0

آيين روز ارتش جمهوري اسلامي ايران در يونان برگزار شد

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

آيين روز ارتش جمهوري اسلامي ايران در يونان برگزار شد

 
آيين روز ارتش جمهوري اسلامي ايران در يونان برگزار شد
آتن - روز ارتش جمهوري اسلامي ايران با برگزاري آيين باشكوهي با حضور شخصيتهاي سياسي، نظامي و فرهنگي يونان و ديگر كشورهاي جهان شامگاه دوشنبه در محل اقامتگاه سفير جمهوري اسلامي ايران در آتن برگزار شد

به گزارش ايرنا؛ در اين آيين ويژه 'مهدي هنردوست' سفير جمهوري اسلامي ايران و سرهنگ 'ميرحسين ميري ميانجي' وابسته نظامي ارتش جمهوري اسلامي ايران در ديدار با همتايان خود در فضايي دوستانه و صميمي در خصوص راههاي گسترش همكاريهاي دوجانبه گفت وگو كردند.


سرهنگ ميري ميانجي در نشست خبري در حاشيه اين آيين به ايرنا گفت: امروز ارتش جمهوري اسلامي ايران با در اختيار داشتن پيشرفته ‌ترين تجهيزات، در زمره ارتشهاي پيشرفته جهان به شمار مي‌رود و اين امر حاصل ايمان، تلاش، خودباوري، دانش و پشتكار كاركنان صديق ارتش جمهوري اسلامي ايران، كارشناسان، متخصصان نظامي، دفاعي جمهوري اسلامي است و اين مجموعه در جهت رسيدن به قلل افتخار و سربلندي براي ايران اسلامي گام برمي دارند.


وابسته نظامي كشورمان با تشريح دستاورد هاي نظامي و دفاعي كشورمان، ارتش جمهوري اسلامي ايران را ارتشي صلح‌جو، مقتدر و بومي قلمداد و تأكيد كرد: توان نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران تنها در جهت دفاع از كيان و تماميت ارضي كشور صرف مي شود و اين ارتش، مقتدرانه توانايي دفاع از خاك و تماميت ارضي جمهوري اسلامي در مقابل هرگونه تهديد خارجي را دارد.


سرهنگ ميري ميانجي در اين نشست خبري، طرح تحريمهاي آمريكا و همپيمانان آن را شكست خورده دانست و گفت: حضور گسترده ديپلماتها و وابستگان نظامي، سياسي، علمي و فرهنگي يونان و ديپلماتها و وابستگان نظامي كشورهاي خارجي در آتن كه يك كشور عضو اتحاديه اروپاست، در اين آيين بيانگر شكست طرح دشمنان براي انزواي به زعم خودشان ديپلماتيك جمهوري اسلامي ايران در محافل خارجي است.


در حاشيه اين مراسم از طريق يك نمايشگر بزرگ، تصاويري از توانمنديهاي دفاعي و نظامي جمهوري اسلامي ايران و عكس هاي ويژه اي از رژه نيروهاي مسلح و تصاويري از روند پيشرفت ارتش جمهوري اسلامي ايران در سه دهه اخير به نمايش در آمد كه مورد استقبال شركت كنندگان قرار گرفت.


گفتني است؛ ميهمانان و وابستگان نظامي كشورهاي شركت كننده در طول اجراي اين مراسم از نمايشگاه كتاب، مجلات دفاعي، نشريات صنايع دفاعي و كتب و محصولات فرهنگي كه در حاشيه اين مراسم داير شده بود، ديدن كردند.


در اين آيين، لوح هايي فشرده حاوي پيشرفتهاي ارتش و صنايع دفاعي جمهوري اسلامي ايران و نيز كتابها و نشرياتي در زمينه معرفي ايران و توانمنديهاي آن در عرصه‌هاي مختلف و همينطور جاذبه هاي گردشگري ايران به شركت كنندگان ارائه شد.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

سه شنبه 30 فروردین 1390  7:40 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها