0

هفته شهداي شيعه در يمن آغاز شد

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

هفته شهداي شيعه در يمن آغاز شد

خبرگزاري فارس: جنبش شيعي الحوثي از آغاز هفته شهداي شيعه يمن در استان‌هاي شمالي اين كشور خبر داد.

جنبش شيعي الحوثي در بيانيه‌اي كه يك نسخه از آن را در اختيار خبرنگار فرهنگي فارس قرار داده است؛ از آغاز فعاليت‌هاي «هفته شهيد» در شمال يمن براي سومين سال متوالي خبر داد.


اين جنبش در بيانيه خود با اشاره به برگزاري اين هفته بين 13 تا 19 جمادي‌الاول (28 فروردين تا 3 ارديبهشت) در استان‌هاي شمالي يمن عنوان كرد: فعاليت‌هاي هفته شهيد با هدف تقويت رابطه مردم و شهدا و خانواده آنان و احياي فرهنگ ايثار و جهاد در برابر ظالمان و ستمگران برگزار مي‌شود.


جنبش شيعي الحوثي در اين بيانيه با اشاره به ديگر اهداف برگزاري مراسم اين هفته اعلام كرد: تشويق به تقويت رابطه انسان با خدا و گذشتن از جان و مال در مسير الهي و آشنا كردن نسل جديد با شهداي راه حق از ديگر اهداف برگزاري هفته شهيد در شمال يمن است.


اين جنبش همچنين با اشاره به برگزاري فعاليت‌هاي فرهنگي، هنري و اجتماعي از جمله ديدار با خانواده شهدا و تقديم هدايا به آنان اعلام كرد: روز گذشته در مراسم افتتاح فعاليت‌هاي اين جشنواره نمايشگاهي از عكس‌هاي شهدا آغاز شد و پخش فيلم از زندگي شهدا و فداكاري آنان در جريان مبارزات برگزار شد.


جنبش الحوثي با اشاره به زيارت قبور شهداي شيعه يمن در نخستين روز «هفته شهدا» تأكيد كرد: شب‌هاي شعر و برگزاري جشنواره‌هاي متعدد، برگزاري سخنراني، اجراي تئاتر و دكلمه‌خواني فرزندان شهدا از ديگر برنامه‌هاي اين هفته خواهد بود.


اين جنبش همچنين افزود: فعاليت‌هاي «هفته شهيد» در يمن داراي بخش زنان خواهد بود كه در آن خانواده شهدا و ايتام و فرزندان شهدا مورد تكريم قرار خواهند گرفت.


بر پايه اين گزارش، مردم شمال يمن و جنبش الحوثي بين سال‌هاي 2004 تا 2010 شش جنگ وسيع با رژيم علي عبدالله صالح داشته‌اند كه به شهادت هزاران نفر منجر شده است.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

سه شنبه 30 فروردین 1390  1:46 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها