0

حمله انتحاري به وزارت دفاع افغانستان با همكاري عوامل نفوذي صورت گرفته است

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

حمله انتحاري به وزارت دفاع افغانستان با همكاري عوامل نفوذي صورت گرفته است

خبرگزاري فارس: كارشناسان نظامي افغان، حمله انتحاري صورت گرفته در ساختمان وزارت دفاع افغانستان را به‎دليل وجود عوامل نفوذي تروريست‎ها در اين وزارت و همچنين ضعف سازمان اطلاعات ارتش اين كشور مي‌دانند.

"جاويد كوهستاني " در گفت‏وگو با خبرنگار فارس در كابل، اظهار داشت، حمله تروريستي امروز (دوشنبه) به وزارت دفاع افغانستان نشان دهنده آن است كه تروريست‎ها و سازمان‌هاي اطلاعاتي بيگانه در داخل وزارت دفاع افغانستان نفوذ دارند.


وي معتقد است كه حمله انتحاري امروز به وزارت دفاع افغانستان با همكاري برخي از افراد نفوذي صورت گرفته است.


كوهستاني افزود: نگراني درباره نفوذ سازمان‌هاي تروريستي به وزارت دفاع از ديرباز وجود داشت و راه‌هاي جلوگيري از آن به اين وزارت پيشنهاد شده بود اما نه‏تنها در اين زمينه توجهي صورت نگرفت، بلكه عكس العمل‏هاي منفي نيز نشان داده شد.


اين كارشناس نظامي افغان گفت: نكته سؤال برانگيز اين است كه اين حمله پس از سفر "احمد شجاع پاشا " رئيس سازمان اطلاعات پاكستان و " اشفاق كياني " فرمانده ارتش پاكستان به كابل صورت مي‌گيرد.


اين 2 مقام پاكستاني همراه با نخست وزير پاكستان روز شنبه در كابل حضور داشتند.


"عبدالهادي خالد " معاون امنيتي سابق وزارت كشور افغانستان معتقد است كه آمريكايي‏ها از نفوذ يا تلاش براي نفوذ تروريست‎ها به داخل وزارت دفاع و ارتش افغانستان اطلاع داشتند، به همين جهت پيشنهاد به كارگيري نيروهاي اطلاعاتي آمريكا در وزارت دفاع را مطرح كرده بودند.


وي گفت: حمله امروز نشان دهنده ضعف مديريت و ضعف اطلاعاتي وزارت دفاع افغانستان است.


هفته گذشته "ظاهر عظيمي " سخنگوي وزارت دفاع افغانستان در كنفرانس خبري پيشنهاد مقامات آمريكايي را در مورد به كارگيري نيروهاي اطلاعاتي آمريكا در وزارت دفاع به منظور جلوگيري از نفوذ طالبان در ارتش افغانستان را به شدت رد كرد.


ظهر امروز يك عامل انتحاري كه قصد ورود به داخل ساختمان وزارت دفاع افغانستان را داشت، شناسايي شد و به ضرب گلوله از پاي درآمد.


بر اثر انفجار جليقه انفجاري وي، 2 تن از نظاميان ارتش افغانستان كشته و شش تن ديگر زخمي شدند.


اين حمله همزمان با حضور وزير دفاع فرانسه در محل وزارت دفاع افغانستان صورت گرفت، به همين دليل كارشناسان از وجود عوامل نفوذي تروريست‏ها در درون وزارت دفاع افغانستان سخن مي‌گويند.


هفته گذشته نيز عوامل انتحاري به مقر وزارت دفاع افغانستان در ولايت "لغمان " حمله كردند كه بر اثر آن پنج نظامي خارجي و 2 نظامي افغان كشته شدند.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

سه شنبه 30 فروردین 1390  1:52 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها