0

5 ادویه کاهش دهنده وزن

 
hamed20ha
hamed20ha
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 682
محل سکونت : خراسان رضوی

5 ادویه کاهش دهنده وزن

 

چاشني نه تنها به غذا طعم مي دهد بلکه باعث کاهش وزن نيز مي شود. از اين رو يکي از شايع ترين روش هاي کاهش وزن، افزودن ادويه به غذاست. اغلب کساني که به دنبال کاهش وزن هستند فکر مي کنند بايد غذاي بدون ادويه مصرف کنند در حالي که بايد متوجه باشند که رژيم کاهش وزن به معناي مصرف مواد غذايي سالم به جاي مواد غير سالم است. بهترين راه براي کاهش دادن ميزان کالري دريافتي، افزودن ادويه به مواد غذايي است.

ادويه ها علاوه بر طعم دادن به غذا، وزن را نيز پايين مي آورد. در اين مطلب به نقل از «MSN» به ۵ نوع ادويه کاهش دهنده وزن اشاره مي شود که بي گمان براي خوانندگان محترم مفيد واقع خواهد شد.

*زنجبيل؛ علاوه بر داشتن طعم خوب، خاصيت مدر دارد و حرکت ماده غذايي و مايعات را در سيستم گوارشي بهبود مي بخشد. مانع جذب کلسترول در خون مي شود و سوخت و ساز بدن را تقويت مي کند.

*دانه خردل؛ با ايجاد حرارت در بدن و تقويت روند سوخت و ساز، چربي بيشتري در بدن سوخته مي شود. نتايج بررسي ها نشان داده است مصرف يک قاشق مرباخوري خردل تند، روند سوخت و ساز بدن را براي چندين ساعت ۲۰ تا ۲۵ درصد افزايش مي دهد.بنابراين خوردن خردل با غذاي حاوي ۷۰۰ کالري، باعث سوختن ۴۵ کالري خواهد شد.

*فلفل سياه: اگرچه همه ما اين ادويه را در منزل داريم اما تقريبا کمتر کسي از خواص آن مطلع است. پيپرين که ماده اصلي موجود در اين ادويه است، سوخت و ساز چربي را ۸ درصد افزايش مي دهد. علاوه بر آن، سيستم گوارشي را بهبود مي بخشد و به جذب بيشتر ماده مغذي کمک مي کند.

*دارچين؛ افزودن يک قاشق مرباخوري پودر دارچين به غذاي روزانه باعث کاهش قند خون و در نتيجه کاهش وزن مي شود. کلسترول مضر را ۲۷ -۷ درصد و چربي کلي را ۲۶ -۱۲ درصد کاهش مي دهد. توجه داشته باشيد، دارچين داراي ماده شيميايي به نام «کومارين» است که در صورت مصرف زياد به کبد آسيب مي رساند. *فلفل قرمز: نتايج سال ها بررسي ثابت کرده است، «کپسايسين» موجود در اين ادويه به تقويت روند سوخت و ساز و افزايش سوخت کالري در بدن کمک مي کند. از آن جا که اين ادويه بسيار تند است، در گذشته اغلب مردم از مصرف آن پرهيز مي کردند هرچند که بعدها تحقيقات نشان داد که فلفل قرمز اکسيده شدن چربي را افزايش مي دهد، مصرف انرژي را افزايش مي دهد و فعاليت سيستم عصبي سمپاتيک را تحريک مي کند.

 

خراسان - مورخ پنج‌شنبه 1390/01/25 شماره انتشار 17810

دوشنبه 29 فروردین 1390  10:35 PM
تشکرات از این پست
hamed20ha
hamed20ha
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 682
محل سکونت : خراسان رضوی

۳۰ دقیقه پیاده‌ روی روزانه در پیشگیری از سرطان موثر است

۳۰ دقیقه پیاده‌ روی روزانه در پیشگیری از سرطان موثر است.

پزشکان می گویند با دستکم ۳۰ دقیقه پیاده‌روی روزانه ، خطر مرگ ناشی از سرطان به میزان چشمگیری کاهش می‌یابد.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ،  بررسی بیش از ۱۵۰ هزار نفر در مدت بیست سال نشان مید هد پیاده روی روزانه حتی در افراد مبتلا به سرطان ، خطر مرگ ناشی از این بیماری را کاهش می دهد.

بررسی ها پیشتر نیز نشان داده است پیاده روی ساده ، در پیشگیری از ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و سکته های قلبی و مغزی نیز موثر است .

همچنین محققان در انگلیس پس از ۲۵ سال بررسی نتایج و اطلاعات مربوط به سرطان روده بزرگ دریافتند: ورزش مداوم و منظم، بویژه پیاده‌روی خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را تا ۲۵ درصد کاهش می‌دهد.
محققان دانشگاه واشنگتن در مطالعات خود دریافتند که انجام ورزش های ساده ای مانند پیاده روی به طور مداوم تأثیر بسیار خوب و مفیدی روی کاهش ابتلای افراد به انوع مختلف بیماری ها چون بیماری های قلبی، دیابت و سایر سرطان ها داشته و پس از تشخیص سرطان در بهبودی آن نقش مهمی ایفا می کند.

محققان بیش از ۱۵۰ هزار نفر را بین سال های ۱۹۸۲ تا ۲۰۰۵ مورد مطالعه قرار دادند و دریافتند افرادی که به طور دائم به مدت ۱۰ سال ورزش و پیاده روی کرده بودند، در معرض کم ترین خطر مرگ ناشی از سرطان روده بزرگ قرار داشتند. ورزش بیشتر تأثیر بیشتری را در افراد به جا می گذارد.

به گفته محققان، راه رفتن به مدت ۳۰ دقیقه در روز خطر بروز بسیاری از بیماری ها را تا حدود زیادی کاهش می دهد. هیچ وقت برای شروع دیر نیست. حتی اگر تا کنون شروع به ورزش نکرده اید، از همین حالا شروع کنید.

*  برای انجام پیاده روی نکات زیر را رعایت کنید:

۱- کفش های راحت، کاملاً اندازه و بنددار بپوشید ، که پا را در خود نگهدارد و مانع تاثیر ضربه به پا شود. همچنین جوراب های ضخیم نخی که عرق پا را جذب وپاها را حفظ کند بپوشید.

۲- لباس های راحت، سبک و متناسب با دمای هوا بپوشید. در تابستان لباس های با رنگ روشن بپوشید. و در زمستان به جای یک لباس ضخیم، چند لباس نازکتر بپوشیدتا بتوانید به تدریج با گرم شدن بدن در حین پیاده روی، لباس های خود را کم کنید.

۳- پیاده روی را با سرعت کم شروع کنید.

۴- دریک وضعیت متعادل و راحت راه بروید. سر را بالا نگهدارید، به جلو نگاه کنید نه به زمین. در هر قدم بازوها را آزادانه در کنار بدن حرکت دهید. بدن را کمی به جلو متمایل کنید. گام برداشتن را از مفصل ران و با گام بلند انجام دهید. روی پاشنه فرود آمده و با یک حرکت نرم به جلو بروید. از برداشتن گام های خیلی بلند خودداری کنید.

۵- راه رفتن را درصورت امکان بدون توقف انجام دهید. ایستادن مکرر و شروع مجدد پیاده روی مانــع تاثیرات  مثبت آن می شود.

۶-  در حین راه رفتن نفس های عمیق بکشید. با یک نفس عمیق از طریق بینی و با دهان بسته ریه ها را از هوا پرکنید و سپس هوا را از دهان خارج کنید.

۷- سعی کنید زمان خاصی از هر روز را برای پیاده روی در نظر بگیرید که خسته و یا گرسنه نباشید  و در صورت امکان با دوستانتان پیاده روی کنید.

۸-  اگردر سربالایی یا سراشیبی قدم می زنید، بــدن را به سمت جلــو متمایل کنیدوبرای حفظ تعادل ، قدم های کوتاه تری بردارید.

۹-  مدت زمان پیاده روی و مسافتی که طی کرده اید را هر روز در تقویم خود یاد داشت کنید.  هفته ای یک بار مدت زمان پیاده روی را افزایش دهید.

۱۰- در اواخر پیاده روی به تدریج قدم های خود را آهسته تر کنید. می توانید حرکات انعطاف پذیری را نیز انجام دهید و با این کار کم کم بدن خود را سرد کنید.

۱۱-اگر در حین پیاده روی دچار درد قفسه سینه، تنگی نفس و یا پا درد شدید فوراً استراحت کنید و با پزشک مشورت نمایید.

پیاده روی به علت تحریک ماهیچه ها واستخوان ها سبب افزایش قدرت عضلانی و استخــوانی می شود.

زمانی که خسته یا گرسنه هستید ورزش نکنید.

hamed

دوشنبه 29 فروردین 1390  10:36 PM
تشکرات از این پست
hamed20ha
hamed20ha
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 682
محل سکونت : خراسان رضوی

پیاده روی های طولانی مدت در روز، باعث کاهش وزن ، کاهش چربی شکمی و تنظیم میزان انسولین خون می شود

پژوهشگران علوم پزشکی در استرالیا اعلام کردند، پیاده روی های طولانی مدت در روز، باعث کاهش وزن ، کاهش چربی شکمی و تنظیم میزان انسولین خون می شود.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ،  پژوهشگران موسسه تحقیقاتی کودکان مِردُچ در ملبورن می گویند، پیاده روی تاثیر زیادی در تنظیم چربی ذخیره شده در بدن و انسولین خون دارد.
این تحقیقات با بررسی پرونده ۵۲۹ بزرگسال بین سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۵ صورت گرفت که در تحقیقات ملی در زمینه دیابت شرکت کرده بودند.

پس از آزمایشات اولیه، از شرکت کنندگان خواسته شد تا عادت های غذایی و ورزشی خود را تغییر دهند و روزانه دست کم ۱۰ هزار گام پیاده روی کنند ؛ در صورتی که در آغاز تحقیقات میانگین پیاده روی شرکت کنندگان به حدود ۳ هزار گام در ۵ روز می رسید.

در پایان تحقیقات تنظیم انسولسن خون این افراد ۳ برابر بهتر از زمان شروع تحقیقات صورت گرفت .

پژوهشگران تاکید می کنند پیاده روی نه تنها به عنوان یک ورزش در حفظ سلامتی بدن مؤثر است، بلکه یکی از بهترین ورزش ها برای کنترل وزن به شمار می رود.
بسیاری از کسانی که می خواهند لاغر شوند، اغلب به ورزش هایی می پردازند که گمان می کنند کالری بیشتری می سوزانند و تعجب می کنند که چرا بعد از چند هفته هیچ نتیجه ای نگرفته اند.

از بین بردن چربی زائد بدن نیاز به گذشت زمان دارد. درست است که مصرف کالری مهم می باشد، اما برای کاهش وزن، به ویژه در اولین مراحل آن، فقط سوزاندن کالری اهمیت ندارد.

برای کاهش چربی بدن، حتما باید ورزشی را شروع کرد که مستقیما چربی را بسوزاند؛ ورزشی که به آرامی و تدریجا سطح تندرستی را افزایش دهد، طوری که بعدا بتوان برای تسریع در کاهش وزن، تمرین های کالری سوز بیشتری را در برنامه اجرا کرد.  پیاده روی احتمالا بهترین ورزش برای کاهش دائمی وزن است.

محققین می گویند حتی اگر پیاده روی، باعث سوختن کالری بیشتر نشود، مفیداست.

hamed

دوشنبه 29 فروردین 1390  10:38 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها