی‌توانیم. ایشان حتماً راضی نیستند. اصلاً دلشان به این کارهای رضایت نمی‌دهد. منتها آنها به گونه‌ای هستند که همین کارهای بد را که می‌کنند، در گزارش‌ها به گونه‌ای می‌نویسند که اتهام می‌زنند و می‌گویند فلانی فلان کار را کرده بود و ما از ولایت دفاع کردیم. یعنی حرف‌های دروغ می‌زنند.
آیت الله هاشمی رفسنجانی ضمن ابراز نگرانی شدید از میدانداری و حضور پررنگ هوچی گران در میدان سیاسی کشور هشدار داد : شاهدید که این اواخر همیشه سراغ رهبری می‌آیند تا به حال مسائل این‌گونه نبود.از اول به خاطر مسئله انتخابات و مسائل شبیه به اینها بود. الان یک دفعه سراغ رهبری رفتند جایش را پیدا کردند که به کجا ضربه بزنند اینها مسئله را مطرح و خارجی ها چند برابر بزرگ و اعلام می‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام وی در آخرین نشست صمیمانه با علماء و خبرگان رهبری مطالبی را متذکر و نسبت به آن هشدار دادند.

متن کامل سخنان وی بدین شرح است :

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمدلله والسلام علی رسول الله و آله

اولاً باید از محبت‌هایی که شما ابراز کردید، تشکر کنم، ولی بدانید بر من سخت گذشت و عرق کرده بودم. آقایان یک مسئله کوچک و معمولی را بزرگ کردند و بزرگ دیدند. من فکر نمی‌کنم کار بزرگی کرده باشم.

نقطه مقابلش این است که باید از آیت‌الله مهدوی‌کنی تشکر کنید که با این حالشان که امروز دیدیم چگونه به صندلی منتقل شدند، این مسئولیت را پذیرفتند تا مشکلی که داشت در دل خبرگان و شاید جمعه تبدیل به یک غده چرکین می‌شد، حل کردند. واقعاً محبت کردند که این کار را کردند. گرچه ریاست خبرگان برای من افتخار بزرگی بود. شما شخصیت‌های کمی نیستید. از لحاظ علم، عمل و موقعیت از شخصیت‌های ممتاز کشور هستید. برای انسان بسیار بسیار افتخارآمیز است که در چنین جمعی مدیر باشد، ولی به اندازه‌ای که سهم من باشد، تا به حال رئیس و نائب رئیس بودم. کمی دیر به آیت‌الله مهدوی رسیدیم.

آقای مهدوی را کاملاً می‌شناسم. چند سال با هم در زندان بودیم. در زندان افراد را خوب می‌شناسد و خیلی خوب می‌توانند تشخیص دهند. واقعاً ایشان را شخصیتی عالم، عادل، متقی و آمر به آنچه که تکلیف تشخیص می‌دهند، یافتم.

در تمام عمرشان به همین صورت عمل کردند. جزو افتخارات روحانیت هستند. انشاءالله که در خبرگان تأثیرات بیشتری داشته باشند. ایشان در مسائلی از من بیشتر قاطعیت دارند. من کوتاه می‌آیم، ولی به نظرم ایشان در مسائلی که تشخیص می‌دهند، جدی‌تر برخورد می‌کنند. انشاءالله برای ارتقای کار خبرگان مفید باشند که من چنین امیدی دارم. قبلاً هم این حرف را در جاهای دیگر گفتم. بعد از انتخاب ایشان نمی‌گویم. قبلاً گفتم که ایشان این مزیت را دارند.

نکته‌ای که جناب آقای نعیم‌آبادی و جناب آقای طباطبائی گله کردند از وضعی که با بزرگان برخورد می‌کنند، مهم است. این روش بد واقعاً تبدیل به پدیده زشت ویروس مانند در جامعه شد. در اینجا با خیلی از علما و ائمه جمعه و جماعات ملاقات دارم که می‌آیند و درد دل می‌کنند. کمتر امام جماعت یا جمعه‌ای آمده که از افراد افراطی گله نکند که معمولاً جایی هم در مساجد دارند. می‌گویند توقع دارند ما آنچه را که خودشان می‌فهمند و می‌خواهند، بگوییم و اگر چیزی را نپسندند، فوری عکس‌العمل نشان می‌دهند و اهانت می‌کنند.

حقیقتاً این دردآور است که ائمه جماعت یا ائمه جمعه برای هدایت مردم تلاش می‌کنند و مردم به آنها اقتدا می‌کنند و شیفته حرف‌هایشان هستند، اما کسانی به خودشان حق بدهند این‌گونه با چنین بزرگانی برخورد کنند. باید حتماً این شیوه بد علاج شود، والاّ حق‌گویی، شهامت، شجاعت و صراحت را که از ویژگی‌های روحانیت است، از دستشان می‌گیرد و تضعیف می‌کند. باید اولاً خودمان آن قدر قوی باشیم که از این‌گونه چیزها نترسیم و حرف‌های خود را بزنیم. ولی شرایطی لازم است که انشاءالله شرایطش فراهم می‌شود.

می خواهم خبر خوبی به شما بدهم. دو سه حادثه بدی در روزهای اخیر اتفاق افتاد. همین دیروز رونوشت نامه‌ای را که از طرف رهبری به رئیس قوه قضائیه ارسال شده، برای من فرستادند. ایشان دستور دادند عواملی که این کار را کردند، تعقیب کنید، مجازات کنید و نتیجه کار را به من گزارش بدهید. بعد که من از کار ایشان تشکر کردم، آقای حجازی گفتند: همان زمان ایشان به من دستور دادند و من تلفنی با رئیس قوه قضائیه صحبت کردم و گفتم حتماً برخورد کنید و ایشان هم کارشان را شروع کردند و الان داریم پیگیری می‌کنیم.

فکر می‌کنم باید چنین مشکلاتی که برای شما و ائمه جمعه دیگر و ائمه جماعات اتفاق می‌افتد، به دفتر آقا منتقل کنید. الان ایشان می‌توانند این مسائل را حل کنند. ما که نمی‌توانیم. ایشان حتماً راضی نیستند. اصلاً دلشان به این کارهای رضایت نمی‌دهد. منتها آنها به گونه‌ای هستند که همین کارهای بد را که می‌کنند، در گزارش‌ها به گونه‌ای می‌نویسند که اتهام می‌زنند و می‌گویند فلانی فلان کار را کرده بود و ما از ولایت دفاع کردیم. یعنی حرف‌های دروغ می‌زنند.

یکی از مسئولان مرکز رسیدگی به امور مساجد به من گفت: از ده پرونده‌ای که برای ما می‌آید، هشت پرونده مربوط به نیروهایی است که در مساجد هستند. یا اما جماعت از آنها شکایت می‌کند و یا آنها اتهاماتی به امام جماعت می‌زنند و ما رسیدگی می‌کنیم.

این پدیده‌ای زشت و انصافاً مضر است. نباید باشد و باید جلویشان را گرفت. البته انتقاد حقشان است و هر کس انتقاد دارد، می‌تواند انتقاد کند، نامه بنویسد و وقت بگیرد و بیاید بگوید. باید راه بیان انتقادات را باز کنیم تا در دلشان جمع نشود. اما این‌گونه نشود که چنین وضعی درست کنند. این یعنی هوچی گری و حکومت هوچی‌گری خیلی خطرناک است.

بنا شد قدری حرف بزنیم تا شام آماده شود. من باید وقت را پر کنم. چون آقایان خسته شدند. آقایان! مسائل مهمی در پیش داریم. دلم نمی‌خواهد این حرف‌ها را که الان می‌زنم، به شکل وسیع در جامعه مطرح شود.

حسابی برای ما برنامه‌ریزی کردند. تا به حال موفق نشدند. مدتهاست که کار می‌کنند، ولی الحمدلله خداوند حفاظت کرده و توانستیم عبور کنیم. ولی الان عجیب است.

همین الان که در اینجا نشستیم، یعنی امروز رئیس آژانس هسته‌ای در شورای حکام هسته‌ای اعلام کرده است: «نمی‌توانیم نظر بدهیم که ایران انحراف نظامی ندارد. ایران اصلاً با ما همکاری نمی‌کند. اطلاعاتی کشف و اطلاعات جدیدی پیدا کردیم که انحراف نظامی ایران را تقویت می‌کند، البته مطمئن نیستیم.»

دروغ می‌گوید. ما که در عمق قضیه هستیم، می‌دانیم چنین برنامه‌ای در ایران نیست. اصلاً بنای این را نداریم. آقا همچنین برنامه‌ای ندارند و اجازه نمی‌دهند چنین کاری شود. ولی آنها دارند این‌گونه رفتار می‌کنند.

همین الان شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو مشغول کار است و برنامه جدّی آنها این است که ایران را بسیار قوی به نقض حقوق بشر متهم کنند که این رشته خیلی بدی است و عواقبی دارد. می‌خواهند گزارشگر دیگری برای ما بگذارند که گزارش‌های نوبه‌ای بدهد و شرایط ایران را بگوید. حرف‌های زیادی می‌سازند و می‌گویند.

الان در این مراکز کاملاً دارند علیه ما کار می‌کنند. در داخل هم کارهای عجیب و غریبی می‌شود. همین قضیه نیروگاه بوشهر، مسئله کوچکی نیست که اتفاق افتاد. ۳۴ سال است که از عمر شروع این کار گذشته و دارد کار می‌شود. نزدیک ۲۰ سال است که روس‌ها آمدند و پول‌های زیادی از ما گرفتند. هر وقت بعد از مدتی بهانه‌ای می‌آورند و مقداری پول می‌گیرند و به بهانه‌هایی تأخیر می‌اندازند.

آخرین کارشان این بود که سوختی که در قلب رآکتور گذاشته بودند و آب گرم شده بود، گفتند: این خطرناک است و برگردانید. شاید خطرناک باشد و نمی‌گوییم دروغ می‌گویند، ولی به هر حال آنها مسئول هستند. برای این کار خیلی از ما پول گرفتند.

همین جا به جای اینکه بیایند عذرخواهی کنند، با الفاظ رکیکی طلبکار می‌شوند. مسئولش می‌گوید: «ما مثلی در روسیه داریم که آدم خسیس باید دو بار پول بدهد.» منظورش این است که ایرن در پول دادن خسّت به خرج داده است. با اینکه نزدیک دو برابر آنچه که قرار داد ما بود، تا به حال پول گرفتند.

می‌گوید: «ایران خسّت به خرج داده و به ما می‌گوید پمپ‌های کهنه‌ای را که از ۳۰ تا ۳۵ سال پیش در آلمان مانده، به کار بگذارید. پمپ منفجر می‌شود که باید دوباره دنبال پمپ جدید بگردیم که وقت تلف می‌شود.»

انصافاً خلاف می‌گویند. اگر قیدی در قراردادها داشتیم، برای این بود که می‌خواستیم سطح امنیت را بالا ببریم. در نیروگاه‌های روسیه مسئله چرنویل را داریم که سالها منطقه وسیعی را آلوده و چقدر انسان را حتی در زمان ما تلف کرده است.

از لحاظ امنیتی قرارداد را محکم کردیم تا آنها نتوانند جوری بسازند که به عهده ما بگذارند و بگویند شما مقصر هستید. هر چه خواستند، دادیم. بهانه‌گیری کردند که باید سوخت را بعد از تمام شدن برگردانید. چاره‌ای نبود. نظام پذیرفت که برگرداند. بابت همین هم پول می‌خواهند و می‌گویند باید از این نگهداری کنیم.

ببنید این جور آدم‌ها و کشورها طرف ما هستند که دارند اذیت می‌کنند. برنامه تحریم بیشتر دارند. ۸۰ نفر از شخصیت‌های نظامی، امنیتی، سیاسی و غیره کشور را در تحریم گذاشتند. این لیست جدید و غیر از کسانی است که قبلاً گذاشته بودند که شخصیت‌های قضائی، سیاسی و دولتی هستند.

دائماً دارند علیه ما کار می‌کنند. در مسائلی که در کشورهای همجوار ما و منطقه می‌افتد، به‌گونه‌ای تبلیغ می‌کنند که تطبیق دهند تا ایرانی‌ها را  تحریک کنند که مثل آنها رفتار کنند. اگر در نحوه نقل، تطبیق، مثال‌ها و تشبیهاتشان دقت کنید، می‌بینید که می‌خواهند کاملاً از آن حوادث علیه ایران استفاده کنند.

لذا تأکید زیادی دارم که باید محافظ وحدت جامعه باشیم. فکر نمی‌کنم بعضی از حرف‌های تندی که می‌زنند، نتیجه درستی داشته باشد. می‌خواهند بعضی‌ها را عصبانی کنند. آنها هم خیره می‌شوند تا عده‌ای در کشور کارهای بدی بکنند. الان فهمیدند که کجا را هدف قرار بدهند. دیدید که اواخر همیشه سراغ رهبری می‌آیند. تا به حال مسائل این‌گونه نبود. از اول به خاطر مسئله انتخابات و مسائل شبیه به اینها بود. الان یک دفعه سراغ رهبری رفتند. ساده نیست که با آن اهانت‌ها برخورد کنند. جایش را پیدا کردند که به کجا ضربه بزنند. خارجی‌ها هم این مسائل را بزرگتر می‌کنند. اینها مسئله را مطرح و آنها چند برابر بزرگ و اعلام می‌کنند.

باید در برخورد با این شیوه‌ها مواظب باشیم. اگر خطری متوجه این انقلاب شود، خدای‌نکرده برای کشور، انقلاب و اسلام سنگین تمام می‌شود. روحیه خیلی از شخصیت‌های جهان اسلام و غیراسلامی که به پیروزی ما امید بستند و فکر می‌کنند می‌توانند از اینجا پشتیبانی داشته باشند، آسیب می‌بیند.

استکباری‌ها خیلی علاقمندند و دلشان می‌خواهد ایران را که مادر و پیشتاز این حرکت‌هاست، ضعیف کنند و جهانیان ضعیف ببینند. یعنی می‌خواهند ایران را به جای الگو، عبرت کنند. واقعاً می‌خواهند این‌گونه عمل کنند.

لذا باید برای خودمان برنامه داشته باشیم تا فاصله‌ها را در جامعه کم کنیم. اگرچه از بعضی از کارهایی که می‌کنند، ناراضی هستیم و قابل قبول نیست، ولی باید نوع برخورد به گونه‌ای باشد که جامعه اداره شود و عقلای قوم اداره کنند و دست انسان‌های افراطی ندهند تا این اتفاقات بیفتد.

مسئله مهمی که در پیش داریم و شما وارد این بحث نشدید و من عرض می‌کنم، هدفمند کردن یارانه هاست که یک ضرورت غیرقابل اجتناب می‌دانیم. از سالها پیش چنین عقیده‌ای داریم. در سیاست‌های کلی هم آمده و رهبری هم پیگیری می‌کنند.

باید انجام شود. اگر انجام نشود، با وضعی که تا به حال سوخت ارزان را تلف می‌کردیم، طولی نمی‌کشد که باید واردکننده مواد انرژی زا باشیم. دیگر نمی‌توانیم صادر کنیم. الان زندگی ما با صادرات تأمین می‌شود. صادرات مستقیم و غیرمستقیم حدود ۸۵ درصد هزینه‌های ما را تأمین می‌کند.

بعضی چیزها را به عنوان صادرات غیرنفتی حساب می‌کنیم، در حالی که حقیقتاً نفتی هستند. بعضی از درآمدهای ما با واسطه به نفت برمی‌گردد. اگر این‌گونه مصرف کنیم و از آن طرف هم دست ما را بستند که نتوانیم منابع را توسعه بدهیم و تکنولوژی‌های پیشرفته را به ما نمی‌دهند، به روزی می‌رسیم که باید واردکننده صرف باشیم. تا به حال هم وارد می‌کردیم، ولی در مقابلش مواد خام صادر می‌کردیم. در سالهای اخیر مقدار زیادی بنزین و گازوئیل وارد می‌کردیم و در مقابلش نفت خام می‌دادیم.

الان داریم کاری را انجام می‌دهیم که یک ضرورت است. ولی خطرش موقعی بروز می‌کند که صنایع و کشاورزی برای صاحبانشان صرف نکند و ضرر بدهد که الان کم و بیش آثارش دارد پیدا می‌شود. خیلی از کارگاه‌ها با این قیمت‌ها نمی‌توانند کار کنند. به ضررشان است. به علاوه دولت هم برای تأمین نیازهای مردم وارد می‌کند. واردات هم از کشورهایی مثل چین است که کالاهایشان ارزان‌تر است.

این واردات باعث می‌شود که دامداری، کشاورزی و صیادی ما برای صاحبان این حرفه‌ها به صرفه نباشد. امروز در روزنامه‌ها خواندم که بوشهری‌ها دیگر صیادی نمی‌کنند و ماهی وارداتی را مصرف می‌کنند. اگر این خبر درست باشد، خیلی جای غصه است. چون بوشهر یکی از جاهای بسیار مستعد و صیادان بوشهری از افراد ماهر برای صیادی بودند. درست است که قبلاً مازاد گازوئیل خود را در آن طرف می‌فروختند که الان نیست، ولی مسئله مهم ما تولید است.

دو سه روز پیش اعضای شورای مرکزی خانه کشاورز پیش من آمده بودند. درد دل‌هایی کردند که انسان را خیلی ناراحت می‌کند که در این مدت کوتاه چه بر سرشان آمد!! می‌گفتند کشاورزی برای کشاورزان صرف نمی‌کند. قطعاً باید به کشاورزی و صنعت توجه داشت.

نمایندگان مجلس دیدند که ۳۰ درصد از درآمدهای یارانه‌ها باید به مراکز تولید صنعتی برگردد و ۲۰ درصد به دولت برسد که هزینه‌هایش بالا می‌رود و بقیه باید در مسیر درست استفاده شود. البته آنها هوشیاری به خرج دادند و قبل از اینکه گران کنند، پولی به مردم دادند که قدری زهر کار را گرفتند، ولی در ادامه این‌گونه نیست. باید مواظب باشیم.

خدای نکرده اگر در این شرایط منطقه که از جهتی خوب و از جهتی به هم ریخته است، کارگران و کشاورزان مشکل داشته باشند و روستائیان و مردم بخواهند کاری کنند، مشکل می‌شود. آقایان در شهرهایی که هستید، چشم نظام باشید. آنچه را که می‌بینید، واقعاً منتقل کنید. حداقل به آقا منتقل کنید تا ایشان در جریان باشند.

درباره نکته مهمی که فکر می‌کنم باید بیشتر توضیح بدهم، همین مقدار را کافی می‌دانم. شاید شما بیشتر از ما بدانید.

چند روز پیش مدیران صنایع غذایی پیش من آمده بودند که می‌گفتند: از ۱۲ هزار صنعت غذایی الان ۶ هزارش کار نمی‌کنند و کارشان را کنار گذاشتند. یا مواد ندارند و یا نمی‌توانند حقوق کارگرانشان را بدهند.

بنابراین باید خیلی خیلی مواظب باشیم تا نتیجه این کار مهم و ضروری و این جراحی که باید انجام شود، منجر به خونریزی نشود و کشور بتواند به اهداف بسیار خوبی که در هدفمند کردن یارانه‌ها دارد، برسد که می‌تواند ما را برای رهایی از خیلی از بن‌بست‌ها نجات دهد. البته یک مقدار نیاز به صبر و تحمل است و یک مقدار هم مسئولین باید مواظب باشند.

با تشکر از آقایان، خواهش می‌کنم که برای صرف شام تشریف بیاورند.

والسلام علیکم و رحمه الله
سه شنبه 30 فروردین 1390  10:31 AM
تشکرات از این پست
Sem_440
Sem_440
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 3093
محل سکونت : آذربایجانغرب

پاسخ به:اخبار روز

پنجشنبه؛ واریز یارانه نوبت سوم

یارانه مرحله سوم در روز پنجشنبه قابل برداشت بوده و میزان یارانه به ازای هر نفر همان مبلغ 44 هزار و پانصد تومان است.

به گزارش خبرگزاری فارس، مرادی با اعلام زمان واریز یارانه‎ها در اول اردیبهشت گفت: سرپرستان خانوارها می‎توانند در همان روز پنجشنبه اول اردیبهشت یارانه خود را برداشت کنند.

مرادی تصریح کرد: افزایش یارانه نداریم و آنچه تا به امروز مبنا است، سرانه 44 هزار و 500 تومان در ماه است که مرحله سوم آن این پنجشنبه واریز و قابل برداشت است.
سه شنبه 30 فروردین 1390  10:32 AM
تشکرات از این پست
Sem_440
Sem_440
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 3093
محل سکونت : آذربایجانغرب

پاسخ به:اخبار روز

«نخ»، تهدیدی جدید برای جوانان

فرماندهی انتظامی شهرستان سردشت با اعلام این خبر گفت: این نوع ‏قرص عوارض بسیار خطرناکی به نسبت کراک و شیشه دارد و تـوزیع کنندگان ‏مـواد مخدر آنرا به عنوان تقویت کننده حافظه در بین دانش آموزان و جوانان توزیع می کنند .
سوداگران مرگ نوع جدیدی قرص روانگردان را با نام نخ تهیه و از مرز سردشت ‏وارد کشور کرده اند . ‏

به گزارش واحد مرکزی خبر ، فرماندهی انتظامی شهرستان سردشت با اعلام این خبر گفت: این نوع ‏قرص عوارض بسیار خطرناکی به نسبت کراک و شیشه دارد و تـوزیع کنندگان ‏مـواد مخدر آنرا به عنوان تقویت کننده حافظه در بین دانش آموزان و جوانان توزیع می کنند .

سرهنگ حسن خدایی با اشاره به فرا رسیدن فصل امتحانات به دانش آموزان و ‏دانشجویان هشدار داد اسیـر این ترفند جدید دشمنان نشوند ‏.

در یک ماه گذشته 101 کیلوگرم انواع قرص پیش ساز مواد مخدر ‏صنعتی در سردشت کشف شده که معادل 50 درصد مجموع کشفیات این نیرو در ‏سال گذشته در این شهرستان است
سه شنبه 30 فروردین 1390  10:34 AM
تشکرات از این پست
Sem_440
Sem_440
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 3093
محل سکونت : آذربایجانغرب

پاسخ به:اخبار روز

چه كساني بايد عزل شوند ؟!

حسين شريعتمداري در سرمقاله کیهان نوشت:

عزل آقاي مصلحي از وزارت اطلاعات كه در پوشش «استعفاء» صورت گرفته بود و مخالفت رهبر معظم انقلاب با عزل ايشان كه بازگشت وي به وزارت را در پي داشت با حاشيه هاي ناگفته اي همراه بود كه بايسته نبود ولي اين حاشيه هاي ناشايست با نگاهي دقيق تر و از زاويه اي ديگر، نه فقط نگران كننده نيستند بلكه هشدار دهنده اند و شكرانه نيز دارند. مانند آژير خطري كه از ورود «دزد» خبر مي دهد و صداي آن اگرچه گوشخراش است اما هيچ صاحبخانه اي از شنيدن اين صدا آزرده خاطر نمي شود و يا از نصب آژير، ابراز پشيماني نمي كند. شايد نگارنده را بيش از اندازه خوشبين تلقي كنيد! ولي...

1- فرض كنيد دوران تبليغات انتخاباتي است و يكي از نامزدها در سخنراني ها، مصاحبه ها و پوسترها و برگه هاي تبليغاتي خود اعلام مي كند كه؛ «از نظر من دوران اسلامگرايي گذشته است! به جاي مكتب اسلام بايد از مكتب ايران به عنوان نسخه و الگوي حكومتي استفاده كنيم! صهيونيست هايي كه به بهاي قتل عام مردم و آواره كردن آنها در فلسطين اسكان داده شده اند «مردم اسرائيل»! و مستحق دوستي هستند! هركس با خواست و نظر من موافق نباشد در دولت من جايي ندارد! تنها معيار و ملاك من در به كارگيري افراد، اطاعت بي چون و چرا از دستورات و خواسته هاي من است! مبالغ كلان و نجومي بيت المال مسلمين را هر طور كه بخواهم و در هر كجا كه مايل باشم هزينه مي كنم و در مقابل هيچ كس هم پاسخگو نيستم! ايجاد تفرقه در ميان جريانات ارزشي و متعهد را به عنوان يك هدف استراتژيك دنبال مي كنم! هروقت كه بخواهم به آمريكا و انگليس و ساير كشورها سفر مي كنم و با هر يك از مقامات سياسي خارجي و يا ايراني فراري كه مايل باشم به گپ وگفت مي نشينم و اگر مثلاً در وزارت اطلاعات كسي بخواهد از علت اين سفرها و ماهيت آن ملاقات ها سر در بياورد بلافاصله او را عزل مي كنم و...»

خب! حالا بر فرض نامزدي با اين خصوصيات از فيلتر شوراي نگهبان عبور كرده باشد! آيا حدس مي زنيد بيشتر از آقاي كروبي - يعني كمتر از آراء باطله- رأي بياورد؟ به يقين نه!

2- حالا اگر مردم متعهد و پاكباخته ايران اسلامي به يك نامزد متعهد، مردم دوست، پاك دست و مقاوم در برابر باج خواهي قدرت هاي استكباري رأي بدهند و اين نامزد منتخب و محبوب، بعد از حضور در رأس قوه مجريه، فرد يا افرادي با خصوصيات ياد شده در بند اول اين نوشته را نه به عنوان «رئيس دفتر» و يا صاحب دهها پست كليدي ديگر، بلكه در جايگاهي نظير «قائم مقام» و «همه كاره دولت» بنشاند و هشدار دلسوزانه و مستدل ديگران را درباره خطر حضور او در كنار خود نپذيرد آيا به راي صادقانه مردم بي اعتنايي نكرده و اعتماد خالصانه آنها را ناديده نگرفته است؟!

مي دانيم و بر اين باور خود اصرار داريم كه شائبه و ترديدي درباره احترام و اعتقاد رئيس جمهور محترم به رأي و نظر مردم وجود ندارد ولي متاسفانه با به كارگيري باند منحرف و نفوذي مورد اشاره، اين بي توجهي چه بخواهند و چه نخواهند- و صد البته كه نمي خواهند- صورت پذيرفته است و البته بديهي است از آنجا كه اين انقلاب به قول حضرت امام(ره) «كشتي نوح است و خدايش پشتيبان و كشتي بان است» و مخصوصا، از آن روي كه نگاه توده هاي عظيم مردم به رهبر انقلاب است و جايگاه و وزن هر كس را در ميزان نزديكي به آن رهبر فرزانه و نايب امام زمان(عج) ارزيابي مي كنند، به يقين باند منحرف كذايي راه به جايي نخواهد برد و ضربه اصلي را به جايگاه مردمي رئيس جمهور و تلاش درخور تقدير و خستگي ناپذير ايشان وارد مي كند و دلشوره دلسوزان اين است كه چرا؟!

3- سال گذشته- شهريورماه 89- در حالي كه باند مورد اشاره يكي از پروژه هاي خود را براي محاصره بيشتر آقاي دكتر احمدي نژاد تدارك ديده و در دست اجرا داشت، اطلاعات مربوط به پروژه ياد شده و شماري از جزئيات آن را كه از طريق برخي اعضاي همان باند به دست آورده بوديم فاش كرديم و انتظار آن بود كه رئيس جمهور محترم با مشاهده آن نشانه ها از اجراي پروژه جلوگيري كنند ولي متاسفانه چنين نشد و باند نفوذي، آقاي احمدي نژاد را به مصاحبه مفصلي با روزنامه دولتي ايران كشاند- و همانگونه كه كيهان پيش بيني كرده و خبر داده بود- تلاش كرد ميان رياست محترم جمهوري و دوستان وفادار و اصولگراي ايشان مرزبندي كند.

همان روز در بخشي از يك يادداشت و با نگاهي دلسوزانه خطاب به رئيس جمهور محترم نوشتيم؛ «كاش برادر عزيزمان جناب آقاي دكتر احمدي نژاد نگاهي به اطراف خويش مي انداخت و مشخصات و هويت برخي از اين اطرافيان را كه امروزه در شمار نزديكترين افراد به ايشان هستند، با كساني كه طي چند سال گذشته در كنار وي بوده اند به مقايسه مي نشست.

 برخي از آنان- تاكيد مي شود كه فقط برخي از آنها نظير آن آقاي اخراجي فلان وزارتخانه و...- چگونه آمده اند؟ و برخي از ياران فداكار، اصولگرا و كارآمد قبلي چرا در كنار ايشان نيستند؟! بي آن كه - خداي نخواسته- قصد مقايسه مثل به مثل در ميان باشد، و فقط به عنوان يك هشدار منطقي بايد گفت كه ماموريت عوامل نفوذي دشمن تنها ترور و انفجار نيست، بلكه مهره چيني بي خاصيت هاي گوش به فرمان و دور كردن كارآمدهاي متعهد از كنار مسئولان، يكي از اصلي ترين و شناخته شده ترين ماموريت آنهاست. اينگونه نفوذي ها را چگونه مي توان شناخت؟! به يقين نبايد در جيب و كيف آنها، كارت شناسايي سازمان هاي ماموريت دهنده را جستجو كرد! آنان بعد از نفوذ و جايگزيني دست به كار ماموريت خود مي شوند، و از جمله با اهميت ترين و شناخته شده ترين انواع ماموريت آنها علاوه بر خالي كردن اطراف يك مسئول بلندمرتبه از نيروهاي وفادار و متعهد كه به آن اشاره شد، تنگ كردن دايره دوستان، متهم كردن ياران متعهد و دلسوز به دشمني، دست زدن به اقدامات ضد ارزشي و نسبت دادن آن به مسئولان و هنجارشكني هاي ديگري از اين دست نيز هست.»

اكنون بايد پرسيد كه آيا در ماجراي اخير يعني عزل آقاي مصلحي بار ديگر پاي همان باند منحرف در ميان نبوده است؟!

رئيس باند مورد اشاره بعد از اطلاع از مخالفت رهبر معظم انقلاب با عزل آقاي مصلحي، حاضر نشد اين خبر در خبرگزاري ايرنا كه مدتي است مانند برخي ديگر از مراكز و نهادها به طور كامل در اختيار عوامل سرسپرده او قرار گرفته است، درج شود و در حالي كه يادداشت كتبي رهبر معظم انقلاب حاوي دستور ايشان مبني بر لغو عزل آقاي مصلحي به دست رئيس جمهور محترم رسيده بود و ايشان دستور را ابلاغ كرده بود، رئيس باند بهانه مي آورد كه بايد اين دستورالعمل از طريق منابع رسمي بيت معظم له اعلام شود!! و حال آن كه، پيش از اين اعتراض داشت كه چرا دستور حضرت آقا مبني بر ضرورت عزل وي از معاون اولي رئيس جمهور، رسانه اي شده است!! طرفه آن كه ايشان در همان هنگام نيز قبل از رسانه اي شدن دستور آقا، گلايه داشت كه چرا اين دستور رسانه اي نمي شود؟!

بعد از صدور دستور آقا مبني بر بازگشت آقاي مصلحي به وزارت اطلاعات و ابلاغ اين دستور از سوي آقاي احمدي نژاد، روزنامه ايران، خبر قبلي خود مربوط به استعفاي ايشان را حذف كرده و خبر بعدي يعني، مخالفت حضرت آقا با عزل وزير اطلاعات را تيتر كرده بود. اما رئيس باند ياد شده ضمن تماس با عوامل خود در روزنامه دولت به آنها دستور مي دهد كه همان خبر استعفا را چاپ كنند و روزنامه ايران به فرموده!! ايشان و در حالي كه چند هزار نسخه از آن چاپ شده بود، چرخه چاپ را متوقف كرده و دستور ابلاغ شده را اجرا مي كند!!

قلم را در اين باره به نيام و زبان را به كام مي كشيم، زيرا شنيدن همين اندازه نيز براي توده هاي عظيم مردمي كه همواره از امام راحل(ره) و خلف حاضر او به يك اشاره بوده است و از آنان «به سر دويدن»، سخت و آزاردهنده است. و اين پرسش برخاسته از ژرفاي دل آنان را پيش مي كشد كه حضور تحميلي اين باند در كنار رئيس جمهور منتخب با كدام توضيح قابل توجيه است و چرا آقاي احمدي نژاد به عنوان كسي كه مردم با اعتقاد به پيروي بي چون و چراي وي از رهبر و مقتداي خويش به ايشان رأي داده اند، دست اين باند منحرف و نفوذي را كوتاه نمي كند؟!

4- خوشبختانه جناب آقاي احمدي نژاد، رئيس جمهور محترم، همانگونه كه از ايشان انتظار مي رفت با دريافت نظر رهبر معظم انقلاب، فرمان واجب الاطاعه حضرتش را به اجرا درآورد و نشان داد كه بر عهد ديرين با خداي خويش، مردم و مقتداي خود پابرجا و استوار است اما، گلايه اي برادرانه از ايشان نيز در ميان است و آن اين كه، چرا علي رغم هويت برملا شده باند مورد اشاره باز هم براي چندمين بار فريب حركت سالوسانه آنها را خورده است؟! و به آنان اجازه سوءاستفاده از جايگاه مورد احترام خويش در ميان مردم را داده است؟!

اگرچه گفتني است خبرگزاري دولت- ايرنا- بعد از آن كه با تاخير چند ساعته خبر مخالفت رهبر معظم انقلاب با عزل مصلحي را روي خروجي خود گذاشت، بعدازظهر ديروز مجدداً اين خبر را حذف كرد و مطابق يك گزارش موثق كه به كيهان رسيده است، دستور حذف دوباره خبر را مديرعامل ايرنا كه در هند به سر مي برد با اشاره رئيس باند ياد شده و از طريق تماس تلفني به خبرگزاري تحت مديريت خود صادر كرده است!!... كه اميد است آقاي احمدي نژاد از آن بي خبر باشد.

5- نگارنده سال هاي متمادي است كه برادر عزيزم حجت الاسلام والمسلمين مصلحي را از نزديك مي شناسد و همواره به مراتب بالاي ايمان، تقوي، شجاعت و پاكباختگي ايشان غبطه خورده است و مي داند كه جناب مصلحي تنها به عنوان اداي وظيفه و انجام تكليف حاضر به پذيرش وزارت شده است.

اين نگاه در تمامي كساني كه طي سه دهه گذشته با فراز و نشيب هاي انقلاب همراه بوده و عبور از عقبه هاي تند و نفس گير را شاهد بوده اند، مشترك است ضمن آن كه كارآمدي و مديريت ايشان بر كسي پوشيده نيست و موفقيت هاي چشمگير و بعضاً حيرت انگيز وزارت اطلاعات در دوران تصدي ايشان نظير دستگيري عبدالمالك ريگي، نفوذ در شبكه موساد، بازداشت عوامل ترور دانشمندان هسته اي، مقابله سايبريك با ويروس استاكس نت، ريشه كني شبكه هاي هرمي و شايد بااهميت تر از همه، برخورد با جريان فتنه 88 و... شاهدي بلامنازع بر اين كارآمدي هوشمندانه است. از اين روي اگرچه مي دانستم و مي دانم كه بركناري ايشان از وزارت اطلاعات براي شخص ايشان نوعي سبكبار شدن است ولي اين بركناري حيرت انگيز و غيرقابل توجيه بود. مخصوصا آن كه چندي قبل رهبر معظم انقلاب بر جلوگيري از ورود افراد منحرف به وزارت، پيشگيري از دخالت در امور وزارت از سوي جريانات بيروني و حساسيت در مقابل نفوذ دشمن تاكيد ورزيده و فرموده بودند وزارت اطلاعات متعلق به هيچ دولتي نبوده و به اصل نظام تعلق دارد و جناب مصلحي به گواهي كارنامه درخشان ايشان، مجري همين رهنمودهاي حكيمانه در وزارت اطلاعات بوده اند و دقيقا با نگاه از همين زاويه، عزل ايشان تعجب مضاعف همگان را در پي داشت كه خوشبختانه با تدبير حكيمانه رهبر معظم انقلاب منتفي شد.

6- و بالاخره، ماجراي اخير با ذوق زدگي فراوان دشمنان بيروني و برخي از دنباله هاي داخلي آنان روبرو شد كه سال هاست اختلاف و تفرقه در ميان خيل عظيم اصولگرايان را به عنوان يك آرزوي دور و دراز در سينه هاي پركينه خود حمل مي كنند. آنان به خوبي مي دانند كه اولا؛ باند منحرف مورد اشاره حساب جداگانه اي از حساب رئيس جمهور مكتبي و مردمي دارد و توده هاي عظيم مردم باز هم مثل هميشه اجازه سوءاستفاده از گلايه هاي دروني و خانوادگي خويش را به دشمنان بيروني و دنباله هاي دروني آنها نمي دهند و ثانيا؛ مردم همانگونه كه دشمن، بارها آزموده است، چشم جان و گوش دل به نگاه و نظر رهبري دارند و در ماجراي فتنه 88 همگان شاهد بودند كه با همين اعتقاد و با پيروي مومنانه از ولي امر خويش بر توطئه فراگير و همه جانبه دشمن پيروز شدند.

 
سه شنبه 30 فروردین 1390  10:37 AM
تشکرات از این پست
Sem_440
Sem_440
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 3093
محل سکونت : آذربایجانغرب

پاسخ به:اخبار روز

علت حذف ردیف بودجه شورای عالی ایرانیان

عضو کمیسیون تلفیق مجلس با بیان این که حذف ردیف اعتباری شورای عالی ایرانیان خارج از کشور از لایحه بودجه سال 90 کشور با رأی بالایی تصویب شد، تصریح کرد: اعضای این کمیسیون به علت استفاده ناصحیح این شورا از اعتبارهای خود حذف این ردیف را از لایحه بودجه تصویب کردند.
عضو کمیسیون تلفیق مجلس از حذف ردیف اعتباری شورای عالی ایرانیان خارج از کشور در لایحه بودجه سال 90 کشور در نشست عصر امروز این کمیسیون خبر داد و گفت: علت این مصوبه استفاده ناصحیح این شورا از اعتبار خود است.

به گزارش خبرگزاری مهر، عباسعلی نورا با بیان این که در نشست (دوشنبه 29 فروردین) کمیسیون تلفیق، اعضا تغییر در بودجه عمرانی استان‌ها بر اساس شاخص معکوس سرانه تولید ناخالص ملی استان‌ها (GDP) در لایحه بودجه سال 90 کشور را تصویب کردند، تصریح کرد: اعضا با 34 رأی موافق این پیشنهاد را تصویب کردند.

نماینده مردم زابل و زهک در مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس تصویب تغییر بودجه عمرانی استان‌ها مقرر شد این بودجه حداکثر 20 درصد تغییر در مقایسه با پیش‌بینی دولت در لایحه بودجه سال 90 کشور داشته باشد.

وی افزود: بر اساس تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر پیشرفت استان‌های محروم و ر

علت حذف ردیف بودجه شورای عالی ایرانیان

عضو کمیسیون تلفیق مجلس با بیان این که حذف ردیف اعتباری شورای عالی ایرانیان خارج از کشور از لایحه بودجه سال 90 کشور با رأی بالایی تصویب شد، تصریح کرد: اعضای این کمیسیون به علت استفاده ناصحیح این شورا از اعتبارهای خود حذف این ردیف را از لایحه بودجه تصویب کردند.
عضو کمیسیون تلفیق مجلس از حذف ردیف اعتباری شورای عالی ایرانیان خارج از کشور در لایحه بودجه سال 90 کشور در نشست عصر امروز این کمیسیون خبر داد و گفت: علت این مصوبه استفاده ناصحیح این شورا از اعتبار خود است.

به گزارش خبرگزاری مهر، عباسعلی نورا با بیان این که در نشست (دوشنبه 29 فروردین) کمیسیون تلفیق، اعضا تغییر در بودجه عمرانی استان‌ها بر اساس شاخص معکوس سرانه تولید ناخالص ملی استان‌ها (GDP) در لایحه بودجه سال 90 کشور را تصویب کردند، تصریح کرد: اعضا با 34 رأی موافق این پیشنهاد را تصویب کردند.

نماینده مردم زابل و زهک در مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس تصویب تغییر بودجه عمرانی استان‌ها مقرر شد این بودجه حداکثر 20 درصد تغییر در مقایسه با پیش‌بینی دولت در لایحه بودجه سال 90 کشور داشته باشد.

وی افزود: بر اساس تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر پیشرفت استان‌های محروم و رعایت عدالت در کشور تغییر بودجه عمرانی استان‌ها در لایحه بودجه سال 90 کشور تصویب شد.

نورا گفت: یکی از مهم‌ترین مصوبه‌های نشست عصر امروز کمیسیون تلفیق حذف ردیف اعتباری شورای عالی ایرانیان خارج از کشور در لایحه بودجه سال 90 کشور بود.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس با بیان این که حذف ردیف اعتباری شورای عالی ایرانیان خارج از کشور از لایحه بودجه سال 90 کشور با رأی بالایی تصویب شد، تصریح کرد: اعضای این کمیسیون به علت استفاده ناصحیح این شورا از اعتبارهای خود حذف این ردیف را از لایحه بودجه تصویب کردند.عایت عدالت در کشور تغییر بودجه عمرانی استان‌ها در لایحه بودجه سال 90 کشور تصویب شد.

نورا گفت: یکی از مهم‌ترین مصوبه‌های نشست عصر امروز کمیسیون تلفیق حذف ردیف اعتباری شورای عالی ایرانیان خارج از کشور در لایحه بودجه سال 90 کشور بود.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس با بیان این که حذف ردیف اعتباری شورای عالی ایرانیان خارج از کشور از لایحه بودجه سال 90 کشور با رأی بالایی تصویب شد، تصریح کرد: اعضای این کمیسیون به علت استفاده ناصحیح این شورا از اعتبارهای خود حذف این ردیف را از لایحه بودجه تصویب کردند.
سه شنبه 30 فروردین 1390  10:39 AM
تشکرات از این پست
Sem_440
Sem_440
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 3093
محل سکونت : آذربایجانغرب

پاسخ به:اخبار روز

منابع دولتی پاسخگوی توقعات و انتظارات نیست

صندوق توسعه ملی، یکی از ابتکارات و افتخارات مجلس است و دولت به هیچ وجه اجازه برداشت از این صندوق را ندارد. باید بخش خصوصی را به صندوق توسعه ملی متصل کرد و از راه این منابع، کشور را رشد داد.
سرویس مجلس «تابناک» ـ بودجه عمرانی پیشنهادی دولت، نزدیک 47 هزار میلیارد تومان است. سال گذشته، این مقدار 31 هزار میلیارد تومان بود که در 9 ماه، تنها هجده هزار میلیارد تومان تحقق پیدا کرد و پیش بینی ما این است که در کل سال 89 به 22 هزار میلیارد تومان برسد.

«مهرداد بائوج لاهوتي» در گفت وگو با خبرنگار «تابناک» گفت: در بودجه دولت ابهاماتی هست و امکان تحقق بودجه عمرانی بالاتر از 31 هزار میلیارد تومان وجود ندارد، چون با در نظر گرفتن مجموع منابع نفتی و غیرنفتی و با کسر کردن هزینه های جاری، نزدیک 29 هزار میلیارد تومان برای بودجه عمرانی باقی می‌ماند.

ابهام این است که درآمد نفتی کشور، 51 هزار میلیارد تومان و درآمد غیر نفتی 88 هزار میلیارد تومان و مجموع آن، 144 هزار میلیارد تومان است.

از طرفی، اعتبارات هزینه ای 86 هزار میلیارد تومان و 25 هزار میلیارد تومان نیز تملک دارایی‌هاست که مجموعا 114 هزار میلیارد تومان می‌شود؛ بنابراین، 29 هزار میلیارد تومان می ماند. البته ممکن است دولت به برخی از اعداد پیش بینی شده، نرسد و پیش بینی کرده است، 21 هزار میلیارد تومان از صندوق ذخیره ارزی برداشت کند، ولی بر پایه برنامه پنجم، برداشت از صندوق ذخیره ارزی و ایجاد تعهد ممنوع است و احتمالا مجلس زیر بار این موضوع نمی رود.

این عضو کمیسیون عمران مجلس در ادامه افزود: مطلب دیگری که ممکن است، به آن نرسیم، سود سهام شرکت‌هاست که معمولا در بودجه این گونه است که سود سهام سال گذشته را می آورند، ولی دولت سود سهام 89 و 90 را با هم آورده است و اگر بخواهد سود سهام 90 را بگیرد، سرمایه در گردش شرکت های دولتی، آسیبی جدی به اقتصاد کشور وارد خواهد کرد. ما نگران این موضوع هستیم که در کمیسیون ها، این اعتبارات کاهش نیابد و یا کاهش آن چشمگیر باشد.

نماينده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در قانون بودجه سال گذشته، پنج هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود تا به کسانی ‌که تمایل به خرید شرکت های دولتی دارند و در قبال آن برای دولت کار عمرانی انجام دهند، تعلق گیرد، که تجربه موفقی بود.

از طرفی، واگذاری شرکت های دولتی به بخش خصوصی ـ که از اهداف اصل 44 بود ـ محقق می شد و هم  بخش خصوصی در برابر تعهدات خود برای دولت کار انجام می داد و برای امسال، این مبلغ، هشت هزار میلیارد تومان رسیده است.

تجربه موفق دیگر، اوراق مشارکت طرح های عمرانی و شهرداری ها بود و تاکنون شهرداری ها 4700میلیارد تومان از پنج هزار میلیارد توان در نظر گرفته شده را وصول کرده اند. این رقم نیز به هفت هزار میلیارد تومان برای سال آینده افزایش خواهد یافت.

وی تأکید کرد: باید به دنبال این گونه اهرم ها باشیم، چرا که اعتبارات دولتی در برابر انبوه طرح های عمرانی پاسخگو نخواهد بود و امیدواریم سال عمرانی خوب و مناسبی داشته باشیم.

لاهوتی در پاسخ به این که یکی از دلایل پرسش نمایندگان و استیضاح وزرای راه و نیرو وجود مصوباتی بود که اعتباراتی نیز برای آنها در نظر گرفته شده بود، اما در واقع اعتباری برای اجرای آنها وجود نداشت و عملا با کمبود بودجه روبه رو بودند و وزارتخانه ها بدهی های سنگینی را متحمل شده اند که هنوز پرداخت نشده است و نیز لزوم دقت بیشتر برای بودجه ریزی کشور گفت: نمایندگان با بهره از ابزاری که در اختیار دارند، وظایف خود را انجام خواهند داد.

در مجلس هشتم نیز پنج مورد استیضاح مطرح شد. مجلس بنا بر دغدغه‌هایش، رسالت خود را انجام می دهد و این کار در راستای کمک به اهداف دولت است و نباید این سوء تفاهم به وجود آید که مجلس به یک سمت می رود و دولت به سویی دیگر.

واقعیت این است که مجلس دغدغه‌هایی دارد و منابع دولتی پاسخگوی توقعات و انتظارات نیست و باید به عنوان یک عامل اقتصادی مهم به دنبال بخش خصوصی باشیم؛ آن هم نه در حد حرف و شعار. دولت نباید آزادراه بسازد و باید این گونه کارها به بخش خصوصی سپرده شود.

این عضو کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: بنا بر سند چشم انداز باید 26 هزار کیلومتر راه آهن داشته باشیم. برای رسیدن به این هدف، باید سالی هزار کیلومتر راه آهن بسازیم. آیا واقعاً می توان این کار را با اعتبارات دولتی انجام داد؟ مشخصاً نمی‌شود.

افرادی که در رأس امور اجرایی هستند، باید نگاه خود را تغییر دهند. این هنر نیست که با منابع محدود کار کرد، چرا که هر فردی می تواند این منابع محدود را جذب کند. باید به دنبال بخش خصوصی رفت. با پول و اعتبار دولتی نمی‌توان هواپیما خرید، حتی بر پایه برنامه چهارم، هواپیمایی هما نیز باید به بخش خصوصی واگذار می‌شد. با وجود صندوق توسعه ملی و صندوق ذخیره ارزی اگر طرحی برای پرداخت اعتبار برای خرید هواپیما داده می شد مجلس مخالفتی نداشت.

لاهوتی با اشاره به این نکته که نگاهمان باید توسعه ای باشد، اظهار داشت: صندوق توسعه ملی، یکی از ابتکارات و افتخارات مجلس است و دولت به هیچ وجه اجازه برداشت از این صندوق را ندارد. باید بخش خصوصی را به صندوق توسعه ملی متصل کرد و از طریق این منابع کشور را رشد داد.

 
سه شنبه 30 فروردین 1390  10:42 AM
تشکرات از این پست
Sem_440
Sem_440
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 3093
محل سکونت : آذربایجانغرب

پاسخ به:اخبار روز

احتمال ارائه طرح «سازمان اطلاعات» در مجلس

وي خاطر نشان كرد: با توجه به آسيب‌هايي كه از برخي تغيير و تحولات به وجود آمده، فراكسيون انقلاب اسلامي مجلس هشتم، موضوع ايجاد سازمان اطلاعات را در راستاي ايجاد ثبات بيشتر و كاهش تغيير و تحولات سليقه‌اي در وزارت اطلاعات در دستور كار قرار داد تا سازوكاري فراهم شود كه تغيير و تحولات در اين مجموعه با يك منطق امنيتي و اطلاعاتي همراه باشد.
سخنگوي فراكسيون انقلاب اسلامي مجلس با اعلام خبر بررسي تغيير و تحول در وزارت اطلاعات در نشست امروز اين فراكسيون، تأكيد كرد: تغيير و تحولات سليقه‌اي در رأس وزارت اطلاعات مي تواند تبعات سنگيني براي نظام داشته باشد.

حجت‌الاسلام حميد رسايي درباره نشست امروز هيئت رئيسه و اعضاي شاخص فراكسيون انقلاب اسلامي مجلس براي بررسي موضوع تغيير و تحول در وزارت اطلاعات به خبرنگار پارلماني خبرگزاري فارس گفت: تغيير و تحول در راس وزارت اطلاعات با توجه به اهميت اين وزارتخانه و تأثير آن بر همه امور داخلي و خارجي در اين مقطع حساس بسيار با اهميت است.

وي خاطر نشان كرد كه فراكسيون متبوعش بر همين اساس موضوع تغيير وزير اطلاعات را مورد بررسي قرار داده و به اين نتيجه رسيده كه تغيير وزير اطلاعات در اين مقطع، مي تواند تبعات بسيار سنگيني براي كل نظام داشته باشد و از اين رو اعضاي شاخص فراكسيون رايزني هايي براي ثبات وضع موجود انجام داده‌اند.

نماينده تهران و سخنگوي فراكسيون انقلاب اسلامي مجلس گفت: رئيس جمهوري بايد در اداره امور كشور با درايت و حوصله عمل و از هر گونه اقدام شتاب ‌زده به خصوص در خصوص وزارتخانه مهم و تاثيرگذار اطلاعات خودداري كند.

وي متذكر شد: احمدي نژاد با توجه به حكم حكومتي رهبر انقلاب در خصوص عدم تغيير آقاي مصلحي قطعا به آن عمل خواهد كرد و اميدواريم ايشان خاطره تلخ معاون اولي مشايي را بار ديگر در اذهان زنده نكند.

حجت‌الاسلام رسايي تصريح كرد كه اعضاي فراكسيون انقلاب اسلامي مجلس معتقدند "حجت‌الاسلام مصلحي در طول مدت تصدي مسئوليت وزارت توانست اقدامات بسيار خوبي را در حوزه‌هاي امنيتي و اطلاعاتي انجام دهد كه برخي از آنها در دوره‌هاي گذشته سابقه نداشته است ".

رسايي افزود: وزارت اطلاعات در حكم چشم نظام است و چشم نبايد فقط در اختيار يك عضو باشد، بلكه بايد در اختيار تمام بدن باشد.

وي خاطر نشان كرد: با توجه به آسيب‌هايي كه از برخي تغيير و تحولات به وجود آمده، فراكسيون انقلاب اسلامي مجلس هشتم، موضوع ايجاد سازمان اطلاعات را در راستاي ايجاد ثبات بيشتر و كاهش تغيير و تحولات سليقه‌اي در وزارت اطلاعات در دستور كار قرار داد تا سازوكاري فراهم شود كه تغيير و تحولات در اين مجموعه با يك منطق امنيتي و اطلاعاتي همراه باشد.

حجت‌الاسلام رسايي كه ابراز اميدواري كرد نيازي به اتخاذ چنين تصميمي نباشد، در عين حال متذكر شد: چنانچه لازم باشد، اعضاي شاخص فراكسيون انقلاب اسلامي بحث ايجاد سازمان اطلاعات را در قالب طرح قانوني در مجلس پيگيري مي كنند.

سخنگوي فراكسيون انقلاب اسلامي مجلس جزئيات اين طرح را در اختيار خبرگزاري فارس قرار نداد و به ذكر اين نكته بسنده كرد كه اين طرح در قالب يك ماده واحده و چند تبصره آماده شده است.
سه شنبه 30 فروردین 1390  10:46 AM
تشکرات از این پست
Sem_440
Sem_440
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 3093
محل سکونت : آذربایجانغرب

پاسخ به:اخبار روز

برنامه 90 و حاشیه های بازی جنجالی

همان گونه که پیش بینی می شد، در برنامه دیشب 90، عادل فردوسی پور، همه حواشی بازی جنجالی پرسپولیس و استیل آذین را بررسی کارشناسی کرد. کارشناس داوری برنامه، ایرج نظری، تلویحا کار سرخپوشان را تأیید کرد، ولی دو کارشناس داوری و تلفنی برنامه، دیدگاه های گوناگونی داشتند. محمد فنایی، حق را به پرسپولیسی ها داد، ولی نصیرزاده، کار سوشا مکانی را تأیید و اظهار کرد: باید بازی جوانمردانه رعایت می شد؛ به هر حال، فردوسی پور همه موارد بازی را به تصویر کشید.
سرویس ورزشی «تابناک» ـ وی در يك كار عجيب، با پخش بدون سانسور از مدیران کمیته انظباطی و ... خواست تا اگر اظهارنظری دارند، با برنامه تماس بگیرند.

ايرج نظري، کارشناس داوری برنامه 90 گفت: «فيرپلي» از دوره پارينه سنگي! مرسوم بوده ولي در ايران زياد توپ را به بيرون مي زنند، ولی این دلیلی نمی شود هر توپی بی جهت به بیرون زده شود، توقع بازی جوانمردانه داشت.

فردوسي پور در بخشی از برنامه بازي پرسپوليس و استيل آذين گفت: تصمیم كميته انضباطي، قابل بحث است. در مجموع، اين حكم بيشتر از همه به سود فدراسيون بود كه نزديك دویست ميليون عايدش شد تا به قول برخی، پول قرارداد کی روش تهیه شود! معلوم هم نشد، در آن همه اتفاق، چرا نورمحمدي بايد اينقدر سنگين محروم شود؟!
بنابراین، پرسپوليسي ها حق دارند به اين رأي اعتراض داشته باشند.

البته در نقد داوري بازي پرسپوليس و استيل آذين، استيل يك پنالتي طلبكار شد و خطای منصوری روی مهدوی کیا ـ به نطر کارشناس داوری 90 ـ پنالتی تشخیص داده شد؛ البته یک خطای سوشا مکانی به دلیل مکث سیزده ثانیه ای از سوی کارشناس داوری 90 برای پرسپولیس گرفته نشد!

در ضمن، كارشناس داوري 90 محمد محمدي، دروازه بان استقلال را به دلیل خطای هند شايسته بیرون کرد.

پرسش نتايج نظرسنجي برنامه دیشب 90، درباره عمل پرسپولیس و رعایت حرکت جوانمرد بود که  67 درصد موافق عمل پرسپولیس بودند و 33 درصد مخالف این حرکت بودند.

علي دايي و درودگر، دیگر میهمانان برنامه تلفنی 90 بودند که گفت: بند كردید به مفهوم فيرپلي؛ فيرپلي يعني جوانمردي در برابر جوانمردي. عالم و آدم ديدند كه سوشا مكاني، وقت تلف مي كرد. از كي تا حالا وقت تلف كردن شده فيرپلي؟ دايي بر این باور است، اين برنامه بايد درسي باشد براي فيرپلي.

و تبريك مي گوییم به فنايي. راجع به نصيرزاده هم گفت: وی استقلالي است، چون هند محمد محمدي را در بازي راه آهن، خطا تشخيص نداد؛ سخنان آخر مربي پرسپوليس درباره حكم كميته انضباطي ناعادلانه است.

البته درودگر به علي دايي كنايه زد و گفت: الحمدلله همه دكتر شدند و از راه دور مي فهمند چه كسي مصدوم بوده و چه كسي نبوده! و بعد ادامه می دهد که دست سوشا، قدرت نداشت، توپ را دورتر بیندازد.

پس از آن بازی شاهین و فولاد پخش شد و...

سپس مهدي مهدوي كيا، روي خط آمده و می گوید: از رخدادهایی كه در بازي روی داد، شرمم مي آيد.

مهدوي كيا از فردوسي پور ـ كه گزارشگر بازي بود ـ پرسید: آيا ما در بازي، حركت ناجوانمردانه اي انجام داديم؟ و پس از آن، صحنه دقيقه 73 را یادآور می شود كه ضربه منصوري به صورتش خورده و تا دو روز درد داشته است.

مهدوي كيا گفت: به پرسپوليسي ها حق مي دهم كه از موقعيتشان بهره ببرند. سوشا هم اشتباه بچگانه اي كرد كه پس از مصدوميت، زود بلند شد. سخنان بعدي مهدي، گله از علي دايي است كه گفته است، بازيكنان استيل آذين، در زمين راه مي روند و در اين بازي، به آب و آتيش مي زنند.

عادل در مقام وكيل مدافع دايي، پاسخ داد که منظور علي دايي، شما نبوديد.

مهدوي كيا هم گفت: در حيطه وظايف يك مربي نيست كه درباره بازيكن تيم مقابل صحبت كند. كدام بازيكن استيل آذين بي غيرتي كرده است؟

مهدوي كيا از دايي ناراحت است و ادامه می دهد: در فوتبال حرفه اي، اين سخنان گفته نمي شود و پس از آن به دايي یادآور می شود كه خودش با تيم بيله فلد به دسته دو سقوط كرد. خودش هم با بوخوم رفت پايين

سخن مهدي اين است که سقوط يك تيم، به معني كم كاري و بي غيرتي بازيكنان آن تيم نيست.

علي دايي در این باره می گوید: حرفي كه زدم، يك «اصطلاح» بود و به نظر من، دوندگي استيل آذين در اين بازي، نسبت به سه بازي پیشین، خيلي بيشتر بود و ادامه می دهد: اگر بچه هاي استيل آذين ناراحت شدند، من از آنان عذرخواهي مي كنم.

وی در پایان به «آقا مهدي» خرده مي گيرد و مي گوید: ايشوان هم نمي توانند بازيكن من را درجه بندي كنند و بگویند، اين درجه پنج است و ... .

در این باره باید گفت که بحث، تنها درباره این بازی، کتک کاری بازیکنان دو تیم، نظریات مربیان دو تیم و انحلال عجیب استیل آذین نیست، بلکه با نگاهی کلی به فوتبال از نوع لیگ ایران، می توان این پرسش را مطرح کرد که آیا پدیده جدیدی با نام فوتبال فارسی در ورزش ایران متولد نشده است؟!

مشابهت های این ژانر ورزشی با فیلم فارسی ها (نوعی سینمای عامه پسند ایرانی) را می توان تأمل برانگیز دانست.

افزون بر این، رکورد کل نظرسنجی برنامه 90 شکسته شد و نزدیک سه میلیون و دویست هزار نفر در نظرسنجی شرکت کردند.

به هر روی، بیشتر برنامه شب گذشته 90 به موضوع پرسپولیس و استیل آذین پرداخت و بحث های پر دامنه ای را دیدیم و در مجموع، شاهد یک 90 پر هیاهوی دیگر بودیم.

 
سه شنبه 30 فروردین 1390  10:54 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها