0

پذيرش ولايت‌فقيه در راستاي پذيرش ولايت امام معصوم (ع) است

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

پذيرش ولايت‌فقيه در راستاي پذيرش ولايت امام معصوم (ع) است

نسخه چاپي ارسال به دوستان
مدير اساتيد معاونت آموزشي مركز مديريت حوزه‌هاي علميه خواهران:
پذيرش ولايت‌فقيه در راستاي پذيرش ولايت امام معصوم (ع) است

خبرگزاري فارس: مدير اساتيد معاونت آموزشي مركز مديريت حوزه‌هاي علميه خواهران گفت: پذيرش ولايت ‌فقيه در راستاي پذيرش ولايت امام معصوم (ع) است.

زينب طالبي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با تسليت فرا رسيدن ايام سوگواري شهادت زهراي مرضيه (س) اظهار داشت: زمينه عملياتي كردن سيره اين بانوي ارجمند بايد در جامعه پياده شده و با گفتار و رفتار درست و منطقي انگيزه اعتقادي و باور دقيق براي بانوان ايجاد شود.
وي با بيان اينكه حضرت زهرا (س) مشي آگاهانه توأم با بينش و بصيرت در مسائل سياسي داشتند، ادامه داد: جرياناتي كه در زندگي ايشان رخ داد، جرياني اتفاقي نبود بلكه با مشي آگاهانه همراه بود.
مدير اساتيد معاونت آموزشي مركز مديريت حوزه‌هاي علميه خواهران بيان داشت: پيروي حضرت زهرا (س) از ولايت با بينش و بصيرت همراه بوده و اين‌گونه نيست كه حضرت تنها به ‌خاطر اينكه از همسر ايشان تضييع حق شده است، اعتراض كنند.
طالبي تصريح كرد: ولايت‌پذيري ممارست و تمرين در راستاي بندگي خداست و فردي كه بخواهد از خداوند اطاعت كند بايد از فردي كه در مسير خدا قرار دارد، اطاعت كند.
وي يادآور شد: پذيرش ولايت‌فقيه در راستاي پذيرش ولايت امام معصوم (ع) است و اين يعني اگر انسان امروز ولايت‌پذيري فردي كه جامع‌الشرايط است را بپذيرد، فردا هم مي‌تواند از امام معصوم تبعيت كند.
مدير اساتيد معاونت آموزشي مركز مديريت حوزه‌هاي علميه خواهران تصريح كرد: يكي از دلايلي كه حكومت اسلامي را زمينه‌ساز حكومت امام معصوم معرفي مي‌كنند، آن است كه فرد نفس خود را با اين مسائل آشنا مي‌كند و خود را براي حكومت امام معصوم آماده مي‌سازد.
طالبي بيان داشت: حضرت زهرا (ع) تمام تلاش خود را در اداي وظيفه خود كه تحكيم ولايت خداست، انجام دادند و اين خود نشان از اهميت توجه به ولايت است.
وي خاطرنشان كرد: حمايت و پشتيباني از ولايت ‌فقيه تكليفي بر دوش مسلمانان است و اين يعني اينكه فرد نبايد در جامعه بي‌تفاوت بوده و به مسئله ولايت‌فقيه و ولي امر اهتمامي ويژه داشته باشد.
مدير اساتيد معاونت آموزشي مركز مديريت حوزه‌هاي علميه خواهران افزود: حضرت زهرا (س) در برخورد با عدم پذيرش ولايت حضرت علي (ع) از سوي مردم روش‌ها و مشيهاي گوناگوني به كار بستند، از جمله در بحث سيماي سياسي حضرت ،مشي سياسي داشته و با بي‌اعتنايي به حكومت سعي در روشن ساختن واقعيات داشتند.
طالبي با بيان اينكه حضرت زهرا (س) نسبت به حوادث و جريانات عصر خود بي‌تكليف نبودند، گفت: فاطمه زهرا (س) مشي و روش‌هاي متفاوتي را در راستاي معرفي ولايت و ولايت‌مداري داشتند و حركات و رفتار ايشان حاوي پيام‌هايي براي آگاه‌سازي مردم بود.
انتهاي پيام/آ20/ح

 
 
دوشنبه 29 فروردین 1390  8:17 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها