0

تصاویر نقشه برداری جغرافیایی از جنایت/ تاثیر تغییرات فصلی بر میزان وقوع جنایات

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

تصاویر نقشه برداری جغرافیایی از جنایت/ تاثیر تغییرات فصلی بر میزان وقوع جنایات

گزارش علمی تصویری/
تصاویر نقشه برداری جغرافیایی از جنایت/ تاثیر تغییرات فصلی بر میزان وقوع جنایات
مهندس معماری با ابداع نرم افزاری جدید می تواند الگوهای جغرافیایی وقوع جنایتها را بر اساس فرمولهای ریاضی تعیین کرده و برای کنترل بیشتر نیروهای پلیس بر روی مناطق جرم خیز، این نقشه ها را در اختیار پلیس قرار دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر، "رابرت چیتام" نام مهندس معماری است که با ارائه نرم افزاری به نام "آزاویا" مسیر حرفه ای خود را به سوی تحقیقات جنایی در فیلادلفیا تغییر داد. وی یکی از دو مهندس معماری است که از دو سال پیش به استخدام واحد تحلیل و نقشه برداری جنایات در اداره پلیس فیلادلفیا استخدام شده است.

امروز وی با ترکیب داده های آماری و علوم رایانه ای موفق به ارائه نرم افزاری شده است که می تواند داده های مرتبط با انواع جنایات را از صافی عبور داده و الگوی جغرافیایی آن را به دست آورده و نقشه های  ارزشمندی را برای اداره پلیس خلق کند.

تحلیل گر مدرن جنایات با استفاده از نرم افزار دیجیتال نقشه برداری به شناسایی و نمایش الگوها و میزان گرایش به جنایات می پردازند، در شهرهای بزرگ در اختیار داشتن چنین نقشه ای می تواند به معنی دسته بندی میلیونها پرونده و اطلاعاتی باشد که توسط پلیس در طول سال جمع آوری شده است.

چیتهام نرم افزار خودکاری را ارائه کرده است که می تواند اطلاعات به ثبت رسیده اداره پلیس را زیر و رو کرده و بر اساس نقشه های ترسیم شده به افسران پلیس در دستگیر کردن متخلفان و اعزام نیروهای گشت به مناطق حادثه خیزتر کمک کند. نمونه ابتدایی این نرم افزار بر روی جستجوی الگوهای چندین نوع جنایت از قبیل سرقت مسلحانه، دزدی از خانه ها، تجاوز و کلاهبرداری متمرکز بود.

این نرم افزار هر شب جدید ترین اطلاعات به ثبت رسیده را به داده های خود اضافه کرده و به جستجوی موقعیتهایی خواهد پرداخت که میزان ارتکاب به جنایت در آنها به اندازه غیر قابل پیش بینی تغییر کرده است. وی با همکاری محققان دانشگاه پنسیلوانیا فرمول روزانه ریاضی را ارائه کرده است که می تواند این تغییرات پیش بینی نشده را شناسایی کند.

بر اساس گزارش لایوساینس، با این حال هنوز عواملی مانند زمان و مکان دقیق وقوع یک جنایت مشخص نیست و تنها می توان با استفاده از این نرم افزار الگوی زمان وقوع در روز، تعداد روزهای وقوع جنایات در هفته و تاثیر تغییرات فصلی بر میزان وقوع جنایات را مشاهده و بررسی کرد.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

سه شنبه 30 فروردین 1390  10:13 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها