0

نمايندگان مجلس ژاپن خواستار استعفاي رييس شركت برق توكيو شدند

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

نمايندگان مجلس ژاپن خواستار استعفاي رييس شركت برق توكيو شدند

نمايندگان مجلس ژاپن خواستار استعفاي رييس شركت برق توكيو شدند
كوالالامپور - نمايندگان پارلمان ژاپن روز سه شنبه از رييس شركت برق توكيو خواستند تا به دليل كوتاهي در اعمال مقررات امنيتي در نيروگاه هاي هسته اي از مقام خود كناره گيري كند.

به گزارش ايرنا به نقل از شبكه تلويزيوني خبر آسيا، ماساتاما شيزيكو رييس شركت برق توكيو كه براي اولين بار پس از بحران در نيروگاه هسته اي اين كشور در پارلمان حضور يافته بود، با انتقادات شديد نمايندگان روبرو شد.


بر اساس اين گزارش، يكي از نمايندگان مخالف با نشان دادن نسخه اي از مقررات امنيتي در نيروگاه هاي هسته اي در ژاپن اين مدير 66 ساله را به كوتاهي در اعمال اين مقررات متهم كرد و خواستار استعفاي وي شد.


وي گفت: با توجه به اينكه بر اساس اين مقررات امنيت نيروگاه اولين اولويت را دارد رييس شركت برق توكيو بايد بخاطر كوتاهي در اعمال مقررات امنيتي به مسئوليت خود عمل كرده و از رياست اين شركت كناره گيري كند.


شركت تپكو روز گذشته در گزارشي اعلام كرده بود كه خنك كردن ششمين راكتور نيروگاه فوكوشيما و بازگرداندن آن به حالت ثبات بيش از 9 ماه بطول خواهد انجاميد.


نمايندگان مخالف شركت تپكو را در مديريت بحران به كوتاهي متهم كرده و معتقدند كه اين شركت آمادگي لازم را براي روبرو شدن با اين شرايط را نداشته است.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

سه شنبه 30 فروردین 1390  8:39 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها