0

احتمال ارائه طرح تغيير «وزارت اطلاعات» به «سازمان اطلاعات» در مجلس

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

احتمال ارائه طرح تغيير «وزارت اطلاعات» به «سازمان اطلاعات» در مجلس

نسخه چاپي ارسال به دوستان
حجت‌الاسلام رسايي به فارس خبر داد:
احتمال ارائه طرح تغيير «وزارت اطلاعات» به «سازمان اطلاعات» در مجلس

خبرگزاري فارس: سخنگوي فراكسيون انقلاب اسلامي مجلس با اعلام خبر بررسي تغيير و تحول در وزارت اطلاعات در نشست امروز اين فراكسيون، تأكيد كرد: تغيير و تحولات سليقه‌اي در رأس وزارت اطلاعات مي تواند تبعات سنگيني براي نظام داشته باشد.

حجت‌الاسلام حميد رسايي درباره نشست امروز هيئت رئيسه و اعضاي شاخص فراكسيون انقلاب اسلامي مجلس براي بررسي موضوع تغيير و تحول در وزارت اطلاعات به خبرنگار پارلماني خبرگزاري فارس گفت: تغيير و تحول در راس وزارت اطلاعات با توجه به اهميت اين وزارتخانه و تأثير آن بر همه امور داخلي و خارجي در اين مقطع حساس بسيار با اهميت است.

وي خاطر نشان كرد كه فراكسيون متبوعش بر همين اساس موضوع تغيير وزير اطلاعات را مورد بررسي قرار داده و به اين نتيجه رسيده كه تغيير وزير اطلاعات در اين مقطع، مي تواند تبعات بسيار سنگيني براي كل نظام داشته باشد و از اين رو اعضاي شاخص فراكسيون رايزني هايي براي ثبات وضع موجود انجام داده‌اند.

نماينده تهران و سخنگوي فراكسيون انقلاب اسلامي مجلس گفت: رئيس جمهوري بايد در اداره امور كشور با درايت و حوصله عمل و از هر گونه اقدام شتاب ‌زده به خصوص در خصوص وزارتخانه مهم و تاثيرگذار اطلاعات خودداري كند.

وي متذكر شد: احمدي نژاد با توجه به حكم حكومتي رهبر انقلاب در خصوص عدم تغيير آقاي مصلحي قطعا به آن عمل خواهد كرد و اميدواريم ايشان خاطره تلخ معاون اولي مشايي را بار ديگر در اذهان زنده نكند.

حجت‌الاسلام رسايي تصريح كرد كه اعضاي فراكسيون انقلاب اسلامي مجلس معتقدند "حجت‌الاسلام مصلحي در طول مدت تصدي مسئوليت وزارت توانست اقدامات بسيار خوبي را در حوزه‌هاي امنيتي و اطلاعاتي انجام دهد كه برخي از آنها در دوره‌هاي گذشته سابقه نداشته است ".

رسايي افزود: وزارت اطلاعات در حكم چشم نظام است و چشم نبايد فقط در اختيار يك عضو باشد، بلكه بايد در اختيار تمام بدن باشد.

وي خاطر نشان كرد: با توجه به آسيب‌هايي كه از برخي تغيير و تحولات به وجود آمده، فراكسيون انقلاب اسلامي مجلس هشتم، موضوع ايجاد سازمان اطلاعات را در راستاي ايجاد ثبات بيشتر و كاهش تغيير و تحولات سليقه‌اي در وزارت اطلاعات در دستور كار قرار داد تا سازوكاري فراهم شود كه تغيير و تحولات در اين مجموعه با يك منطق امنيتي و اطلاعاتي همراه باشد.

حجت‌الاسلام رسايي كه ابراز اميدواري كرد نيازي به اتخاذ چنين تصميمي نباشد، در عين حال متذكر شد: چنانچه لازم باشد، اعضاي شاخص فراكسيون انقلاب اسلامي بحث ايجاد سازمان اطلاعات را در قالب طرح قانوني در مجلس پيگيري مي كنند.

سخنگوي فراكسيون انقلاب اسلامي مجلس جزئيات اين طرح را در اختيار خبرگزاري فارس قرار نداد و به ذكر اين نكته بسنده كرد كه اين طرح در قالب يك ماده واحده و چند تبصره آماده شده است.
انتهاي پيام/م

 
 
دوشنبه 29 فروردین 1390  7:37 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها