0

كاهش ۲۵ درصدی استفاده از اینترنت هوشمند بدلیل اقتصادی نبودن خدمات

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

كاهش ۲۵ درصدی استفاده از اینترنت هوشمند بدلیل اقتصادی نبودن خدمات

كاهش ۲۵ درصدی استفاده از اینترنت هوشمند بدلیل اقتصادی نبودن خدمات

 

عضو هیئت رئیسه سازمان نظام صنفی رایانه ای با اشاره به كاهش ۲۵ درصدی میزان استفاده مراجعه كنندگان از اینترنت هوشمند طی یك سال گذشته گفت: كاربران اینترنت به لحاظ كیفیتی مشكلی با IN ندارند اما به لحاظ قیمتی برای كاربر مقرون به صرفه نیست.

محمود رضا خادمی در گفت وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس با اشاره به دلایل كاهش استفاده از اینترنت هوشمند IN در كشور اظهار داشت: چنانچه قیمت این خدمات مناسب باشد به طور قطع مخاطب بیشتری پیدا خواهد كرد.

وی با اشاره به افت میزان مراجعه كنندگان به سرویس اینترنت هوشمند نسبت به مدت مشابه سال قبل تاكید كرد: كاربران اینترنت به لحاظ كیفیتی مشكلی با IN ندارند و این سرویس همان انتظاری كه از سرویس اینترنت دایل آپ می رود را برآورده می كند اما به لحاظ قیمتی برای كاربر مقرون به صرفه نیست.

خادمی با بیان اینكه در اینترنت هوشمند كاربر ملزم به پرداخت هزینه پالس تلفن و هزینه اینترنت است ، ادامه داد: ۳۰ درصد از درآمد شركتهای ارائه دهنده خدمات اینترنت هوشمند نصیب شركت مخابرات می شود.

رئیس كمیسیون اینترنت سازمان نظام صنفی رایانه ای با اشاره به مصوبه كاهش تعرفه شبكه هوشمند كه سال گذشته از سوی سازمان تنظیم مقررات به شركت مخابرات ایران ابلاغ شد، گفت: ارائه سرویس اینترنت هوشمند از طریق شبكه IN شركت های مخابرات استانی كه با مشاركت شركت های ارائه كننده خدمات اینترنتی (ISP) صورت می گیرد پیش از این به ازای هر دقیقه اتصال ۵۰ ریال بود كه با این مصوبه باید به ۳۶ ریال به ازای هر دقیقه اتصال كاهش می یافت اما این مصوبه تاكنون از سوی شركت مخابرات ایران اجرایی نشده است.

وی با بیان اینكه این مصوبه تنها در خبرها اعلام شد اما هیچگاه پیگیری بابت اجرای آن انجام نشد تاكید كرد: تغییر تعرفه های اینترنت هوشمند باید به صورت مساوی انجام شود و به نحوی نباشد كه سهم سرویس دهنده ها در این زمینه كاهش یابد اما سهم ۳۰ درصدی مخابرات كماكان به قوت خود باقی بماند.

به گزارش فارس، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به عنوان متولی تنظیم بازار و تعرفه های خدمات ارتباطی در مردادماه سال ۸۹ برای متعادل سازی قیمت اینترنت مصرف كنندگان نسبت به بازنگری و كاهش تعرفه خدمات اینترنت هوشمند اقدام و این سرویس را ارزان كرد.

طبق این مصوبه ، كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات مقرر كرد كه مشتركان باید بابت اتصال به اینترنت برای هر دقیقه ۳۶ ریال از طریق قبوض تلفن ثابت خود به شركت مخابرات بپردازند كه طبق توافق صورت گرفته و با وجودی كه ارائه این خدمات از طریق IN توسط شركتهای اینترنتی انجام می شود از این مبلغ سهم شركت های عرضه كننده اینترنت ۲۵ ریال و سهم شركت مخابرات ایران ۱۱ ریال خواهد بود.

این در حالی است كه نائب رئیس هیئت مدیره شركت مخابرات ایران در شهریورماه سال ۸۹ از اجرایی نكردن مصوبه كاهش تعرفه شبكه هوشمند (IN) از سوی مخابرات خبرداد و گفت: شورای رقابت مصوبه سازمان تنظیم مقررات در خصوص كاهش تعرفه IN از ۵۰ به ۳۶ ریال را رد كرده و اعلام كرده كه قیمت های قبلی به قوت خود باقی است..../ خبرگزارى فارس

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

دوشنبه 29 فروردین 1390  7:30 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها