0

تداوم ثبات قیمتی نان صنعتی تا اطلاع ثانوی

 
Meysam_vampair
Meysam_vampair
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : شهریور 1389 
تعداد پست ها : 1442

تداوم ثبات قیمتی نان صنعتی تا اطلاع ثانوی

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان نان های حجیم و نیمه حجیم از تداوم ثبات قیمت نان صنعتی تا اطلاع ثانوی خبرداد و گفت: اگر قرار بر افزایش قیمتی باشد، حتما مطابق ضوابط دولت انجام خواهد شد.

محمدجواد کرمی در گفتگو با مهر گفت: ثابت ماندن قیمت انواع نان های صنعتی، حجیم و نیمه حجیم منوط به ثبات قیمت مواد اولیه و ازجمله آرد است؛ چراکه در صورت افزایش قیمت این ماده اولیه، ما نیز ناگزیر به افزایش درصد مشخصی به قیمت ها هستیم، اما تا اطلاع ثانوی افزایش قیمت نان های صنعتی پذیرفته شده نیست.


رئیس اتحادیه تولیدکنندگان نان های حجیم و نیمه حجیم افزود: نرخ نان های صنعتی، حجیم و نیمه حجیم از سال ۸۸ آزاد شده و تولیدکنندگان این نان ها، از پیشگامان اجرای قانون هدفمندی یارانه ها در عرصه گندم، آرد و نان در کشور بوده اند که با تعامل و همکاری مناسب با وزارت بازرگانی، این کار بزرگ به انجام رسیده است.


وی تصریح کرد: البته با وجود اینکه پس از اجرای قانون هدفمندکردن یارانه ها، هزینه های آب، برق و گاز واحدهای تولیدکننده افزایش یافته و از ابتدای امسال نیز بر هزینه های کارگری افزوده شده است، ولی تاکنون تغییری در قیمت نان های صنعتی ایجاد نشده است.


به گفته کرمی، تمام تلاش اتحادیه سراسری تولیدکنندگان نان های حجیم و نیمه حجیم این است که قیمت نان را همچنان ثابت نگه دارد؛ اما در صورت افزایش قیمت آرد و سایر مواد اولیه، چاره ای غیر از افزایش قیمت نان صنعتی وجود ندارد. البته هر گونه افزایش قیمت نیز بر طبق ضوابط مشخص و با هماهنگی دولت و شرکت بازرگانی دولتی ایران انجام خواهد شد.


وی اظهار داشت: اجرای درست و موفقیت آمیز قانون هدفمندکردن یارانه ها در عرصه گندم، آرد و نان در کشور اتفاق خوب و مبارکی بود که در نتیجه تعامل مناسب مسئولان وزارت بازرگانی با اتحادیه ها و اصناف مرتبط اتفاق افتاد.

خبرگزارى مهر (www.mehrnews.com)
 


 

دوشنبه 29 فروردین 1390  7:48 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها