0

رفيق دوست: صيادشيرازي ارتش و سپاه را يك لشگر واحد مي‌دانست

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

رفيق دوست: صيادشيرازي ارتش و سپاه را يك لشگر واحد مي‌دانست

نسخه چاپي ارسال به دوستان
گزارش فارس از مراسم بزرگداشت «اميرسپهبد علي صيادشيرازي»؛

خبرگزاري فارس: وزير سپاه دوران دفاع مقدس با بيان اينكه امروز داراي ارتشي مبتكر، مقتدر و مؤمن هستيم، گفت: شهيد صياد شيرازي سهم نخست را در پيشرفت ارتش دارد؛ اين شهيد بزرگوار تمام تلاش خود را در اتحاد ارتش و سپاه به كار برد.


 

به گزارش خبرنگار ايثار و شهادت باشگاه خبري فارس «توانا»، مراسم «شرح فراق» دوازدهمين بزرگداشت سالروز شهادت سپهبد «علي صياد شيرازي» با حضور حجت‌الاسلام ‌و المسلمين محمدحسن ابوترابي نائب رئيس مجلس شوراي اسلامي و سرداران محمد جعفر اسدي، امير حاتمي، امير حسام هاشمي، محسن رفيق دوست و خانواده شهيد صياد شيرازي و حضور گسترده خانواده معظم شهدا و ايثارگران و شيفتگان فرهنگ جهاد و شهادت شب گذشته در تالار بزرگ كشور برگزار شد.

* ابوترابي: شهيد صياد شيرازي وفادار به امام و ولايت بود

حجت‌الاسلام ابوترابي ضمن گرامي‌داشت سالروز شهادت حضرت زهرا (س) اظهار داشت: در دوران امام علي (ع) مرداني با بصيرت و اراده فولادين حضور داشتند كه حضرت در فراق آنها اشك مي‌ريخت و در حسرت نگاه در چهره نوراني آنان با خداي خويش در دل شب مناجات مي‌كرد؛ مردان سلحشوري كه اگر در ركاب امام علي (ع) حضور داشتند امروز رنگي از سياهي بر چهره عالم دنيا و طبيعت ديده نمي‌شد.
وي در ادامه افزود: شهيد فرزانه سپهبد صياد شيرازي نماد ايمان، شجاعت، بصيرت، ايثار و وفاداري به امام و مقتداي خويش بود و تواضع و فروتني در كنار رزمندگان دفاع مقدس و رهبر انقلاب اسلامي مبين شخصيت وي است.
نائب رئيس مجلس شوراي اسلامي با اشاره به سخني از امام علي (ع) تصريح كرد: صياد شيرازي با اقتدا به خداي متعال و گامهاي استوار و ديده نافذ خود توطئه‌ها را رصد مي‌كرد كه مبدأ كارهاي روزمره و زودگذر و مسائل كلان و توطئه دشمن را روشن نسازد.
حجت‌الاسلام ابوترابي خاطر نشان كرد: اين شهيد بزرگوار هر جا حضور مي‌يافت، نخست آموزه‌هاي ديني را به نمايش مي‌گذاشت و همانند يك بنده متعبد خدا بود و پيش از آنكه نظامي باشد در مكتب اسلام و ولايت بود و اين راه در رفتار و نماز با خضوعش مشاهده مي‌كرديم.

* شهيد صياد هر جا كه حضور مي‌يافت صفوف دشمن را بر هم مي‌زد

نائب رئيس مجلس شوراي اسلامي با تبيين اينكه صياد شيرازي خطوط و صف‌هاي دشمنان را به هم مي‌ريخت، تصريح كرد: اين امير بزرگوار فضاي كردستان را پر اميد و براي دشمنان پر از رعب و وحشت مي‌كرد؛ شجاعت، مردانگي و توان نظامي او بارها در پرواز‌هاي با صلابتش مشاهده مي‌شد كه نشان از توان علمي و نظامي او داشت.
حجت‌الاسلام ابوترابي، تواضع و فروتني را از ويژگي‌هاي بارز شهيد صياد شيرازي دانست و گفت: از همان سال‌هاي نخست انقلاب براي مديريت كلان ارتش به او پيشنهاد مي‌شد و حتي دوستان، او را براي مديريت دفاع معرفي كردند اما وي با مقام و منصب انسي نداشت و مي‌خواست سرباز باشد نه فرمانده و به درستي كه با اين روحيه ياد شهيد بابايي را زنده مي‌كرد.

* شهيد صياد شيرازي «مالك اشتر» دوران بود

نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي، شهيد صياد شيرازي را همانند مالك اشتر دانست و اظهار داشت:‌ قضاوت توده‌هاي مردم گواه روشني است از اينكه صياد در ركاب ولايت فقيه با گام‌هاي با بصير و استوار در مقابل استكبار جهاني ايستاده است و اين گام‌هاي استوار شما ملت، حماسه 9دي را خلق كرد و توطئه و فتنه دشمنان را خنثي ساخت.
وي در ادامه افزود: امروز اين سرمايه،‌ با دانش و بصيرت برتر از سال‌هاي نخست پيروزي انقلاب اسلامي در ميان مردم وجود دارد.
حجت‌الاسلام ابوترابي ياد آور شد: وفاداري به ارزش‌هاي انقلاب اسلامي و ولايت بايد يك پارچه باشد و صيادها در صحنه حضور داشته باشند؛ امروز ايران اسلامي،‌ ايران ديروز نيست چرا كه ديروز دشمن اراده مي‌كرد و مرزهاي كشور ما را درمي‌نورديد و پايگاه‌هاي هوايي ما را مورد هدف قرار مي‌داد اما امروز مقام ارشد آمريكايي اعلام مي‌كند قدرت نظامي جمهوري اسلامي قدرت آمريكا را در خاورميانه مهار كرده است.

* ايران اسلام قدرت برتر خاورميانه است

وي با اشاره به اينكه ايران اسلامي قدرت دفاعي برتر امروز خاورميانه است، افزود: نه تنها ايران اسلامي راه را بر دشمن بسته است بلكه در خاورميانه،‌ لبنان و غزه به نماد مقاومت و پايداري تبديل شده‌ است.
نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي قدرت دفاعي را سرمايه ايران اسلام دانست و خاطر نشان كرد: حضور ارتش و سپاه در صحنه نبرد ثمره آگاهي و بصيرت شما و دانش برتر ماست؛ امروز در منطقه برتر هستيم و به نفع جمهوري اسلامي معادلات رقم خورده است و اين به دليل مباني ناب اسلامي و ولايت فقيه است كه مرزها را در نورديده است.
حجت‌الاسلام ابوترابي با بيان اينكه در دورترين نقطه جهان اسلام قدرت سياسي، فرهنگي، دفاعي، ملي و اسلامي كشور عزيزمان احساس مي‌شود، گفت: شما مردان و زنان غيور و افراد با بصيرت بايد در جهان اسلام نقش ديگري را ايفا كنيد چرا كه فرداي خاورميانه فرداي قرآن و اسلام است و آمريكا جايي نخواهد داشت و هر جا كه پا مي‌گذارد سربازان امام خميني (ره) آن سنگرها را فتح مي‌كنند.
وي در پايان ابراز اميدواري كرد: با اعتقاد اسلامي، انساني، ملي و رهبري فرزانه انقلاب اسلامي همچنان باصلابت و استقامت رو به سوي آينده گام برداريم.

* رفيق‌دوست: توان نظامي امروز ما مرهون زحمات شهيد صياد شيرازي است

در ادامه اين مراسم ميزگردي با حضور محسن رفيق دوست وزير سپاه در دوران دفاع مقدس، امير حسام هاشمي رئيس دفتر عمومي حفاظت اطلاعات فرماندهي كل قوا، سردار جعفر اسدي و سرتيپ امير حاتمي در خصوص ابعاد شخصيتي و فرماندهي شهيد صياد شيرازي برگزار شد.
محسن رفيق‌وست در اين ميزگرد اظهار داشت: امروز شعله‌هاي انقلاب اسلامي در حال سوزاندن استكبار جهاني است و همه بر اين باورند كه اين تأثيرگذاري به دليل وجود انقلاب اسلامي ايران است.
وي در ادامه افزود: امروز كه داراي يك نيروي بزرگ نظامي هستيم به دليل زحمات شهيد صياد شيرازي است كه توانست سپاه و ارتش را يكپارچه كند و براستي كه او در مسابقه به سوي خداوند نخستين مرتبه را دارد.
اين فرمانده دفاع مقدس يادآور شد: افتخار ما اين است كه داراي ارتشي مبتكر، مقتدر و مؤمن هستيم و شهيد صياد شيرازي سهم نخست را در اين پيشرفت دارد. اين شهيد بزرگوار تمام تلاش خود را در اتحاد ارتش و سپاه به كار برد و معتقد بود كه اين دو فرهنگ بايد يكي شوند.
رفيق‌دوست با بيان اينكه شهيد صياد معتقد به ادامه جنگ بود، خاطرنشان كرد: من و صياد شيرازي بعد از فتح خرمشهر اعتقاد به ادامه جنگ داشتيم و امروز اگر هيچ كس فكر حمله به كشور ما را نمي‌كند به دليل خودكفايي ما در اين زمينه است.

* حاتمي: مفتخرم شاگرد شهيد صياد شيرازي بودم

امير حاتمي از ديگر سخنرانان اين يادواره بود كه بابيان خاطراتي از شهيد صياد شيرازي اظهار داشت: از اينكه شاگرد اين شهيد بزرگوار بودم، افتخار مي‌كنم و براين باور هستم كه تا ابد شاگرد او باقي خواهم ماند چرا كه حق نماز را مي‌شناخت و به خوبي آن را ادا مي‌كرد.
وي در ادامه افزود: صياد شيرازي با بصيرت تمام به نماز توجه داشت و نماز را سراي جميع اسماء صفات الهي مي‌دانست و با تمام وجود به آن عشق مي‌ورزيد؛ زيرا هيچ چيز را مقدم بر آن نمي‌دانست.
حاتمي يادآور شد: بعد از موفقيت عمليات والفجر 2 كه شعار «ارتشي و سپاهي دو لشكر الهي» زمزمه مي‌شد، شهيد صياد شيرازي و سردار محسن رضايي با حضرت امام (ره) ديدار مي‌كنند كه در اين ديدار ايشان دست اين دو فرمانده ارشد جنگ را در دست يكديگر مي‌گذارند و مي‌گويند شما بايد با هم يكپارچه باشيد و با هم كار كنيد و معتقدم شهيد صياد شيرازي در تحقق اين شعار نقش فزاينده‌اي داشت.
اين فرمانده دفاع مقدس خاطرنشان كرد: شهيد صياد شيرازي پس از فتح خرمشهر مرخصي طولاني مدتي گرفت، پس از مدتي فهميديم كه تمام وقت را سجده شكر به جاي مي‌آورده چرا كه امام خميني (ره) فرموده بودند «خرمشهر را خدا آزاد كرد».

* امير حسام هاشمي: «طرح كربلا» با ابتكار شهيد صياد انجام شد

امير حسام هاشمي در بررسي خاطرات شهيد صياد شيرازي اظهار داشت: شهيد بزرگوار صياد شيرازي مبتكر «طرح كربلا» بود و با پيوند 20 پادگان ارتش به سپاه كاري بزرگي را انجام داد كه نتايج آن را در عمليات فتح‌المبين شاهد هستيم.
وي در ادامه افزود: شهيد صياد به نماز اهميت زيادي مي‌داد و در عمليات طريق‌القدس اقدام به برپايي نماز جماعت در رمل‌ها و موشك باران دشمن كرد.

* تقدير از خانواده اميران شهيد ارتش جمهوري اسلامي

به گزارش «توانا»،‌ پيش از آغاز ميزگرد و خاطره‌گويي فرماندهان ارشد نظامي، به ياد شهيد صياد شيرازي همه حاضران دعاي فرج را يك صدا زمزمه كردند؛ پخش فيلم مراسم تشييع پيكر شهيد صياد شيرازي و حضور وي در ميدان‌هاي جنگ در اين برنامه دقايقي حاضران را به دوران‌ پر افتخار دفاع مقدس برد. همچنين فرزاد جمشيدي كه اجراي اين برنامه را بر عهده داشت، با بيان خاطراتي نام و ياد شهيد صياد شيرازي را گرامي داشت. اجراي تواشيح و سرود توسط گروه «طاها» از ديگر برنامه‌هاي جنبي اين مراسم بود.
در پايان نيز با حضور فرزند شهيد صياد شيرازي، محسن رفيق‌دوست، امير اسدي، امير هاشمي و امير حاتمي از خانواده‌هاي شهيدان شهرام‌فر، سيروس لطفي، بهروز سليمان‌جا و نامجو از فرماندهان ارشد ارتش تقدير شد.
انتهاي پيام/و

 
 
دوشنبه 29 فروردین 1390  8:38 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها