0

همایش "فضا، مکان و میراث مک‌لوهان" برگزار می‌شود

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

همایش "فضا، مکان و میراث مک‌لوهان" برگزار می‌شود

همایش "فضا، مکان و میراث مک‌لوهان" برگزار می‌شود
همایش "فضا، مکان و میراث مک‌لوهان" 23 تا 26 ژوئن 2011 (دوم تا پنجم تیر) در دانشگاه آلبرتای کانادا برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، مارشال مک‌لوهان، استاد مرکز مطالعات رسانه‌ای تورنتو و مطرح  کننده مفهوم "دهکده جهانی" است که آثاری چون "کهکشان گوتنبرگ: شناخت انسان چاپی"، "برای درک رسانه‌ها"، "رسانه پیام است" و "جنگ و صلح در دهکده جهانی" را به رشته تحریر در آورده است.

عبارت معروف وی "دهکده جهانی" این ایده را به ذهن متبادر می‌کند که رسانه‌های جمعی از طریق تأثیرات فرهنگی فراگیرشان، جهان را به دهکده‌ای کوچک تبدیل کرده‌اند. وی همچنین با جمله قصار خود که "رسانه، پیام است"، اندیشه‌های بسیاری را به چالش طلبید. منظور وی از این جمله آن است که پیامی که از سوی هر شکل از ارتباطات انتقال می‌یابد، اساساً تحت تأثیر رسانه‌ای است که آن پیام از طریق آن فرستاده شده است.

وی نه تنها رسانه‌ها، بلکه جوامع میزبان رسانه‌ها را نیز به دو دسته گرم و سرد تقسیم می‌کند و برخوردار بودن از سواد و شرایط یک اجتماع صنعتی را "واکسن مصونیت" می‌داند.

برگزارکنندگان همایش "فضا، مکان و میراث مک‌لوهان" در نظر دارند با گردهم آوردن اساتید دانشگاهی و صاحب‌نظران به بحث درباره آرا و اندیشه‌های این اندیشمند قرن بیستم بپردازند؛ همایشی که از 23 تا 26 ژوئن 2011 (دوم تا پنجم تیر 1390) در دانشگاه آلبرتای کانادا برگزار می شود.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

سه شنبه 30 فروردین 1390  9:22 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها