0

جانفشاني شهدا براي برپايي حكومت ولايي بود

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

جانفشاني شهدا براي برپايي حكومت ولايي بود

 
آيت الله نوري همداني:
جانفشاني شهدا براي برپايي حكومت ولايي بود
بجنورد -آيت الله العظمي نوري همداني گفت: شهدا براي برپايي يك حكومت ولايي در دوران هشت ساله دفاع مقدس جانفشاني ها كردند و مردم براي حفظ اين نظام اسلامي بهاي سنگيني را پرداخته اند.

به گزارش ايرنا اين مرجع شيعه دوشنبه شب در آخرين منزل از سفر خود به خراسان شمالي در جمع مردم شهرستان فاروج گفت: فرهنگ جهاد و شهادت ملت ما با هدايت معمار كبير انقلاب، حضرت امام (ره) رژيم 2500 ساله ستمشاهي را برانداخت و مردم در دفاع مقدس به تبعيت از رهبر خود در مقابل تعدي جهانيان ايستادند.


وي اظهار داشت: شهدا به تكليف خود عمل كردند و امروز وظيفه ما است كه قدر اين نظام را دانسته و در مسير ولايت حركت كرده و در عرصه هاي مختلف انقلاب حضوري جدي داشته باشيم.


اين مرجع تقليد افزود: نگهداري اين نظام نيازمند تلاش و تقويت ارزشهاست تا انقلاب ما مقدمه انقلاب جهاني و ظهور صاحب عصر (عج) باشد.


آيت الله نوري همداني گفت: شهدا با گذشتن از جان شيرين خود در راه آرمانهاي اسلامي كاري حسيني كردند و وظيفه امروز ما آن است كه در حراست از پيام و دستاوردهاي خون آنان كار زينبي بكنيم.


امام جمعه فاروج نيز در اين ديدار با تقدير از حضور اين مرجع معظم تقليد در شهرستان فاروج گفت: فاروج شهري عالم پرور است كه به وجود مفاخري چون آيت الله محمد حسن نجفي مولف كتابهاي 'سياحت غرب و شرق' و آيت الله ذبيحي موسس حوزه علميه شهرستان مي بالد.


حجت الاسلام 'محمدجواد شريعتي نژاد' به تربيت 800 روحاني فاضل در حوزه علميه اين شهرستان اشاره كرد و افزود: اميد است كه اين روند تداوم يابد.


استاندار خراسان شمالي نيز با تقدير از حضور گسترده مردم فاروج و ديگر شهرهاي استان در استقبال از اين مرجع بزرگ تقليد گفت: نظرات و بيانات حضرت آيت الله العظمي نوري همداني در اين سفر راهگشاي بسياري از مشكلات در بخشهاي مختلف خواهد بود و سفر ايشان بركات معنوي زيادي براي استان خواهد داشت.


'ابوطالب شفقت' افزود: مردم استان با حضور گسترده خود در آيينهاي ديدار با اين مرجع ، شور و ارادت خود به روحانيت و مرجعيت و پيوند عميق خود با ولايت را نشان دادند.


حضرت آيت الله العظمي نوري همداني پنجشنبه گذشته وارد خراسان شمالي شد و در مدت اقامت پنج روزه خود در اين استان به شهرستانهاي بجنورد، اسفراين، مانه و سملقان، شيروان و فاروج سفر كرده و با اقشار مختلف مردم ديدار نمود. ك/2

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

سه شنبه 30 فروردین 1390  7:42 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها