0

واكنش رياض به تظاهرات در مقابل سفارت عربستان در تهران

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

واكنش رياض به تظاهرات در مقابل سفارت عربستان در تهران

نسخه چاپي ارسال به دوستان
واكنش رياض به تظاهرات در مقابل سفارت عربستان در تهران

خبرگزاري فارس: درحالي كه آل‌سعود بدليل لشكركشي به بحرين و مشاركت در كشتار مردم اين كشور، بشدت از سوي افكار عمومي در منطقه و جهان تحت فشار قرار دارد؛ در اقدامي كه بيشتر فرار به جلو به نظر مي‌رسد، ابراز اميدواري كرد كه مجبور نشود هيئت ديپلماتيك خود را از ايران فرا بخواند.

به گزارش فارس به نقل از شبكه خبري العالم، شاهزاده "تركي بن محمد " قائم مقام وزارت امور خارجه عربستان سعودي عصر ديروز به خبرنگاران گفت: "پس از آنكه هيئت ديپلماتيك عربستان در ايران چند بار از سوي تظاهرات‌كنندگان مورد تعرض قرار گرفت، اميدوارم كه رياض مجبور نشود هيئت ديپلماتيك خود را از تهران فرا بخواند ".

بنابر اين گزارش، اعتراض قائم مقام وزارت امور خارجه عربستان سعودي به تظاهرات مسالمت آميز مردم مقابل سفارت رياض در تهران براي اعتراض به لشكركشي نيروهاي اين كشور به بحرين، درحالي مطرح مي شود كه چنين صحنه‌هايي در بيشتر كشورهاي دنيا و حتي كشورهاي اروپايي و آمريكا هر هفته بارها تكرار مي‌شود.

از زمان لشكركشي نيروهاي سعودي به بحرين و مشاركت اين نيروها در كشتار مردم اين كشور و نقض حقوق اساسي مردم در آزادي بيان و همچنين مقابله مسلحانه با تظاهرات مسالمت‌آميز بحريني‌ها، مردم كشورهاي مختلف بارها با تجمع مقابل سفارت عربستان سعودي در كشورهاي خود، اعتراضشان را به اقدامات جنايتكارانه نيروهاي سعودي و بحريني اعلام كرده‌اند.

سازمان‌هاي بين‌المللي و مدافعان حقوق بشر بارها در گزارش‌هايي با اشاره به نقض آشكار حقوق بشر در بحرين و جنايت‌هاي سازماندهي شده عليه مردم اين كشور، بر ضرورت خروج نيروهاي سعودي از بحرين و توجه به حقوق و مطالبات مردم اين كشور تاكيد كرده‌اند.

انتهاي پيام/++

 
 
دوشنبه 29 فروردین 1390  7:19 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها