0

نبايد از فرهنگ فاطمي غافل شويم

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

نبايد از فرهنگ فاطمي غافل شويم

نسخه چاپي ارسال به دوستان
عضو هيئت علمي جامعةالزهرا:

خبرگزاري فارس: عضو هيئت علمي جامعةالزهرا گفت: وحدت، همدلي و شناخت حق جزئي از فرهنگ‌ فاطمي بوده كه نبايد نسبت به آنها كوتاهي و غفلت شود.


 

معصومه ظهيري امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم، ضمن تسليت ايام فاطميه اظهار داشت: پيامبر اكرم (ص) به عنوان اسوه و الگويي معرفي شده كه انسان‌ها بايد ايشان را مقتداي خودشان قرار دهند.
وي خاطرنشان كرد: حضرت فاطمه زهرا (س) شبيه‌ترين انسان‌ها به پيامبر اكرم (ص) بودند و زهراي مرضيه انساني است كه سيره و مشي ايشان آزموده شده و مسير الهي را طي كرده و به نتيجه رساندند.
عضو هيئت علمي جامعةالزهرا تاكيد كرد: لازم است ابعاد وجودي حضرت فاطمه زهرا (س) شناسايي و بازخواني شود چراكه شناخت آن حضرت محبت و نزديكي را دل انسان‌ها ايجاد مي‌كند و شناسايي مسير در آينه وجودي ايشان ميسر مي‌شود.
ظهيري با بيان اينكه حضرت زهرا (س) با ظلم و ستم مبارزه كردند، گفت: اين بانوي بزرگوار با افرادي كه در آن دوران با زر و زور ولايت را غصب كردند به مبارزه پرداختند.
وي خاطرنشان كرد: مقاومت، شفاف‌سازي و اعتراض از شكل‌هاي مبارزاتي ايشان بود و ايشان در راه دفاع از ولايت از جان مايه گذاشتند.
مديرگروه مطالعات زنان مدرسه شهيده بنت‌الهدي با اشاره به شكل‌گيري انقلاب‌هاي مختلف در دنيا اذعان كرد: مردم ابتدا خواستار اصلاحات و تغيير بودند و با جلوگيري از اين تغييرات وارد مبارزه علني با حكومت‌هاي خود شدند كه اعتصاب و راهپيمايي‌هايي در اين راستا انجام دادند.
ظهيري تصريح كرد: حديث مقاومت به عنواني يكي از ابعاد وجود زهراي مرضيه بوده كه برگي از دفتر عمر كوتاه ايشان است كه در آن حديث مقاومت را به امت آموزش دادند.
وي تاكيد كرد: اكنون بايد در دفاع عقلي، نقلي و پيام‌رساني خود بايد به آن حضرت تاسي كنيم چراكه پيام حق‌طلبي، حق‌جويي و دفاع از حق و ولايت را رساندند و صداي حق‌خواهي را جاودانه كردند.
عضو هيئت علمي جامعةالزهرا عنوان داشت: دنياي امروز لازم است حديث مقاومت را مبني بر حق‌خواهي حضرت زهرا (س) بازخواني كند تا مدافع حق و ولايت باشيم.
ظهيري يادآور شد: وحدت، همدلي، شناخت حق جزيي از فرهنگ‌ فاطمي بوده كه نبايد نسبت به آنها كوتاهي و غفلت شود.
انتهاي پيام/آ30/ح

 
 
دوشنبه 29 فروردین 1390  8:15 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها