0

100 موسسه قرآن و عترت در خوزستان تاسیس می شود

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

100 موسسه قرآن و عترت در خوزستان تاسیس می شود

 
تا پایان سال جاری/
100 موسسه قرآن و عترت در خوزستان تاسیس می شود
اهواز - خبرگزاری مهر: معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان از تاسیس 100 موسسه قرآن و عترت در سال جاری در این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر در اهواز، مسعود حمیدی نژاد شامگاه دوشنبه در نشست مدیران موسسات فرهنگی قرآن و عترت خوزستان بر ضرورت تعلیم قران و مفاهیم آن تاکید کرد و اظهار داشت: همانگونه که روخوانی، روانخوانی و تجوید قرآن لازم است، آموزش مفاهیم قرآن نیز در کنار اینگونه دوره ها ضروری و مورد نیاز جامعه است.

وی با بیان اینکه انتظار ما این است که موسسات قرآنی در کنار تشکیل کلاسهای آموزشی، کلاس مفاهیم قرآنی را نیز برگزار کنند، افزود: مشکل و معضل اصلی در بحث علوم قرآنی، آموزش و انتقال مفاهیم و مباحث قرآنی به جامعه محسوب می شود چراکه این موضوع مورد غفلت واقع شده است.

معاون امور فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان تصریح کرد: با تلاش، سخت کوشی و فداکاری انسانهایی که در مسیر علوم قرآنی و اهمیت دادن به آموزش و انتقال مفاهیم قرآنی گام بر می دارند می توان این مشکل و معضل را مرتفع کرد.

وی با اشاره به نامگذاری امسال به سال جهاد اقتصادی اظهار داشت: تفکر و فعالیت گسترده استکبار جهانی به خصوص آمریکا، اقتصادی است و این کشور بر پایه اقتصاد اداره می شود و با وجود اینکه مباحث اقتصادی باید با اروپا، روسیه، چین و کشورهای صنعتی رقابت کند اما آن تقابل را رها کرده و ایران اسلامی را مورد هجمه قرار می دهند.

حمیدی نژاد خاطرنشان کرد: ایجاد و تشکیل فرقه های مختلف از جمله وهابیت، بهائیت و... در تقابل با اندیشه اسلامی و شیعی ایران اسلامی است و با این تفکر در صدد دور کردن جوانان و نسل امروز از مباحث اعتقادی از جمله قرآن، مسجد و... هستند.

وی از آمادگی اداره کل ارشاد خوزستان در جهت هماهنگی با موسسات قرآنی در راستای پرداختن به مفاهیم قرآنی خبر داد و اضافه کرد: مفاهیم و یادگیری قرآن جان، ذهن، فکر و اندیشه را صیقل می دهد.

در ادامه جاسم شمیری، کارشناس امور قرآنی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، به تبیین برنامه ها و فعالیتهای موسسات قرآنی استان پرداخت و عنوان کرد: به منظور بالا بردن بنیه علمی موسسات قرآنی، هسته های پژوهشی توسط این موسسات تشکیل می شود.

وی با اشاره به حوزه های فعالیت موسسات قرآنی از جمله حوزه تبلیغ و ترویج، مشاوره، حفظ تخصصی و تجوید تخصصی، پژوهش و چاپ و نشر مقالات قرآنی و... بر فعالیت هرچه بیشتر در این حوزه ها تاکید کرد.

مشاور امور قرآنی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با بیان اینکه نیم درصد بودجه ادارات و سازمانها طبق ابلاغیه ای باید در امور قرآنی هزینه شود، اذعان داشت: طبق این ابلاغیه هر اداره ای باید نیم درصد بودجه خود را به فعالیتها و برنامه های قرآنی اختصاص دهد و این نوع فعالیتها با ید از طریق موسسات قرآنی و با همکاری ادارات انجام گیرد.

کارشناس امور قرآنی اداره کل فرهنگ و ارشاد خوزستان، با بیان اینکه تا پایان سال جاری باید 100 موسسه قرآنی تشکیل شود، بیان کرد: استان خوزستان با داشتن پتانسیل و ظرفیتهای بالا در جهت نشر و توسعه قرآنی می تواند از ظرفیتهای موجود به نحو احسن استفاده کند.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره شیوه های نوین آموزشی معارف دین توسط دبیرخانه کانونهای مساجد خوزستان، بر ضرورت شرکت موسسات قرآنی در این جشنوره طبق ضوابط و شرایط آن تاکید کرد.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

سه شنبه 30 فروردین 1390  9:48 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها