0

كنسولگري ايران در بارسلون اسپانيا داير مي شود

 
ali_ali0934
ali_ali0934
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 6676
محل سکونت : فارس شیراز

كنسولگري ايران در بارسلون اسپانيا داير مي شود

 

به گزارش ايرنا، حسين فرحي معاون اداري ومالي وزارت امورخارجه درجريان سفر دو روزه اش به اسپانيا، در مراسمي در محل سفارت جمهوري اسلامي ايران در مادريد، ضمن اعلام اين مطلب اظهار داشت: رييس جمهوري در پيام تبريك سال نو، برتلاش حداكثري دولت در جهت حل و فصل مشكلات ايرانيان خارج كشور تأكيد كرده است.
وي كه درحضور جمعي از ايرانيان مقيم مادريد سخن مي گفت، اظهارداشت: در راستاي تحقق اين هدف و با توجه به مشكلات ايرانيان براي رفت وآمد به مادريد، تا فراهم شدن زمينه براي ايجاد كنسولگري دائم در بارسلون، يك تيم سيار هر دو ماه يكبار از مادريد به بارسلون اعزام خواهد شد تا امور كنسولي مربوط به ايرانيان را در محل انجام دهد.
در اين مراسم، مرتضي صفاري نطنزي سفير جمهوري اسلامي ايران در مادريد نيز ضمن ارايه برخي برنامه هاي در دست پيگيري اين سفارت براي رفع مشكلات ايرانيان مقيم اسپانيا به پرسشهاي آنها در زمينه هاي مختلف پاسخ داد.
سفير جمهوري اسلامي ايران همچنين اظهار اميدواري كرد كه با تأسيس مركز ايرانيان مقيم اسپانيا، ضمن تحكيم و تقويت مناسبات و روابط ايرانيان با يكديگر، گامهاي مؤثري نيز در جهت حل مشكلات فرهنگي و اجتماعي آنها برداشته شود.
دشواريهاي مربوط به دريافت رواديد سفر از سفارت اسپانيا در تهران و برخي رفتارها و برخوردهاي نامناسب كاركنان آن و عدم به رسميت شناختن گواهينامه هاي رانندگي ايران از سوي مقامات پليس اسپانيا، عمده ترين مشكلاتي بود كه ايرانيان حاضر در مراسم ضمن اعتراض به آن، خواستار توجه مسؤولان وزارت خارجه در جهت رفع آنها شدند.
نبود خط پروازي مستقيم ميان ايران و اسپانيا از ديگر مشكلاتي است كه ايرانيان مقيم اين كشور را با مشكلات زياد روبرو ساخته و سالهاست كه در انتظار حل اين مشكل هستند.
اروپام**350**1504
انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 30345476
سه شنبه 30 فروردین 1390  6:50 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها