0

واكنش تهران به بيانيه اخير شوراي همكاري خليج فارس

 
ali_ali0934
ali_ali0934
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 6676
محل سکونت : فارس شیراز

واكنش تهران به بيانيه اخير شوراي همكاري خليج فارس

به گزارش عصر دوشنبه ايرنا به نقل از اداره اطلاعات و مطبوعات وزارت امور خارجه، 'رامين مهمانپرست'، ادعاهاي تكراري و اتهامات كذب عليه جمهوري اسلامي ايران در بيانيه اخير شوراي همكاري خليج فارس را مردود و بي اساس دانسته و آن را اقدامي در جهت انحراف افكار عمومي جامعه بين المللي از اقدامات نظامي گرايانه و بحران ساز برخي كشورهاي منطقه توصيف كرد.
مهمانپرست در خصوص بيانيه مورخ 28 فروردين ماه وزيران خارجه شوراي همكاري در رياض گفت: جاي تعجب است كه در بيانيه منتشره به اسم شوراي همكاري، ادعاي دخالت ايران در مسائل منطقه اي مطرح مي گردد در حالي كه نيروهاي نظامي برخي از كشورهاي عضو اين شورا با زير پا گذاشتن تمامي قوانين و كنوانسيونهاي بين المللي، در امور داخلي كشور همسايه خود دخالت كرده و به سركوب مردان و زنان بي دفاع پرداخته اند.
وي افزود: نامه وزير امور خارجه جمهوري اسلامي ايران به دبيركل محترم سازمان ملل درباره اوضاع جاري بحرين نيز ناظر بر همين واقعيات و ناشي از نگراني ايران نسبت به اقدامات نظامي گرايانه اي است كه مخل امنيت و ثبات منطقه مي باشد.
سخنگوي وزارت امور خارجه با مردود دانستن رويكرد سركوب در بحرين و تاكيد بر ضرورت تامين مطالبات مشروع مردم، اظهار داشت: اقتدار و حاكميت دولتها نه با اينگونه روشها و پاك كردن صورت مسئله، بلكه با همراهي با خواست مردم تبلور مي يابد.
مهمان پرست تصريح كرد: روند همكاري هاي جمهوري اسلامي ايران با كشورهاي همسايه در منطقه خليج فارس بيانگر آن است كه بيانيه صادره از سوي شوراي همكاري، ديدگاه تمامي اعضاي اين شورا نبوده و متاسفانه به نظر مي رسد برخي از اعضاي اين شورا از نام شوراي همكاري براي اجراي منويات و اهداف خاص خود در منطقه سوء استفاده مي كنند.
وي تاكيد كرد كه اين رويه خواست دشمنان وحدت جهان اسلام مي باشد كه سالهاست اين هدف را دنبال مي كنند.
سخنگوي وزارت امور خارجه در خاتمه تاكيد كرد: روابط جمهوري اسلامي ايران با همسايگاني در منطقه خليج فارس كه از اصول مبتني بر احترام به حاكميت ملي، حسن همجواري، احترام متقابل و پاسخگويي به مطالبات مشروع مردمي پيروي مي كنند از روند مناسبي برخوردار است.
سيام**9130
انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 30345157
دوشنبه 29 فروردین 1390  8:25 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها