0

تظاهرات صدها هزار نفری مردم یمن

 
ali_ali0934
ali_ali0934
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 6676
محل سکونت : فارس شیراز

تظاهرات صدها هزار نفری مردم یمن

 

صنعا و شمار دیگری از استانهای یمن روز دوشنبه نیز صحنه تظاهرات صدها هزار یمنی بود و تظاهرکنندگان بر کناره گیری علی عبد الله صالح رئیس جمهور یمن از قدرت تاکید کردند.

     

 

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از خبرگزاری شین هوا از صنعا ، تظاهرات امروز به دعوت کمیته تشکیلاتی انقلاب جوانان یمن برگزار شد.

در صنعا برخی فروشگاهها تعطیل شدند و تردد در خیابانهای قاهره ، الدائری و الریاض به طور محدود متوقف شد .

همچنین محله های تجاری نزدیک میدان التغییر در صنعا که تحصن کنندگان از فوریه گذشته در آن تحصن می کنند تعطیل شده بود.

در استان الحدیده نیز تظاهرکنندگان حامی نظام و مخالفان با یکدیگر درگیر شدند که بیش از ده نفر از دو طرف زخمی شدند.

صدها هزار نفر نیز در استان " اب " در مرکز یمن تظاهرات کردند و در این استان نیز در محکومیت سرکوب اعتراضات و درخواست برای سقوط نظام صالح نافرمانی محدودی صورت گرفت و شهروندان برخی خیابانهای الحدیده را با استفاده از کپسولهای گاز خانگی بستند .

در صعده در شمال یمن نیز هزاران نفر در محکومیت سخنرانی صالح در خصوص حرام بودن همراهی زنان با مردان در تظاهرات ، راهپیمایی کردند .

در استانهای تعز ، ضاله ، عدن و ذمار نیز مردم نافرمانی مدنی کردند و تظاهرکنندگان به خیابانها آمدند و خواستار سرنگونی نظام شدند.

منابع محلی در استان تعز در جنوب یمن به پایگاه اینترنتی بیست و ششم سپتامبر متعلق به وزارت دفاع یمن گفتند عناصر وابسته به احزاب تشکل مشترک مخالف دولت روز دوشنبه در تعدادی از خیابانهای شهر تعز آتش سوزی به راه انداختند تا رعب و وحشت ایجاد کنند و مردم و صاحبان فروشگاهها را بترسانند تا تعطیل کنند و نافرمانی مدنی اجرا شود .

این منابع گفتند در شماری از خیابانهای شهر تعز از جمله در خیابان جمال و عصیفره و تعدادی از خیابانهای دیگر آتش سوزی رخ داد.

منبع واحد مرکزی خبر

 

سه شنبه 30 فروردین 1390  9:16 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها