0

بانك توسعه تعاون آمادگي جذب 100 هزار ميليارد ريال را دارد

 
ali_ali0934
ali_ali0934
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 6676
محل سکونت : فارس شیراز

بانك توسعه تعاون آمادگي جذب 100 هزار ميليارد ريال را دارد

 

سيد'احمد رسولي نژاد' عصر دوشنبه با مژده به تعاونگران، سال 90 را سال شكوفايي و جهش فعاليتهاي اقتصادي و تشكيل شركتهاي تعاوني دانست و گفت: تعاون را باور كنيد، زيرا تعاون تابوي انباشت ثروت در دست عده اي خاص را مي شكند.
وي با اشاره به وجود 160 هزار شركت تعاوني با بيش از 25 ميليون عضو تحت پوشش وزارت تعاون گفت: 80 هزار شركت تعاوني در پنج سال گذشته در كشور تأسيس شده است، اما دولت اين تعداد را كافي نمي داند.
رسولي نژاد اشتغال را يكي از مهمترين وظايف تعاون دانست و افزود: وظايف جديدي براي وزارت تعاون در مباحث مختلف از جمله مسكن مهر، سهام عدالت و اشتغال تعريف شده است.
وي افزود: قطعاً نامگذاري هر سال با تدبير، درايت و حكمت بسيار توسط رهبر معظم انقلاب صورت مي گيرد اما بايد دانست كه اين نامگذاريها تنها براي يك سال نيست و رهبر معظم از دولتمردان توقع دارند تا اصلاح الگوي مصرف، كار مضاعف؛ همت مضاعف و جهاد اقتصادي هميشه تداوم داشته باشد.
معاون وزير تعاون با اشاره به محدوديت ادارات در استخدام نيرو گفت: همه اذهان نبايد براي اشتغال به ادارات معطوف شود، زيرا ادارات با وجود كمبود نيروي انساني، محدوديتهايي دارد و براي هر دو بازنشسته مي تواند يك نفر را جايگزين كند كه در آينده نزديك براي هر سه بازنشسته يك نفر جايگزين پذيرفته مي شود.
وي افزود: از يك سو با پستهاي بلاتصدي مواجه هستيم و از سوي ديگر با پستها و وظايفي كه براي اداره تعاون تعريف شده است؛ اما خوشبختانه با تلاش همكاران در بخش تعاون در سراسر كشور اين مساله حل خواهد شد.
رسولي نژاد گفت: با توجه به اهميت و ضرورت بخش كشوري، انتخاب دماوند و فيروزكوه به دليل منابع خوب آن در بخشهاي دامداري، گردشگري و كشاورزي بوده است.
وي، يكي از سرمايه گذاريهاي جدي دولت را در بخش گردشگري دانست و گفت: دماوند به دليل نزديكي به تهران و آب و هواي مناسب در صورت فراهم آوردن امكانات مناسب و اعتبارات لازم، در اين زمينه مي تواند گامهاي مهم و اساسي بردارد.
وي از تعاونگران خواست تا با عزمي جدي و تأسيس شركتهاي تعاوني فعال در قالبهاي توليدي، توزيعي، خدماتي و ... در اين جهاد بزرگ اقتصادي برنامه ريزيهاي قابل توجهي را ساماندهي كنند.
رييس اداره تعاون شهرستان دماوند نيز تعاون را يكي از اركان مهم اقتصادي دانست و گفت: اداره تعاون پذيراي هرگونه انتقاد و پيشنهاد از سوي مردم فرهيخته است تا با تعامل و همفكري به پيشرفتهاي چشمگيري در سال 90 دست يابيم.
'حسن قزويني' افزود: هم اكنون شهرستان دماوند داراي 600 تعاوني در زمينه هاي مختلف است و 13 تعاوني مسكن مهر آزاد و 29 تعاوني كارمندي – كارگري دارد كه 9 هزار واحد مسكوني در حال ساخت و ساز است.
وي با تأكيد بر لزوم انسجام تعاونيهاي گردشگري با همكاري ميراث فرهنگي شهرستان گفت: دماوند با مكانهاي ديدني و تاريخي، آب و هواي كاملاً مساعد و نزديكي به تهران، قابليتهاي مناسبي براي گردشگري دارد و بايد با همكاري و تعامل لازم، زمينه ها و زيرساخت هاي آن را فراهم كرد.
در اين همايش كه در سالن جهاد كشاورزي شهرستان دماوند برگزار شد، نماينده مردم دماوند و فيروزكوه در مجلس، رييس اداره تعاون شهرستان دماوند، فرماندار، معاون مالي فرمانداري، رييس بنياد شهيد و ايثارگران، رييس جهاد كشاورزي، رييس اداره كار و امور اجتماعي و ساير مسوولان و مديران تعاوني ها و تعاونگران حضور داشتند.
تهرام**8128**1457**1504
انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 30345472
سه شنبه 30 فروردین 1390  6:30 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها