0

همكاري‌‌ ايران و چين نقش بسزايي در تأمين صلح و ثبات منطقه‌ دارد

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

همكاري‌‌ ايران و چين نقش بسزايي در تأمين صلح و ثبات منطقه‌ دارد

نسخه چاپي ارسال به دوستان
سبحاني‌نيا در ديدار با نايب رئيس كنگره نمايندگان خلق چين:
همكاري‌‌ ايران و چين نقش بسزايي در تأمين صلح و ثبات منطقه‌ دارد

خبرگزاري فارس:عضو هيئت رئيسه مجلس همكاري‌هاي پارلماني ايران و چين را در اتحاديه بين‌المجالس جهاني و مجمع مجالس آسيايي براي تامين منافع دو كشور مهم دانست و گفت:‌ همكاري‌هاي پارلماني ‌ايران و چين نقش بسزايي در تأمين صلح و ثبات منطقه‌ دارد.

به گزارش گروه مجلس خبرگزاري فارس، حجت‌الاسلام حسين سبحاني‌نيا رئيس گروه دوستي پارلماني جمهوري اسلامي ايران و چين، در ديدار با نايب رئيس كنگره نمايندگان خلق چين با تأكيد بر اهميت توسعه و گسترش ارتباطات پارلماني گفت: مجلس شوراي اسلامي از هرگونه اقدامي در جهت گسترش ارتباطات به‌ويژه روابط پارلماني ميان جمهوري اسلامي ايران و چين حمايت و استقبال مي‌كند.

وي با اشاره به روند رو به رشد مناسبات دو كشور‌ افزود: ظرفيت‌هاي بسياري در بخش‌هاي نفت و گاز و صنعت دو كشور وجود دارد كه بايد از آن براي توسعه مراودات اقتصادي و تجاري و فعال كردن بخش خصوصي در دو كشور ايران و چين استفاده كرد.

عضو هيئت رئيسه مجلس شوراي اسلامي همكاري‌هاي پارلماني دو كشور در اتحاديه بين‌المجالس جهاني و مجمع مجالس آسيايي را براي تأمين منافع دو كشور مهم دانست و تصريح كرد: با توجه به تحولات اخير در منطقه خاورميانه و شمال آفريقا همكاري‌هاي پارلماني فيمابين جمهوري اسلامي ايران و چين نقش بسزايي در تأمين صلح و ثبات منطقه‌اي و منافع دو ملت ايفاء مي‌كند.

در ادامه اين ديدار، چن‌جيلي نايب رئيس كنگره نمايندگان خلق چين، ديدگاه‌هاي دو كشور در بسياري از موضوعات منطقه‌اي و جهاني نزديك خواند و گفت: رويكرد چين و جمهوري اسلامي ايران گسترش همه‌جانبه مناسبات دوستانه در همه عرصه‌هاست و هيچ مانعي در برابر آن وجود ندارد.

نايب رئيس كنگره نمايندگان خلق چين، رفت و آمد مقامات عاليرتبه دو كشور در توسعه مراودات دوستانه را مهم دانست و افزود: رفت و آمد مقامات سياسي و پارلماني ايران و چين مي‌تواند به روند گسترش ارتباطات فرهنگي، سياسي و اقتصادي كمك كند.

در اين جلسه شهرزاد، قوامي،‌ عباسي و سيدفاضل موسوي نمايندگان اصفهان، اسفراين، رودسر و خدابنده از اعضاي گروه دوستي پارلماني جمهوري اسلامي ايران و چين حضور داشتند و با ارائه نقطه نظرات خود بر توسعه و تقويت روابط پارلماني فيمابين تأكيد كردند.
انتهاي پيام/م

 
 
دوشنبه 29 فروردین 1390  10:35 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها