0

نصب نیمی از چادرهای بخش کودک تمام شد / عرضه 430 هزار کتاب از 263 ناشر

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

نصب نیمی از چادرهای بخش کودک تمام شد / عرضه 430 هزار کتاب از 263 ناشر


در گفتگو با مهر عنوان شد:
نصب نیمی از چادرهای بخش کودک تمام شد / عرضه 430 هزار کتاب از 263 ناشر
مدیر اجرایی انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک و نوجوان با تاکید بر اینکه سالن‌های بخش کودک نمایشگاه امسال کتاب تهران بدون تغییر نسبت به سال گذشته در فضای باز مصلی برپا خواهد شد، از عرضه 430 هزار کتاب از 263 ناشر در این بخش خبر داد.

محسن یگانه‌کاری در گفتگو با خبرنگار مهر درباره مکان اختصاص یافته به بخش کودک این نمایشگاه، گفت: با توجه به اینکه تغییری در نقشه نمایشگاه ایجاد نشده است، بخش کودک همانند پارسال و بدون تغییر در چهار خیابان اصلی مصلی شامل خیابان‌های 22، 23، 24 و 25 برپا خواهد شد و سالن‌های مربوط به آن در این چهار خیابان مستقر خواهد شد.

فضای بخش کودک نمایشگاه 6300 متر مربع است

مدیر اجرایی انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک و نوجوان با بیان اینکه متراژ بخش کودک نمایشگاه امسال حدود 6300 متر مربع است، اضافه کرد: امسال هم از سازه‌های موقتی برای استقرار ناشران کودک و نوجوان استفاده خواهد شد و بخش کودک و نوجوان از نظر غرفه‌بندی تفاوتی با سال گذشته ندارد.

عضو کارگروه هفت نفره بخش کودک نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران افزود: برای سالن‌های 22 و 23 از سازه‌هایی که سال گذشته مورد استفاده قرار گرفت، بهره می‌گیریم و برای سالن‌های 24 و 25 سازه‌های جدیدی آماده شده است.

عرضه بیش از 430 هزار عنوان کتاب کودک توسط 263 ناشر

به گفته یگانه‌کاری پس از بررسی‌های به عمل آمده تعداد ناشران پذیرفته شده از 196 ناشر که شرایط شرکت در نمایشگاه را داشتند، به 263 ناشر تغییر کرد که از این تعداد 210 ناشر از تهران و 53 ناشر از دیگر شهرها هستند که این ناشران با 430 هزار و 23 عنوان کتاب در نمایشگاه امسال حضور خواهند داشت.

مدیر اجرایی انجمن فرهنگی ناشران کودک و نوجوان در پاسخ به این سوال که "آیا برنامه‌های این بخش از نمایشگاه تفاوتی با سال گذشته خواهد داشت یا خیر؟" گفت: برنامه خاصی نداریم. ما تنها خدماتی مانند آماده‌سازی سالن‌ها را به ناشران ارائه می‌کنیم و فعالیت ویژه‌ای اتفاق نمی‌افتد.

نصب چادرها تا 5 اردیبهشت تمام می‌شود

وی همچنین تاکید کرد: اسکلت‌بندی تمام سالن‏های بخش کودک و نوجوان به اتمام رسیده و پس از تأئید وزارت ارشاد، نصب نیمی از چادرها انجام شده و تلاش خواهیم کرد تا 5 اردیبهشت ماه غرفه‏بندی سالن‏ها به اتمام برسد و آماده تحویل به ناشران شود.

تمهیدات برای جلوگیری از نفوذ آب به غرفه‌ها

عضو کارگروه هفت نفره بخش کودک نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران همچنین درباره میزان آسیب‌پذیری سازه‌های این بخش در مقابل بارش‌ها یا طوفان، گفت: انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک و نوجوان به دلیل احتمال بارش باران و ورود آب به غرفه‏ها، سعی می‏کند راه‏های نفوذ آب را عایق‏بندی کند و از تمامی ناشران نیز درخواست دارد از پالت برای نگهداری و انبار کتاب‏ها استفاده کنند.

بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از 14 تا 24 اردیبهشت ماه در مصلی امام خمینی (ره) تهران برپا می‌شود.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

سه شنبه 30 فروردین 1390  9:20 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها