0

مزارع الگويي و ترويجي در تنگستان ايجاد مي‌شود

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

مزارع الگويي و ترويجي در تنگستان ايجاد مي‌شود

نسخه چاپي ارسال به دوستان
معاون فرماندار تنگستان:
مزارع الگويي و ترويجي در تنگستان ايجاد مي‌شود

خبرگزاري فارس: معاون فرماندار تنگستان گفت: نياز است مزارع الگويي و ترويجي با موضوع مديريت صحيح آب و خاك كشاورزي در شهرستان تنگستان ايجاد شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از اهرم، اسماعيل كاظمي در نشست كميته تنظيم سوخت شهرستان تنگستان اظهار داشت: شفاف‌سازي و اطلاع‌رساني دقيق و به موقع فرآيند توزيع سوخت كشاورزي، ضمن اينكه كاهش نگراني كشاورزان را به دنبال دارد موجب افزايش مكانيزم كنترل و نظارت بر توزيع سوخت مي‌شود.
وي بر ترويج شيوه‌هاي نوين آبياري كشاورزي تأكيد كرد و افزود: مديريت سوخت و آب با استفاده از شيوه‌هاي نوين آبياري نياز به فرهنگ‌سازي عمومي دارد.
كاظمي با بيان اينكه مصرف بهينه آب از تاكيدات مقام معظم رهبري‌ و از سخنان ايشان در پيام‌هاي نوروزي در دو سال اخير بوده است، تصريح كرد: حفظ سفره‌هاي زيرزميني آب و مصرف بهينه آب از ضرورت‌هايي است كه اگر امروز به آن بي‌توجهي شود، فردا بحران‌هاي عظيمي را در بخش‌هاي مختلف جامعه به وجود مي‌آورد.
وي بيان داشت: بيش از 75 درصد جمعيت شهرستان، روستايي است كه اغلب از طريق كشاورزي تأمين معيشت مي‌كنند، بنابراين جهاد كشاورزي براي ترويج فرهنگ مصرف اصولي بايد با تلاش و جديت به تمام كشاورزان آگاهي‌هاي لازم را ارائه دهد.
معاون فرماندار تنگستان ادامه داد: كاهش مصرف سوخت، كاهش مصرف آب، كاهش سطح زير كشت، افزايش كميت و كيفيت محصول و... از پيامدهاي مثبت اين فرهنگ‌سازي است.
وي عنوان داشت: جهاد كشاورزي ضمن اينكه نياز است مزارع الگويي و ترويجي را در موضوع مديريت صحيح آب و خاك كشاورزي در شهرستان ايجاد كند بايد از كشاورزاني كه در اين زمينه موفق عمل كرده‌اند حمايت و آن‌ها را به جامعه معرفي كند.
كاظمي خاطرنشان كرد: برخي از دشت‌هاي پر رونق استان در بخش كشاورزي به دليل عدم مديريت صحيح آب، با كمبود شديد آب مواجه و بدون استفاده رها شده‌اند.
وي در پايان‌ تشكيل كميته مديريت سوخت و آب كشاورزي در اداره جهاد كشاورزي تنگستان با هدف ترويج فرهنگ مصرف بهينه سوخت و آب كشاورزي و گزارش عملكرد ماهيانه اين كميته را خواستار شد.
تنگستان بيشترين جمعيت روستايي استان بوشهر را در خود جاي داده است.
انتهاي پيام/ج20/ز

 
 
دوشنبه 29 فروردین 1390  8:04 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها