0

وزیر اقتصاد : جذابیت اقتصادی ایران برای خارجی ها

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

وزیر اقتصاد : جذابیت اقتصادی ایران برای خارجی ها

وزیر امور اقتصادی و دارائی گفت: اقتصاد ایران به قدری جذاب است که از نظر شرکای تجاری بی نظیر محسوب می شود و مطلوب ترین مکان برای جذب سرمایه گذاری خارجی است.

 
 

به گزارش واحد مرکزی خبر ، سید شمس الدین حسینی در نشست خبری با خبرنگاران و نمایندگان رسانه‌های خارجی در واشنگتن با تشریح مفهوم جهاد اقتصادی که رهبر معظم انقلاب بر آن تاکید فرمودند، گفت : جهاد اقتصادی یک اقدام معنوی و مبارزه با فقر ، بیکاری و مبارزه با تحریم های اقتصادی است.

حسینی اقتصاد کشور را در یک سال گذشته در زمینه‌هایی چون شاخص بورس ، حجم تجارت خارجی ، ذخیره ارزی، بویژه اصلاح ساختاری اقتصاد ، هدفمند کردن یارانه‌ها و سرمایه گذاری خارجی رو به رشد خواند.

وزیر اقتصاد با اشاره به قطعنامه 1929 سال گذشته سازمان ملل متحد و تحریم ایران به موضوع تحول ساختاری اقتصاد ایران و هدفمند کردن یارانه‌ها پرداخت و آن را نشانه عزم دولت برای پیشرفت و توسعه مبتنی بر عدالت دانست.

وی خاطر نشان کرد : قبل از هدفمند کردن یارانه‌ها، جمهوری اسلامی ایران بیشترین یارانه ها را در بخش انرژی می‌پرداخت اما در همان شرایط تحریم ،برنامه هدفمند کردن یارانه‌ها را به اجرا درآورد و این موفقیت حاکی از ظرفیتهای بالای اقتصاد ایران است.

حسینی در ادامه با بیان پیشرفت های اقتصادی ایران در سال گذشته تصریح کرد: شاخص کل بورس تهران در سال 1389 میزان 86 درصد و ارزش بورس تهران 70 درصد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه صادرات غیرنفتی ایران بیش از 24 درصد افزایش یافت،یادآور شد: حجم ترانزیت 40 درصد رشدکرد و پارسال بیش از 80 کشور از ایران بعنوان راه ترانزیت استفاده کردند و با 190 کشور مبادلات نفتی و غیر نفتی داشتیم.

حسینی گفت : ذخیره ارزی کشور در این مدت 100 میلیارد دلار بوده ،حال آنکه بدهی خارجی ایران 20 میلیارد دلار است.

وی در پایان تصریح کرد: ایران اسلامی علیرغم تحریمها و فشارها و جریانات بحرانی منطقه در یکسال گذشته از رشد و پیشرفت چشمگیری در زمینه‌های مختلف اقتصادی به ویژه در زمینه افزایش تجارت، و تحول درکاهش مصرف بنزین به خاطر هدفمند کردن یارانه‌ها و کاهش مصرف انرژی ،برخوردار بوده است.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

سه شنبه 30 فروردین 1390  8:08 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها