0

ظرفيت توليد 24 هزار مترمكعب آب‌شيرين‌كن در منطقه ويژه پارس جنوبي

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

ظرفيت توليد 24 هزار مترمكعب آب‌شيرين‌كن در منطقه ويژه پارس جنوبي

نسخه چاپي ارسال به دوستان
مديرعامل پارس جنوبي خبر داد:

خبرگزاري فارس: مديرعامل پارس جنوبي از ظرفيت توليد 24 هزار مترمكعب آب‌شيرين‌كن منطقه ويژه پارس جنوبي خبر داد.


 

به گزارش خبرگزاري فارس از عسلويه، سيدپيروز موسوي ‌در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ايجاد اشتغال پايدار در منطقه ويژه و اجراي مصوبه استخدام 50 درصدي نيروهاي بومي در اين منطقه از مهم‌ترين برنامه‌هاي ما در سال جاري است و اميدوار هستيم با همكاري ساير دستگاه‌ها در اين عرصه موفق شويم.
وي با اشاره به حضور سفراي اكو در عسلويه در هفته گذشته افزود: اعضاي اكو واقعيت‌هاي مهم اقتصادي و توسعه‌اي منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس را به خوبي درك كرده‌اند و در سفري كه به عسلويه به عنوان قطب اقتصادي كشور داشتند با گوشه‌هايي از توانايي جمهوري اسلامي در زمينه نفت و گاز آشنا شدند.
مديرعامل منطقه ويژه پارس جنوبي خاطرنشان كرد: كشورهاي عضو اكو با ظرفيت‌هاي خوبي كه از آن برخوردار هستند، مي‌توانند در بخش‌هاي مختلف از جمله منابع انساني، جغرافيايي و فرهنگي در مقابله با سلطه و قدرت‌هاي استكباري جهان ايستادگي كنند و به موفقيت‌هاي بزرگي در عرصه توسعه و پيشرفت دست يابند.
موسوي به شرايط مطلوب سرمايه‌گذاري در عسلويه و پارس جنوبي اشاره و تصريح كرد: دسترسي آسان به شبكه راه‌هاي كشور براي صادرات به سرزمين اصلي و آسياي ميانه، همجواري با خليج فارس به منظور دسترسي به بازارهاي آن حوزه در زمينه صادرات محصولات به كشورهاي خليج فارس از طريق آبراه‌هاي بين‌المللي و وجود بنادر و گمركات ويژه در اين منطقه از مهم‌ترين قابليت‌هاي موجود در منطقه ويژه پارس است.
مديرعامل پارس جنوبي از ظرفيت توليد 24 هزار مترمكعب آب‌شيرين‌كن منطقه ويژه پارس جنوبي خبر داد و گفت: وجود آب‌شيرين‌كن با ظرفيت توليد 24 هزار مترمكعب آب در روز و وجود شبكه انتقال آب به درون منطقه ويژه نيز از جمله قابليت‌هايي است كه در منطقه ويژه استقرار دارد.
موسوي عنوان داشت: برخورداري از معافيت‌ها و تشويق‌هاي مندرج در قانون تشكيل و اداره مناطق ويژه براي تسهيل امور تجاري و اقتصادي و برخورداري از معافيت‌هاي مالياتي براي طرح‌هاي توليدي و معدني مندرج در قانون ماليات‌هاي مستقيم در مناطق محروم كشور نيز از ديگر مزيت‌هاي سرمايه‌گذاري در منطقه ويژه پارس است.
وي در ادامه با اشاره به تحريم‌هاي بين‌المللي و تاثير آن بر وضعيت منطقه پارس جنوبي اظهار داشت: نتايج حاصل از تحريم‌ها دقيقا عكس خواسته تحريم‌كنندگان بوده و هم‌اكنون با تلاش و فعاليت متخصصان داخلي، موفق شده‌ايم در بومي‌سازي بسياري از قطعات به موفقيت برسيم و علاوه بر آن در احداث و تكميل فازهاي مختلف نيز شاهد سرعت بخشيدن به اين طرح‌ها هستيم و بدون ترديد اين امر به هيچ وجه خواسته تحريم‌كنندگان نيست.
مديرعامل پارس جنوبي افزود: شركت‌هاي سلطه‌گر نفتي تلاش مي‌كنند مانع پيشرفت‌هاي ايران در حوزه نفت و گاز شوند و در واقع آنها تلاش زيادي مي‌كنند تا مانع از برداشت سريع و به هنگام ما از ميدان گازي پارس جنوبي شوند كه در اين عرصه نيز شكست خواهند خورد.
موسوي اضافه كرد: امروز شاهد رشد و تعالي منطقه ويژه در تمام عرصه‌ها هستيم و رئيس جمهور محبوب و وزير نفت با تمام توان از رشد و پيشرفت پارس جنوبي حمايت مي‌كنند.
انتهاي پيام/ج20/ح

 
 
دوشنبه 29 فروردین 1390  8:22 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها