0

اعلام آمادگي جريان صدر براي اعزام يك هيئت به بحرين

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

اعلام آمادگي جريان صدر براي اعزام يك هيئت به بحرين

نسخه چاپي ارسال به دوستان
 

خبرگزاري فارس: جريان صدر با تاكيد بر ضرورت برگزاري نشست سران اتحاديه عرب اعلام كرد كه براي تشريح مواضع خود حاضر است كه يك هيئت به بحرين اعزام كند.


 

به گزارش فارس به نقل از پايگاه خبري "صوت العراق "، جريان صدر اعلام كرد كه برخي دست‌هاي داخلي و خارجي پنهان وجود دارند كه نمي‌خواهند عراق به صف عربي بازگردد و در نشست آتي سران اتحاديه عرب نقشي محوري ايفا كند.

"بهاء الاعرجي " عضو فراكسيون "الاحرار " وابسته به جريان صدر با اشاره به اين مطلب گفت: جريان صدر نمي‌خواهد ارتباطي ميان قضيه بحرين و نشست سران عرب قائل شود زيرا مردم بحرين در تعيين سرنوشت خود آزادند اما موسسات دموكراتيك موجود در عراق تنها برخي مخالفت‌ها در بحرين را دنبال كرده‌اند همان‌طور كه درگيري‌ها و مخالفت‌هاي موجود در مصر، ليبي و تونس را دنبال كرده‌اند.

وي افزود: ما به هيچ كس اجازه نمي‌دهيم كه در امور بحرين دخالت كند و فراموش نمي‌كنيم كه مردم و دولت بحرين در روزهاي تلخ در كنار عراق بودند. ضمن اين كه ملت عراق در كنار ملت بحرين است همان‌گونه كه در كنار ملت ليبي، تونس و مصر است اين موضوع تنها به بحرين منحصر نمي‌شود و ما اميدواريم كه ثبات و امنيت در سراسر منطقه برقرار شود.

وي تاكيد كرد: جريان صدر آماده است تا هيئتي را براي تشريح موضع رسمي خود در قبال دولت و ملت بحرين به اين كشور اعزام كند.

الاعرجي تصريح كرد: زماني كه يكي از اعضاي پارلمان يا عضو يك فراكسيون پارلماني مشخص حرفي مي‌زند، اين به آن معنا نيست كه يك اظهار نظر رسمي عنوان شده است. ممكن است كه يك نفر تنها نظر شخصي يا حزبي خود را عنوان كرده باشد. به هر حال به نظر مي‌رسد دستهاي پنهاني وجود دارند كه خير كشور را نمي‌خواهند.

اين نماينده جريان صدر گفت: نظر رسمي عراق از سوي دولت اعلام مي‌شود و دولت نيز براي برگزاري نشست سران اتحاديه عرب اعلام آمادگي كرده است و پارلمان نيز از بودجه اختصاص داده شده براي برگزاري اين نشست دفاع كرده است و برغم اين‌كه اين هزينه بسيار سنگين بود و مردم عراق واقعا به آن نياز دارند اما ما ترجيح داديم كه اين نشست در بغداد برگزار شود زيرا پيامدهاي مثبت متعددي براي دولت عراق به همراه دارد.

انتهاي پيام/++

 
 
دوشنبه 29 فروردین 1390  7:28 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها