0

بيمارستان بازفت كوهرنگ احداث مي‌شود

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

بيمارستان بازفت كوهرنگ احداث مي‌شود

نسخه چاپي ارسال به دوستان
در زميني به مساحت 12 هزار مترمربع؛
بيمارستان بازفت كوهرنگ احداث مي‌شود

خبرگزاري فارس: فرماندار شهرستان كوهرنگ گفت: نخستين بيمارستان بخش بازفت شهرستان كوهرنگ در زميني به مساحت 12 هزار مترمربع احداث مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از شهركرد، ستار خيري در نشست شوراي سلامت اين شهرستان با اعلام اين مطلب اظهار داشت: اين بيمارستان 10 تختخوابي به‌منظور خدمت‌‎رساني بهتر به مردم با مشاركت بخش خصوصي با صرف اعتباري افزون بر 8 ميليارد ريال طي مدت دو سال احداث مي‌شود.
وي باتوجه به عشايري بودن اين منطقه، گفت: خدمات‌رساني به عشاير و توجه به امكانات درماني و بهداشتي اين قشر مي‌تواند گامي موثر در راستاي خدمات‌رساني به عشاير باشد.
خيري در ادامه بر ضرورت معدوم‌سازي سگ‌هاي ولگرد در اين شهرستان تأكيد كرد و گفت: باتوجه به عشايري بودن اين شهرستان و وجود افزون بر 350 زيستگاه عشايري و وجود علائم هاري در مناطقي از اين شهرستان معدوم سازي سگ‌هاي ولگرد در اين شهرستان بيش از پيش لازم و ضروري است.
فرماندار شهرستان كوهرنگ خاطرنشان كرد: به‌منظور اجراي اين طرح افزون بر 400 ميليون ريال اعتبار نياز است.
وي همكاري مردم، شوراي اسلامي و دهياران را در راستاي اطلاع‌رساني آموزشي براي پيشگيري از بيماري هاري لازم برشمرد و گفت: برهمين اساس لازم است تا مردم هر نوع گزيدگي حيواني را به مراكز بهداشتي و درماني اطلاع دهند.
خيري بستن قلاده به سگ‌هاي خانگي و واكسينه كردن آنها را از ديگر برنامه‌هاي كميته سلامت اين شهرستان برشمرد و گفت: با توجه به برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته واكسينه كردن 2 هزار قلاده سگ خانگي در اين شهرستان در سال‌جاري در دستور كار قرار گرفته است.
وي تصريح كرد: خوشبختانه تاكنون علائم هاري انساني در اين شهرستان مشاهده نشده است.
خيري بر ضرورت ارتقاي سطح سلامت در اين شهرستان تأكيد كرد و گفت: براي اينكه سلامت عموم مردم در همه ابعاد اعم از جسم و روح تحقق پيدا كند بايد مسئولان دستگاه‌هاي مختلف بسترهاي لازم براي ارتقاي سطح سلامت در اين شهرستان فراهم كنند.
وي آموزش را مهم‌ترين راهكار در راستاي ارتقاي سطح سلامت در جامعه عنوان كرد و افزود: فراهم كردن بستر مناسب در راستاي ارتقاي سطح سلامت در جامعه از مهم‌ترين مسائلي است كه بايد به آن توجه ويژه‌اي داشت و از آسيب‌هاي جدي و خطرساز جامعه را مصون ساخت.
انتهاي پيام/صا20/ز

 
 
دوشنبه 29 فروردین 1390  8:00 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها