0

يزداني خرم:سال 89 براي ورزش كشتي موفقيت آميز بود

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

يزداني خرم:سال 89 براي ورزش كشتي موفقيت آميز بود

 
 
يزداني خرم:سال 89 براي ورزش كشتي موفقيت آميز بود
تهران - رييس فدراسيون كشتي، سال 89 را براي ورزش ايران، سالي پربار و موفقيت آميز دانست و گفت:ورزش كشتي در سال گذشته حدود50 مدال بيشتر از سال 88 بدست آورد.

'محمدرضا يزداني خرم' روز سه شنبه درگفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود:به اعتقاد كارشناسان ورزش كشتي در سال 89 كارنامه قبولي گرفت و حدود 50 مدال از عرصه هاي مختلف بين المللي، بيشتر از سال 88 بدست آورد.


يزداني خرم گفت:اين در حالي بود كه تيم كشتي آزاد پيشكسوتان ايران به دليل نداشتن ويزا، از حضور در مسابقه هاي كشتي آزاد قهرماني پيشكسوتان جهان در سال 2010 در كشور سوييس بازماند.


وي افزود: در صورت اعزام كشتي گيران آزادكار پيشكسوت كشورمان به سوييس كه همواره مدال هاي بسياري از مسابقه هاي جهاني اين رده سني بدست مي آورند، قطعا تعداد مدال هاي بدست آمده ورزش كشتي در سال 89، از حدود 400 مدال طلا، نقره و برنز بسيار فراتر مي رفت.


وي با اشاره به اينكه حدود 400 مدال كشتي در سال گذشته، در مسابقه هاي قهرماني آسيا و جهان در رده هاي سني مختلف و همچنين تورنمنت هاي گوناگون بين المللي بدست آمده است، گفت: يك سوم مدال هاي كاروان ورزش ايران در بازي هاي آسيايي 2010 گوانگ ژو چين را كشتي گيران آزاد و فرنگي كشورمان بدست آوردند.


يزداني خرم بار ديگر با تاكيد بر ورزش اول دانستن كشتي در ايران ادامه داد: همواره توقع مردم و مسوولان ما از ورزش كشتي در عرصه هاي مهم بين المللي همچون پيكارهاي قهرماني جهان، بازي هاي آسيايي و بازي هاي المپيك بالا بوده است و همگان انتظار مدال از كشتي گيران كشورمان در اين مسابقه ها دارند.


وي افزود: همين مساله موجب مي شود وظيفه و مسووليت كار كشتي گيران ما در اين ميدان هاي مهم، بيشتر و سنگين تر شده و به طور طبيعي، زمينه استرس و اضطراب در آنان بوجود آيد.


يزداني خرم ادامه داد: اگرچه كسب مدال، وظيفه كشتي گيران ما است و موجبات خوشحالي و شادي مردم كشورمان را فراهم مي آورد، اما بايد توجه داشت كشتي نيز مانند ساير ورزش ها پيروزي و شكست را با هم دارد.


وي، توقع و انتظار كسب مدال از كشتي گيران را در همه ميدان هاي مهم بين المللي، فرهنگي غلط و نادرست از سال هاي دور دانست كه فقط بر فشارهاي روحي و رواني كشتي گيران اضافه مي كند.


رييس فدراسيون كشتي گفت: فرهنگ حاكم بر كشتي ما طي 50 و 60 سال گذشته، در زمينه هاي مختلف هنوز عوض نشده و همچنان حاكم است و اين فرهنگ بايستي تغيير پيدا كند.


يزداني خرم يادآور شد: خوشبختانه ما ايراني ها، خميرمايه اوليه و جوهره كشتي را با خود داريم و مي توانيم در كار استعداديابي نيز موفق تر از روس ها باشيم. بنابراين كشتي روسيه ديگر نبايد براي ما مطرح و هراس انگيز باشد.


رييس فدراسيون كشتي اضافه كرد: در حال حاضر، كشتي فرنگي ما از روسيه جلو زده است و روس ها در اين رشته از ما هراس و وحشت دارند.


وي افزود: موفقيت تيم ملي كشتي فرنگي بزرگسالان ايران را بايد مديون و مرهون زحمات بي وقفه و شبانه روزي 'محمد بنا' سرمربي موفق اين تيم دانست كه با كمك همكاران خود در كادر فني اين تيم، نظم و انضباط و روش تمريني خاص خود را دارد و خوب است ساير مربيان ما از محمد بنا تاسي و پيروي كنند.


رييس فدراسيون كشتي در پايان خاطرنشان كرد: خوشبختانه در سال جديد، پيش بيني يك بودجه مناسب و كافي براي فدراسيون كشتي شده كه در صورت تحقق مي تواند تضمين كننده موفقيت كشتي ما در مسابقه هاي قهرماني بزرگسالان جهان در سال 2011 در استانبول تركيه و همچنين بازي هاي المپيك 2012 لندن باشد.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

سه شنبه 30 فروردین 1390  9:49 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها