0

سرگرداني بيماران تالاسمي براي تزريق خون در بنياد امور بيماري‌هاي خاص

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

سرگرداني بيماران تالاسمي براي تزريق خون در بنياد امور بيماري‌هاي خاص

نسخه چاپي ارسال به دوستان
فارس گزارش مي‌دهد
سرگرداني بيماران تالاسمي براي تزريق خون در بنياد امور بيماري‌هاي خاص

خبرگزاري فارس: بيماران تالاسمي امروز با تجمع در مقابل مركز پزشكي خاص بنياد امور بيماري‌هاي خاص نسبت به عدم تزريق خون توسط اين مركز اعتراض كردند.

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، تالاسمي از بيماري‌هاي ژنتيكي است كه بر اثر آن هموگلوبين ساختار طبيعي خود را از دست داده و قادر به اكسيژن‌رساني مطلوب به اعضا بدن نيست يكي از انواع تالاسمي، نوع ماژور آن است كه براي مبتلايان به آن كم‌خوني تهديدكننده حيات است و فرد به انتقال خون منظم و مراقبت‌هاي طبي فراواني نيازمند مي‌شود.

*خون تزريق نمي‌كنند، علت چيست؟

زهراي 40 ساله مي‌گويد: بنياد امور بيماري‌هاي خاص تاكنون خون مورد نياز ما را تأمين مي كرد اما امروز كه مراجعه كرده‌ايم به ما خون نمي‌زنند در حالي كه ما بيمار تالاسمي هستيم. مي‌گويند مي‌خواهند بخش بيماران تالاسمي را منحل كنند.

وي مي‌افزايد: حدود 25 تا 30 مريض در حال حاضر در بنياد امور بيماري‌هاي خاص تجمع كرده‌اند و بايد به ما پاسخ دهند كه كجا بايد خون تزريق كنيم.

احمد 50ساله نيز اظهار مي‌دارد: قبلاً در بيمارستان هفت تير خون تزريق مي‌كرديم كه پس از آن ما را به اين مركز ارجاع دادند اما اينجا هم خون تزريق نمي‌كنند و ما مانده‌ايم كه چه بايد بكنيم متأسفانه داروخانه انجمن تالاسمي را هم بستند اما چرا ديگر تزريق خون را قطع كردند. بايد يكي پاسخ دهد كه علت اين كار چيست؟

*بنياد بيماري‌هاي خاص بخش تالاسمي خود را تعطيل كرده است

محمدرضا مشهدي، مديرعامل انجمن تالاسمي ايران در اين زمينه مي‌گويد: بنياد بيماري‌هاي خاص بخش تالاسمي خود را تعطيل كرده است و ديگر فعاليت نمي‌كند و اين موضوع باعث شده بيماران دچار سرگرداني شوند و بيماران را به سمت شرق يعني مركز تهرانپارس و حكيميه سوق مي‌دهند.

وي افزود: بهانه آنها نداشتن بودجه است اما بيماران چندين سال است كه به اين مركز در خيابان نجات الهي مراجعه مي‌كردند. متأسفانه تعداد مراكز تالاسمي بزرگسال بنياد امور بيماران خاص كم است و تعداد آن 3 مركز بيشتر نيست كه ظرفيت يكي از آنها پر است و در حال حاضر با اين وجود بيماران ناگزير هستند از جنوب و غرب تهران به شرق تهران بروند.

خبرنگار فارس براي بررسي علت اين موضوع با مسئولان بنياد امور بيماري‌هاي خاص تماس گرفت كه در نهايت يكي از مسئولان روابط عمومي بنياد در پاسخ فقط به همين يك جمله بسنده كرد: «هيچ خبري از تجمع بيماران تالاسمي در مركز پزشكي خيابان نجات اللهي نيست».
انتهاي پيام/ش

 
 
دوشنبه 29 فروردین 1390  7:45 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها