0

110 هزار تن گندم ذخيره‌سازي شد

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

110 هزار تن گندم ذخيره‌سازي شد

نسخه چاپي ارسال به دوستان
در چهارمحال و بختياري؛
110 هزار تن گندم ذخيره‌سازي شد

خبرگزاري فارس: مديرشركت غله و خدمات بازرگاني چهارمحال و بختياري گفت: در حال حاضر 110 هزار تن گندم در سيلوهاي اين استان ذخيره سازي شده است.

به گزارش خبرگزاري فارس از شهركرد، قاسم زمانيان ظهر امروز در نشست با اعضاي اتحاديه‌هاي نانوايي در اين استان با اعلام اين مطلب، اظهار داشت: برهمين اساس براي توليد آرد و عرضه به نانوايان اين استان با كمبودي مواجه نخواهيم شد.
وي افزود: افزايش ميزان خريد گندم طي سال گذشته در مقايسه با سال‌هاي پيش از آن از شتاب فزآينده طرح خودكفايي گندم حكايت مي‌كند.
زمانيان خاطرنشان كرد: در سال گذشته بخش خصوصي براي نخستين بار در خريد گندم مشاركت و حضور فعال داشت.
وي هزينه حمل و نقل گندم‌ها به سيلو يا كارخانجات را از عمده‌ترين مشكلات كشاورزان عنوان كرد و گفت: استمرار خودكفايي گندم و خودكفايي در ساير محصولات عزم ملي را ميطلبد و اين افتخار ملي باعث شده است كه هر ايراني نان خود را در داخل كشور تامين كند.
مديرشركت غله و خدمات بازرگاني چهارمحال و بختياري همچنين از ذخيره سازي 9 هزار تن كالاهاي اساسي در اين استان خبر داد و گفت: ذخيره سازي كالاهايي از جمله برنج، قند، شكر و روغن براي تنظيم بازار و جلوگيري از افزايش قيمت در اين استان ذخيره سازي كه اين كالاها در سراسر اين استان به صورت كالا برگي توزيع ميشود.
زمانيان پرداخت تسهيلات كم بهره به نانوايان اين استان را از اقدامات اين شركت در راستاي بهبود وضعيت نانوايي‌هاي اين استان در سال گذشته عنوان كرد و گفت: در سال گذشته افزون بر 5 ميليارد و 800 ميليون ريال تسهيلات كم بهره به‌منظور بهسازي نانوايي‌هايي اين استان پرداخت شد.
مديرشركت غله و خدمات بازرگاني چهارمحال و بختياري خاطرنشان كرد: اين ميزان تسهيلات به 271 واحد نانوايي در اين استان پرداخت شده است.
وي در ادامه با اشاره به تاثير اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها در صرفه جويي مصرف گندم اين استان، گفت: با اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها ميزان مصرف گندم در اين استان از 9 هزار تن به 6 هزار گندم كاهش يافته است.
زمانيان از راه اندازي سامانه خريد اينترنتي گندم از كشاورزان اين استان خبر داد و گفت: بر اين اساس كشاورزان با اعلام اطلاعات خود در سامانه اينترنتي ميتوانند براي فروش محصول خود به شركت غله و خدمات بازرگاني اين استان اقدام كنند.
وي با اشاره به فعاليت 525 واحد نانوايي در اين استان، گفت: از اين تعداد نانوايي موجود در استان بيش از 121 واحد نانوايي در روستا و بيش از 377 واحد نانوايي در سطح شهر داير هستند.
انتهاي پيام/صا20/ب

 
 
دوشنبه 29 فروردین 1390  8:06 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها