0

اخبار ایران و جهان

 
Sem_440
Sem_440
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 3093
محل سکونت : آذربایجانغرب

اخبار ایران و جهان

زنان خانه دار مى توانند از مدل هاى مختلف بیمه تامین اجتماعى استفاده کنند


برای بیمه های اجتماعی مدل های مختلفی وجود دارد که زنان خانه دار می توانند از مدل 12درصد،14درصد،18درصد ویا 27درصد استفاده کرده و تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار بگیرند.

ایلنا: وزیر رفاه وتامین اجتماعی گفت: بیمه زنان خانه دار در صورت تصویب مجلس شورای اسلامی و ابلاغ آن به صورت یک قانون قابل اجراست و در غیر این صورت اجرای آن امکانپذیر نیست.
به گزارش خبرگزاري ايلنا،صادق محصولی درباره این که سرانجام طرح بیمه زنان خانه دار چه خواهد بود، اظهار داشت: طرح بیمه زنان خانه دار این طور که مطرح می شود، هیچ گاه به صورت قانون نبوده است اما زمانی که با طرح و تصویب در مجلس به صورت قانون در آید و متناسب با قانون اعتبارات لازم به آن اختصاص یابد، قابل اجرا خواهد بود.
وزیر رفاه وتامین اجتماعی در ادامه تصریح کرد: البته در حال حاضر زنان خانه دار می توانند با توجه به ظرفیت قانونی فصلی از بیمه خویش فرما استفاده کنند.
او در ادامه گفت: برای بیمه های اجتماعی مدل های مختلفی وجود دارد که زنان خانه دار می توانند از مدل 12درصد،14درصد،18درصد ویا 27درصد استفاده کرده و تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار بگیرند.
محصولی تصریح کرد: به نظر می رسد فرصت خوبی برای زنان خانه دار در بحث بیمه به وجود آمده است و متقاضیان می توانند از این فرصت به خوبی استفاده کنند.
وزیر رفاه درخصوص اختصاص یارانه از محل بودجه عمومی به این نوع بیمه ها اظهار داشت: این امر مستلزم مصوبه مجلس شورای اسلامی است.
محصولی در ادامه از تدوین برنامه های ویژه درسال جاری خبر داد وافزود: با توجه به نامگذاری سال جدید با عنوان "جهاد اقتصادی"، تلاش خواهد شد تا در تمام بخش ها به ویژه مباحث مربوط به تامین اجتماعی و شرکت های وابسته که در حوزه اقتصادی فعال هستند، جهش هایی خوبی شاهد باشیم.
وزیر رفاه و تامین اجتماعی خاطر نشان کرد: با برنامه ریزی های صورت گرفته، خدمات خوبی هم برای بازنشستگان وهم در بخش بیمه های درمانی با در نظر گرفتن میزان اعتبارات برای سال 90 و همچنین نحوه تصویب آن از سوی مجلس، عرضه خواهیم کرد.
دوشنبه 29 فروردین 1390  7:06 PM
تشکرات از این پست
Sem_440
Sem_440
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 3093
محل سکونت : آذربایجانغرب

پاسخ به:اخبار ایران و جهان

موسسه آموزش عالی سوره به دانشگاه ارتقای يافت


با توجه به آنکه سوره موفق شد چهار دانشکده به نام های تبلیغ و ارتباطات اسلامی،هنر،‌معماری و امور فرهنگی تاسیس کند،‌‌پس از رفع کاستی ها و نواقص با ارتقای آن به دانشگاه موافقت اصولی به عمل آمده است.

ایلنا: بر اساس مصوبه شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم،تحقیقات و فناوری در 23 بهمن ماه سال گذشته با ارتقای موسسه آموزش عالی سوره به دانشگاه موافقت اصولی شد و ابلاغ آن در 27 فروردین به وسیله معاون آموزشی وزارت علوم صورت گرفت.
به گزارش خبرگزاري ايلنا، به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری،‌برای ارتقای موسسه به دانشگاه باید ضمن استمرار رعایت استانداردهای آموزشی،موسسه نسبت به استخدام اعضای هیات علمی و اصلاح هرم هیات علمی موجود اقدام می کرد.
بر اساس سرانه تعداد دانشجو،‌رشته های آموزشی و گروه های علمی و پژوهشی سرانه‌ای تعیین می‌شود که بر اساس آن باید هر گروه علمی دارای استاندارد لازم بوده و در نهایت دانشکده های مرتبط با گروه ها تشکیل شود.
با توجه به آنکه سوره موفق شد چهار دانشکده به نام های تبلیغ و ارتباطات اسلامی،هنر،‌معماری و امور فرهنگی تاسیس کند،‌در بازرسی های ادواری که از آن در هفت دوره از سال 85 تا 89 انجام گرفت،‌پس از رفع کاستی ها و نواقص و اعلام انجام آنها و بازدید گروه های بازرسی در نهایت با ارتقای آن به دانشگاه موافقت اصولی به عمل آمده است.
در حال حاضر تعداد 24 گروه آموزشی در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد و تعداد 2400 دانشجو در دانشگاه سوره مشغول به تحصیل هستند.
دانشگاه سوره به عنوان یکی از موسسه‌های آموزش عالی وزارت علوم،‌تحقیقات و فناوری با هدف احیای حکمت دینی و معنوی و با شناسایی و بهره گیری از اساتید بزرگ علمی و تجربی جهت پرورش و معرفی هنرمندان جوان و خلاق از بهمن ماه سال ۱۳۷۲ توسط حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی تاسیس شد.
پس از دو سال پذیرش آزاد، از سال ۷۴ از طریق سازمان سنجش آموزش کشور پذیرش دانشجوی را در ۱۱ رشته آغاز کرد. این موسسه با جذب دانشجو در دوره‌های کاردانی و کارشناسی در رشته‌های صنایع دستی، موسیقی، تئاتر، سینما، معماری، مجسمه‌سازی، گرافیک و نقاشی شروع به فعالیت کرد. در سال ۱۳۷۶ این موسسه از نوع دوم به نوع اول ارتقاء یافت و مدرک تحصیلی آن توسط وزارت علوم تحقیقات و فناوری به رسمیت شناخته شد.
در سال تحصیلی ۸۴-۸۵، با راه اندازی دوره کارشناسی ارشد در رشته‌های آهنگسازی، صنایع دستی، نقاشی، گرافیک و ادبیات نمایشی موافقت شد و این دوره از سال تحصیلی ۸۵-۸۶ به جذب دانشجو در این رشته‌ها پرداخت.
هم اکنون دانشگاه سوره دارای تجهیزاتی چون لابراتوار مجهز عکاسی (سیاه و سفید و رنگی)، کارگاه‌های سفال، چاپ دستی (سیلک و باتیک)، چوب، نساجی، بافت (فرش و قالی)، تراش سنگ، تراش شیشه، نقاشی روی شیشه؛ لعاب، سرامیک، رنگ رزی، جواهرسازی، سایت رایانه، کتابخانه، پلاتوهای نمایش، کارگاه عروسک سازی، نگارخانه و نمازخانه و سالن ورزش است.
پايان پيام

دوشنبه 29 فروردین 1390  7:07 PM
تشکرات از این پست
Sem_440
Sem_440
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 3093
محل سکونت : آذربایجانغرب

پاسخ به:اخبار ایران و جهان

 
عزم جدی شهرداری برای اجرای بودجه ریزی عملیاتی در سال 91 

بودجه ریزی امسال طوری انجام شده است تا علاوه بر این که حرکتی به سوی بودجه ریزی عملیاتی باشد، هزینه ها واقعی تر مدیریت شود و استانداردهای کاهش هزینه ها و قیمت تمام شده در دستور کار قرار گیرد.


ایلنا: به گزارش خبرگزاري ايلنا،معاون برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری تهران با تاکید بر عزم جدی شهرداری تهران برای اجرای بودجه ریزی عملیاتی در سال 91 گفت : همه سعی بر این است که تا پایان شهریور ماه همه اقدامات زیرساختی برای اجرای بودجه ریزی عملیاتی انجام می شود تا لایحه بودجه سال 91 بر اساس بودجه ریزی عملیاتی ارائه شود .
به گزارش ايلنا،سید مناف هاشمی با تاکید بر برنامه ریزی برای بودجه ریزی عملیاتی شهرداری گفت : بودجه سالجاری شهرداری به گونه ای تنظیم شده است تا شهرداری تهران به سمت بودجه ریزی عملیاتی حرکت کند و بستر برای اجرای این نوع بودجه ریزی در سال آینده فراهم شود .
او افزود: در راستای این اقدام ، امسال برنامه های نرم افزاری برای این کار انجام می شود تا بتوان در سال 91 این نوع بودجه ریزی را اجرایی کنیم .
معاون شهردار تهران تصریح کرد : برای اجرایی شدن این اقدام باید زیر ساخت های لازم آماده شود و علاوه بر شناسایی قیمت های واقعی و تمام شده ، آموزش های لازم برای این کار ارائه و از تجربه های سایر کشورها نیز به درستی استفاده شود که همه این اقدامات از یک ماه گذشته آغاز شده است .
او افزود : تا پایان شهریور این اقدامات با جدیت ادامه خواهد یافت و امیدواریم در سه ماهه پاییز هماهنگی های لازم با شورا و شهرداری انجام شود و پس از اخذ تاییدات نهایی لایحه بودجه سال 91 بر اساس یک برنامه و بودجه ریزی عملیاتی به شورا ارائه شود .
مناف هاشمی با بیان این که امسال شهرداری قطعاً به سمت برنامه ای تر کردن امور حرکت می کند، افزود: بودجه ریزی امسال طوری انجام شده است تا علاوه بر این که حرکتی به سوی بودجه ریزی عملیاتی باشد، هزینه ها واقعی تر مدیریت شود و استانداردهای کاهش هزینه ها و قیمت تمام شده در دستور کار قرار گیرد و مدیریت بر کاهش هزینه ها سر لوحه کار باشد .
او همچنین با اشاره به ارتقاء مبحث درآمدهای پایدار اظهار کرد : عملیاتی سازی ساختار جدید کدینگ حسابداری و تطبیق با کدینگ جدید بودجه نیز تا کنون بیش از 70 درصد پیشرفت داشته است و تا پایان اردیبهشت ماه نهایی خواهد شد .
مناف ‌هاشمی تهیه زیر ساخت های لازم در چابک سازی را از دیگر اولویت های این معاونت در سالجاری دانست و افزود : بودجه ریزی عملیاتی و برنامه ریزی 5 ساله و همچنین نظارت بر اجرای بودجه از دیگر وظایفی است که امسال با جدیت دنبال خواهد شد .
پايان پيام


 

دوشنبه 29 فروردین 1390  7:08 PM
تشکرات از این پست
Sem_440
Sem_440
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 3093
محل سکونت : آذربایجانغرب

پاسخ به:اخبار ایران و جهان

از گروه های دانشجویی برتر حوزه محیط زیست تجليل مي شود


تاکنون بیش از 73 گروه دانشجویی در این گردهمایی که 31 فروردین و یکم اردیبهشت در باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران واقع در خیابان 16 آذر برگزار می شود، ثبت نام کرده اند.

ایلنا: ایلنا: دومین گردهمایی گروه های دانشجویی حامی محیط زیست و منابع طبیعی، گروه های دانشجویی برتر را انتخاب و از آن ها تجلیل به عمل می آورد.

به گزارش خبرگزاري ايلنا به نقل از روابط عمومی سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی، تعدادی از گروه های دانشجویی شرکت کننده در دومین گردهمایی مسئولان و گروه های دانشجویی حامی محیط زیست و منابع طبیعی در پروسه انتخابات و نظر داوران به عنوان گروه های برتر برگزیده می شوند.

بر اساس این گزارش، تاکنون بیش از 73 گروه دانشجویی در این گردهمایی که 31 فروردین و یکم اردیبهشت در باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران واقع در خیابان 16 آذر برگزار می شود، ثبت نام کرده اند.

داوری پوسترهای ارسالی گروه ها و همچنین برگزاری انتخابات با حضور تمامی شرکت کنندگان از راهکارهایی است که برای انتخاب گروه های برتر مورد استفاده قرار می گیرد.

به گزارش ايلنا، در نخستین گردهمایی گروه های دانشجویی حامی محیط زیست و منابع طبیعی که سال گذشته برگزار شد، 16 گروه به عنوان گروه های دانشجویی برتر معرفی و انتخاب شدند.

پايان پيام

دوشنبه 29 فروردین 1390  7:08 PM
تشکرات از این پست
Sem_440
Sem_440
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 3093
محل سکونت : آذربایجانغرب

پاسخ به:اخبار ایران و جهان

از هر قانونی که حامی مترو باشد دفاع می کنیم 

حمل و نقل عمومی شهر تهران بدون مترو قادر به تامین نیازهای شهروندان نیست و از این رو مجلس حامی هر گونه حمایت از توسعه مترو پایتخت است.


ایلنا: نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصمیم هیات رئیسه مجلس مبنی بر قرار گرفتن اعتبارات ارزی مترو در لایحه بودجه کشور گفت : حمل و نقل عمومی شهر تهران بدون مترو قادر به تامین نیازهای شهروندان نیست و از این رو مجلس حامی هر گونه حمایت از توسعه مترو پایتخت است.
به گزارش خبرگزاري ايلنا،حسن غفوری فرد ضمن بیان این مطلب افزود : حذف پیشنهاد تمدید قانون مترو برای سال جاری به دلیل تامین نظر شورای نگهبان بود، اما در مقابل رئیس مجلس پیشنهاد قرار دادن آن را در لایحه بودجه را داد که به این ترتیب امکان اجرایی شدن آن بیشتر است.
او همچنین در ادامه خاطرنشان کرد:از سال 64 دو موضوع در تهران مورد توجه بود . یکی مسئله تشکیل شبکه فاضلاب و دیگری توسعه مترو که در حال حاضر هر دو موضوع آغاز شده و راهی طولانی را در پیش دارند.
این نماینده مجلس همچنین تاکید کرد: تنها راه چاره حل مشکل آلودگی هوای تهران و ترافیک سنگین این شهر، توسعه مترو است که لازمه ی آن حمایت های اعتباری از سوی دولت است. چه اینکه هیچ شهر بزرگی در دنیا بدون مترو نیست. از این رو تصویب چنین قانونی از اهمیت بالایی برخوردار است.
پايان پيام


 

دوشنبه 29 فروردین 1390  7:12 PM
تشکرات از این پست
Sem_440
Sem_440
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 3093
محل سکونت : آذربایجانغرب

پاسخ به:اخبار ایران و جهان

مصرف نمك ايرانيان بيش تر از استاندارد جهاني است


غذاهاي آماده، فست فودها و يا مواد غذايي كه فاقد ارزش غذايي هستند مانند چيپس و پفك نمكي ورودي نمك را به بدن به شدت افزايش مي دهند كه در مصرف آنها بايد دقت بيشتري شود.

ایلنا: مصرف نمك روزانه در غذاي ايرانيان به طور متوسط بيش از 5 گرم است كه اين ميزان براي افراد سالم كه كمتر از 50 سال سن دارند ، 2 و نیم گرم بيشتر از استاندارد است.
به گزارش خبرگزاري ايلنا، به نقل از وب دا، شيراز دكتر كامران باقري لنكراني رييس مركز تحقيقات سياستگذاري سلامت اين دانشگاه با بيان اين مطلب ،اظهار داشت: توصيه مي شود كه ميزان مصرف نمك براي افرادي كه هيچ فاكتور خطرسازي ندارند و سن آنها زير 50 سا ل است 5/2 گرم در روز باشد و براي افرادي كه فاكتورهاي خطرساز دارند و يا سنشان بالاي 50 سال است بايد روزانه يك و نيم گرم باشد .
لنكراني حذف بي از حد منابع نمك در غذاهاي مصرفي را ضروري دانست و افزود: غذاهاي آماده، فست فودها و يا مواد غذايي كه فاقد ارزش غذايي هستند مانند چيپس و پفك نمكي ورودي نمك را به بدن به شدت افزايش مي دهند كه در مصرف آنها بايد دقت بيشتري شود .
او تأكيد كرد: مردم براي حفظ سلامتي و پيشگيري از بيماري ها بايد ميزان نمك ورودي به بدن خود را كنترل كنند.
پايان پيام

دوشنبه 29 فروردین 1390  7:12 PM
تشکرات از این پست
Sem_440
Sem_440
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 3093
محل سکونت : آذربایجانغرب

پاسخ به:اخبار ایران و جهان

مصرف ویتامین D در کاهش میزان سرماخوردگی و افزایش طول عمرتاثير دارد 

سطوح پایین ویتامینD افزایش حساسیت به سرماخوردگی را بیشتر می کند یا خود سرماخوردگی علت کاهش سطح ویتامینD است. اين ویتامین به عنوان یک هورمون در بدن عمل کرده و مشخص شده که در تنظیم حداقل هزار ژن نقش کمکی دارد.


ایلنا: میزان پایین ویتامینD در خون افراد، استعداد آنها را در ابتلا به سرماخوردگی و بیماری های دستگاه تنفس افزایش می دهد.
به گزارش خبرگزاري ايلنا به نقل از وب دا، محققان معتقدند، فقط با خوردن مقادیر زیادی از ماهی و نوشیدن شیر میتوان این ویتامین را به میزان کافی دریافت کرد همچنين میزان پایین ویتامینD در خون افراد، استعداد آنها را در ابتلا به سرماخوردگی و بیماری های دستگاه تنفس افزایش می دهد.
براساس اين گزارش سطوح پایین ویتامینD افزایش حساسیت به سرماخوردگی را بیشتر می کند یا خود سرماخوردگی علت کاهش سطح ویتامینD است. اين ویتامین به عنوان یک هورمون در بدن عمل کرده و مشخص شده که در تنظیم حداقل هزار ژن نقش کمکی دارد.
به گزارش ايلنا،ویتامین D با ایجاد علایم سلولی ممکن است در کنترل سیستم ایمنی بدن، مبارزه با سرطان، بهبود سلامت قلبی عروقی و تنظیم قند خون نقش داشته باشد و مصرف آن توصیه می شود.
بر اساس اين گزارش، بايد روزانه10 تا 15 دقیقه به خاطر تولید ویتامینD در معرض نور خورشید قرار بگیریم زیرا مقدار کم نور خورشید بدون ایجاد سوختگی، پوست خطری در افزایش سرطان پوست ندارد. با این حال ایمن ترین راه در جهت دریافت کافی این ویتامین، مصرف مکمل های غذایی آن است. گفتنی است مقادیر بیش از نیاز روزانه این ویتامین نيز باعث ایجاد سنگ کلیه و مشکلات دیگر می شود.
پايان پيام


 

دوشنبه 29 فروردین 1390  7:15 PM
تشکرات از این پست
Sem_440
Sem_440
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 3093
محل سکونت : آذربایجانغرب

پاسخ به:اخبار ایران و جهان

 
برگزاری دومین گردهمایی گروه های دانشجویی حامی محیط زیست و منابع طبیعی


این گردهمایی از صبح روز چهارشنبه 31 فروردین آغاز شده و تا جمعه دوم اردی بهشت ماه در محل باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران واقع در خیابان 16 آذر ادامه خواهد داشت.

ایلنا: دومین گردهمایی گروه های دانشجویی حامی محیط زیست و منابع طبیعی از 31 فروردین تا دوم اردیبهشت ماه سال جاری به همت سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی در باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران برگزار می شود.
به گزارش خبرگزاري ايلنا به نقل از روابط عمومی سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی، دومین گردهمایی گروه های دانشجویی حامی محیط زیست و منابع طبیعی با هدف معرفی فعالیت های دانشجویی در عرصه حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی، گسترش فرهنگ حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی در جامعه در پی ترویج آن در جامعه دانشگاهی و همچنین تشویق گروه های فعال و ایجاد بستری برای به وجود آمدن گروه های جدید برگزار می شود.
هم اندیشی دانشجویان با مسئولان سازمان ها و صنایع مربوطه، برپایی نشست های دانشجویی به منظور تبادل تجربیات، تقدیر از حامیان فعالیت دانشجویان در عرصه حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی، تقدیر از پیشکسوتان عرصه محیط بانی و جنگل بانی، معرفی گروه های تازه تأسیس سال 89 و برپایی نمایشگاهی از دستاوردهای گروه های دانشجویی در قالب پوستر و معرفی صنایع سبز، بخش های مختلف دومین گردهمایی گروه های دانشجویی محیط زیست و منابع طبیعی را تشکیل می دهد.
این گردهمایی از صبح روز چهارشنبه 31 فروردین آغاز شده و تا جمعه دوم اردی بهشت ماه در محل باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران واقع در خیابان 16 آذر ادامه خواهد داشت.
لازم به ذکر است؛ ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تهران، سازمان حفاظت محیط زیست، اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران، معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی، معاونت فرهنگی دانشگاه پیام نور، معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد تهران، معاونت فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، معاونت فرهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، انجمن ارزیابی محیط زیست ایران، استانداری تهران، ستاد توسعه زیست فناوری و ستاد انرژی های نو معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری، ستاد ساماندهی فعالیت های سمن های شهر تهران، کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران، معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، مرکز نظام ایمنی هسته ای کشور سازمان انرژی اتمی ایران، سازمان انرژی های نو ایران، روزنامه همشهری، گروه خودرو سازی سایپا و ایران خودرو، باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران و شرکت کومینز یدک از همکاران سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی در این گردهمایی به شمار می روند.
پايان پيام

دوشنبه 29 فروردین 1390  7:15 PM
تشکرات از این پست
Sem_440
Sem_440
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 3093
محل سکونت : آذربایجانغرب

پاسخ به:اخبار ایران و جهان

چهار ساله ها سرگردان بین رفتن به دبستان و ماندن در مهد کودک


اخیرا تفاهم نامه ای بین آموزش و پرورش و سازمان بهزیستی امضاء شد که بر اساس آن مسئولیت پیش دبستانی ها تا سه سال بر عهده مهدهای کودک بوده و از 4 سال تا 6 سال هم بر عهده آموزش و پرورش است.

ایلنا: از روز شنبه یکی از روزنامه های صبح اقدام به درج گزارشی کرد که بر اساس آن براین نکته تاکید شده بود که گویا کودکان از سن چهار سالگی وارد دبستان خواهند شد این مسئله با عث آشفتگی ناگهانی پدرها و مادرها شده است که به راستی آیا کودک چهار ساله ما باید وارد فضای دبستانی شود که به هیچ وجه الزامات مهدهای کودک را ندارد.
به گزارش خبرگزاري ايلنا، این گزارش به نوعی در روز دوشنبه نیز در این روزنامه تکرار شده است، با این تفاوت که در گزارش روز دوشنبه جملاتی از وزیر آموزش و پرورش نقل شده بود که به نوعی در راستای تایید انتقال چهار ساله ها به دبستان بود، با این توضیح که فضای چهار ساله ها با بقیه کلاس ها محصور خواهد شد. در این آشفتگی اطلاع رسانی البته مسئولین آموزش و پرورش در روزنامه دیگری انتقال 4 سال تا 6 ساله ها به مدارس را تکذیب کرده و اعلام کرده اند انتقالی در کار نبوده و فقط مهدهای کودک باید دو نوع مجوز را اخذ کنند. برای زیر چهار ساله ها مجوز سازمان بهزیستی و برای کودکان 4 تا 6 سال هم مجوز وزارت آموزش و پرورش که البته حتی با فرض قبول، اعلام آخری هم چندان با واقعیات و بدیهیات سازگار نيست؛ در همین رابطه ازخانم «عفت هدایتی» مدیر یکی از مهدهای کودک غرب تهران و کارشناس امور پیش دبستانی تقاضا کردیم در طی یک گفتگو به سوالات ما پاسخ دهد.
تقسیم امور مهدها در بین دو متولی
هدایتی در خصوص این خبر و تفاهم نامه منعقد شده بین دو نهاد بهزیستی و آموزش و پرورش گفت: «اخیرا تفاهم نامه ای بین آموزش و پرورش و سازمان بهزیستی امضاء شد که بر اساس آن مسئولیت پیش دبستانی ها تا سه سال بر عهده مهدهای کودک بوده و از 4 سال تا 6 سال هم بر عهده آموزش و پرورش است؛ این خبر از خیلی وقت ها پیش مطرح بود، یعنی یک پروسه طولانی مدت بین آموزش و پرورش و سازمان بهزیستی در جریان بود تا اینکه اخیرا مشخص شد این تفاهم نامه با این شکل ذکر شده بین این دو نهاد امضاء شد. حال تکلیف ما چیست؟ با پرسشی که از کارشناسان کردم مشخص شد که برای کودکان تا سه سال موظف خواهیم شد از سازمان بهزیستی مجوز بگیریم و برای کودکان 4 تا 6 سال از وزارت آموزش و پرورش. یعنی یک مهد کودک با دو مجوز، تا دو نهاد مختلف ناظر بر کارشان باشند. که در این صورت برای کیفیت بخشی و انجام امور کودکان لازم به هماهنگی تنگاتنگ بین وزارت آموزش و پرورش و سازمان بهزیستی خواهد بود که در اینجا سوالی که پیش می آید این است که آیا بهتر نیست از همان ابتدا مسئولیت کودکان پیش دبستانی را یک موسسه یا وزارتخانه داشته باشد تا دو سازمان ؟!...»

تعدد ناظر بر مهدها و تبعات آن
این مدیر مهد کودک در خصوص مشکلاتی که این تفاهم نامه برای مهد ها ایجاد خواهد کرد افزود: «این تفاهم نامه یقینا مشکلات زیادی ایجاد خواهد کرد؛ چراکه ما تا به حال می بایستی به یک نهاد به عنوان ناظر پاسخگو باشیم ولی در حال حاضر ما با دو تشکیلات مختلف به عنوان ناظر رو به رو خواهیم بود. این مسئله شبیه این است که مثلا در دبستان که از پایه اول تا پنجم دبستان می باشد تقسیم شود بین دو سازمان به عنوان متولی که این اصلا امکان پذیر نیست و در اجرا مشکلات زیادی پیش خواهد آمد. به خصوص بنا به حساسیت پرورش در این مقطع سنی (دوره طلایی سن انسان ها) باید کلی صرف وقت و هزینه برای هماهنگی دو سازمان در این شرایط (تفاهم نامه) انجام گیرد که می تواند با تصمیم های کارشناسانه تری اینگونه نباشد.»

سرگردانی چهارساله ها بین دبستان و ماندن در مهد
با توجه به توضیحات این مدیر مهد کودک و کارشناس امورپیش دبستانی مشخص شد که حتی در حالت ماندن کودکان در مهد نیز این دو متولی بودن مشکلات بسیاری را ایجاد خواهد کرد، اما روز شنبه یکی از روزنامه های صبح به نقل از یکی از مسئولین آموزش و پرورش گزارشی را درج کرد که والدین کودکان را بسیار آشفته کرده و پرسش های زیادی را در اذهان ایجاد کرد که گویا کودکان از سن 4 سالگی راهی دبستان خواهند شد؛ در این رابطه این مدیر مهدکودک تاکید دارد: «این کاملا ضعف درک و برداشت آن مسئولی بود که این مصاحبه را انجام داد. این ها همه البته بر می گردد به فقر فرهنگ پیش دبستانی در کشور که حتی کارشناسان و مسئولان ادارات و سازمان های مرتبط هم اطلاع درستی از این رشته وازاین حرفه ندارند؛ زیرا این پروسه می توانست با کارشناسی دقیق تر پیش بینی های لازم را برای شفاف نمودن توضیح در مورد تفاهم نامه باعث برداشت اشتباه مردم نشده و علت نگرانی آنان نیز نشود.»
وی سپس با این پرسش ها ادامه داد: «آیا اصلا به نظر شما کودکان چهارساله را در دبستان می توان پرورش داد؟!... آیا مسئولین دبستان ها آنقدر فرصت اضافه در اداره صحيح دبستان خود دارند که بتوانند کودکان 4 تا 6 ساله را نیز اداره درستی بکنند؟!... از اینها گذشته پیش دبستانی تخصص خاص خودش را دارد و دبستان هم تخصص خاص خودش را دارد؛ چطور ممکن است که یک مدرسه بتواند کودک چهار ساله را اداره بکند؟»

تجربه ناموفق آموزش و پرورش در اداره آمادگی ها
با توجه به اینکه در حال حاضر هم برخی مدارس در حال سرویس دهی به کودکان مقطع آمادگی هستند این کارشناس پیش دبستانی ضمن انتقاد به نحوه عملکرد این مدارس افزود: «این مدارس با اینکه فقط حد اقل تا سقف یک کلاس 15 الی 20 نفره ثبت نام می کنند اما در عمل کودکی که باید برایش در مقطع آمادگی برنامه متناسب با نیازهای کودکان 6 ساله تدارک ببینند، 9 ماه تمام فقط او را پشت میزو نیمکت بنشانند و چون از مربیان با توان و تخصص لازم که به ویژگی های کودکان 6 ساله آشنا باشند استفاده نمی شود؛ بنابراین اداره این یک کلاس بسیار انرژی بر وحتی برایشان طاقت فرسا نیز می شود و مشکلات به حدی می رسد که حتی در بسیاری از موارد مقطع آمادگی را تعطیل می کنند و تاکنون بسیار از این نوع اتفاق پیش آمده است. اگر از همان ابتدا تحقیقی در این زمینه انجام می شد از به وجود آمدن این وضعیت در حال حاضر (تفاهم نامه و مشکلات مربوطه) پیشگیری لازم انجام می شد.»

دود حاصل از تصمیمات شتابزده در چشم کودکان
وی در ادامه نگرانی خود را از انعقاد شتابزده تفاهم نامه های اینچنینی اعلام کرده و تاکید می کند که: «می دانم وقتی سازمان بهزیستی و آموزش پرورش یک تفاهم نامه به این مهمی را امضاء می کنند، چرا در عمل تحقیق و پژوهشی در این زمینه انجام نمی دهند که مثلا آموزش و پروش که فقط در برخی مدارس متولی مقطع آمادگی بوده، آیا در این مدارس اصلا آموزش های درستی به بچه ها ارائه داده اند؟ مسلما این پاسخ منفی بوده و حتی حداقل انگیزه هایی که این بچه ها داشته اند از آنها گرفته شده و نتیجه اش این شد که کودکان را بنا به نیازهای سنی که باید تحرک و تکاپوی لازم را برای زندگی در آن مقطع داشته باشند فقط در یک اطاق و برای یک سال تحصیلی نگهداری کرده اند.»

توجه کشورهای توسعه یافته به مقطع پیش دبستانی و بی توجهی ما
اما اغلب کشور های توسعه یافته محورهای توسعه را از بدو تولد متمرکز کرده اند و اعتقاد دارند دوران کودکی از بدو تولد نقش به سزایی در آینده توسعه این کشور ها دارد و شاید به همین دلیل باشد هر روزه شیوه های نوینی برای آموزش و خلاقیت در کودکان ابداع می شود در همین رابطه هدایتی تاکید دارد که: «تحقیقات نشان می دهد که مقطع مهد کودک و یا کودکستان به منزله پلی است بین خانواده و مدرسه که این پل را کودک باید با احساس امنیت کامل طی بکند تا بتواند در دبستان خودش را به عنوان یک دانش آموز توانمند ببیند؛ یا اولیای وی شاهد این توانمندی کودک باشند، حال این پل کجاست؟ جایگاه این پل کجاست؟ پیش دبستانی جایگاهش کجاست؟ چرا ما جایگاه پیش دبستانی را گاهی در دبستان تعریف می کنیم؟ اینجاست که باید مسئولین محترم کشورمان که مطمئنا همه آنها به این دوره حساس هستند، حساب شده عمل کنند، چرا که همه ما دوره کودکی را طی کرده ایم و الان دوره کودکی را کاملا لمس می کنیم که کودک به چه حمایت هایی نیاز دارد. دوره ای که بنام دوره طلایی سن بشر مطرح بوده و دو سوم یادگیری هر انسانی در این سن اتفاق می افتد، حال می خواهیم با این دوره چکار کنیم ؟ این دوره یقینا از صفر تا 6 سال است. این فاصله زمانی به نام دوره پیش دبستانی معروف است. یک مقدار به این قضیه حساس تر باشیم و اگر می خواهیم در کشور عزیزمان در کلیه سطوح پیشرفت داشته باشیم، اگر بناست که متخصص کار آزموده، متعهد و با تقوا در زمینه های فرهنگی، اجتماعی، خدماتی، پزشکی و... داشته باشیم قدری به تصمیم گیری برای این دوره سنی حساس تر باشیم و بی تفاوت از کنار آن نگذریم؛ به نظر من که حدود 33 سال فقط در حوزه کودکان فعالیت می کنم، تقسیم کردن این دوره در بین دو نهاد نتیجه با کیفیت و درستی نخواهد داشت.»
تهیه کننده گزارش: علی اکبر اسماعیل پور

دوشنبه 29 فروردین 1390  7:17 PM
تشکرات از این پست
Sem_440
Sem_440
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 3093
محل سکونت : آذربایجانغرب

پاسخ به:اخبار ایران و جهان

 
كارگاه اطلاع رساني طرح تفصيلي جديد تهران برگزار شد 

روش گذشته برنامه ريزي طرح‌هاي جامع و تفصيلي شهر تهران بر مبناي طرح كاربري اراضي (Land use planing) بود كه در جهان منسوخ شده است ولي روشي كه طرح تفصيلي جديد تهران بر پايه آن استوار شده روش ساختاري- راهبردي است.


ایلنا: به گزارش خبرگزاري ايلنا به نقل از پايگاه اطلاع رساني طرح تفصيلي جديدي تهران، به منظور آشنايي خبرنگاران و اصحاب رسانه، كارگاه اطلاع رساني طرح تفصيلي جديد تهران به همت اداره كل شهرسازي و طرح‌هاي شهري شهرداري تهران و با حضور مسئولان، كارشناسان ،مشاوران اين طرح ، خبرنگارا ن و اصحاب رسانه برگزار شد.
مجيد پاكساز مديركل شهرسازي و طرح‌هاي شهري با بيان اينكه سال‌هاي سال تهران بدون يك طرح و برنامه مدون و مشخص اداره مي‌شد افزود:آنچه در سال‌ها قبل براي ساخت و سازها در شهر تهران به كار گرفته مي‌شد مجموعه‌اي از مصوبات و دستور العمل‌هايي بود كه توسط دو نهاد شوراي عالي شهرسازي و كمسيون ماده پنج مصوب مي‌شد.
او ادامه داد:اين براي ام القراي جهان اسلام و پايتخت ايران اسلامي زيبنده نبود كه برنامه جامعي را در زمينه هدايت و كنترل شهر نداشته باشد، اما تهيه اين برنامه هم به همين سادگي‌ها ميسر نشد.
پاكساز تاكيد كرد:آنچه روند ايجاد يك طرح جامع و تفصيلي را براي تهران با تاخير انداخته بود مواجه كرد ناتواني كارشناسان و مديران شهري نبود بلكه پيچيدگي‌هاي تهران موجبات اين تاخير را فراهم كرد.
اوادامه داد: خوشبختانه با رويكرد برنامه محورمديريت شهري كه بر وجود برنامه براي كليه امور از جمله ساخت و ساز تاكيد داشته و دارد روند تهيه اين طرح از سال 1382 آغازشد و خوشبختانه سال گذشته زحمات به بار نشست و اين طرح به تصويب رسد و ار امسال اجرايي شد.
مديركل شهرسازي و طرح‌هاي شهري گفت: روش گذشته برنامه ريزي طرح‌هاي جامع و تفصيلي شهر تهران بر مبناي طرح كاربري اراضي (Land use planing) بود كه در جهان منسوخ شده است ولي روشي كه طرح تفصيلي جديد تهران بر پايه آن استوار شده روش ساختاري- راهبردي است.
او با بيان اينكه طرح جامع و تفصيلي جديد تهران اولين تجربه اسناد اجرايي براي تهيه يك طرح ساختاري- راهبردي در كشور است افزود:با توجه به روش جديد طرح‌ و برنامه ريزي به كار گرفته شده در شهر تهران، بايستي شهروندان در جريان امور قرار گيرند تا از اين پس درخواست‌هاي خود را متناسب با طرح و برنامه تفصلي جديدي به مديريت شهري ارائه دهند.
پاكساز بيان داشت: با توجه به اهميت اين طرح و نقش ويژه آن در مديريت بهينه كلان شهر تهران ، ضروت اجراي موفق طرح تفصيلي جديد در گرو تعامل مناسب با ساير نهادها بويژه مشاركت همه جانبه شهروندان است و اين مهم مستلزم ارتقائ سطح آگاهي و شناخت شهروند است از طريق اطلاع رساني جامع رسانه‌ها ميسر ميشود.
پايان پيام


 

دوشنبه 29 فروردین 1390  7:18 PM
تشکرات از این پست
Sem_440
Sem_440
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 3093
محل سکونت : آذربایجانغرب

پاسخ به:اخبار ایران و جهان

 
بيمه تأمين اجتماعي براي 380 هزار شاغل صنايع‌دستي كشور 

سال گذشته 200 هزار شاغل شناسه دار صنايع‌دستي و قاليباف كشور در اولويت بيمه تأمين اجتماعي قرار گرفتند كه اجراي بيمه براي بخش مهمي از آن‌ها محقق شد.


معاونت صنايع‌دستي كشور اجراي قانون بيمه تأمين اجتماعي براي 380 هزار شاغل شناسه دار صنايع‌دستي را در سال 90 پيگيري مي‌كند.
به گزارش خبرگزاري ايلنا، تهمينه دانيالي؛ معاون صنايع‌دستي كشور ضمن بيان اين مطلب اظهار داشت: اين معاونت پيگيري اجراي بيمه تأمين اجتماعي براي صنعتگران صنايع‌‌دستي در سال 90 را از سوي مجلس شوراي اسلامي انجام مي‌دهد.
او تصريح كرد: موضوع بهره مندي شاغلان شناسه دار صنايع‌دستي از بيمه تأمين اجتماعي در كميسيون‌هاي تخصصي مجلس شوراي اسلامي مطرح شده است.
معاون صنايع‌دستي كشور ادامه داد: نظر موافق كميسيون فرهنگي مجلس در رابطه با بيمه شدن 380 هزار هنرمند و صنعتگر صنايع‌دستي طي سال جاري دريافت شده است.
دانيالي گفت: با موافقت نهايي اين پيشنهاد در صحن علني مجلس مطرح و بودجه مورد نياز آن نيز تأمين مي‌شود.
معاون صنايع‌دستي كشور با اشاره به اينكه معاونت صنايع‌دستي پيگير تعريف بودجه بيمه شاغلان صنايع‌دستي در اعتبارات وزارت رفاه و تأمين اجتماعي چون سال گذشته است، گفت: سال گذشته نيز اعتبارات مورد نياز بيمه صنعتگران در بودجه اين وزارتخانه تعريف شد.
دانيالي اضافه كرد: سال گذشته 200 هزار شاغل شناسه دار صنايع‌دستي و قاليباف كشور در اولويت بيمه تأمين اجتماعي قرار گرفتند كه اجراي بيمه براي بخش مهمي از آن‌ها محقق شد.
معاون صنايع‌دستي سازمان ميراث فرهنگي كشور در ادامه افزود: در بحث بيمه قاليباف به دليل بهره مندي اغلب آن‌ها از بيمه پيش از تصويب اين قانون، تنها تبديل وضعيتشان در دستور كار قرار گرفت.
دانيالي با بيان اينكه به همين دليل اجراي اين قانون براي قاليبافان با سرعت بيشتري پيگيري شد، اظهار داشت:‌ براي بهره مندي شاغلان شناسه دار صنايع‌دستي، طراحي نرم افزار بيمه در دستور كار قرار گرفت كه شروع اجراي اين قانون را به اواخر سال 89 موكول كرد.
او يادآور شد: در كنار هنرمنداني كه در نوبت بيمه از سال گذشته هستند،‌ بهره مندي 380 هزار شاغل شناسه دار صنايع‌دستي نيز پيش بيني مي‌شود.
پايان پيام


 

دوشنبه 29 فروردین 1390  7:18 PM
تشکرات از این پست
Sem_440
Sem_440
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 3093
محل سکونت : آذربایجانغرب

پاسخ به:اخبار ایران و جهان

تجلیل از شهدای محیط بان سال 89 توسط دانشجویان حامی محیط زیست و منابع طبیعی کشور


سعید پرهام،صابر الله، حسن غلام پور و محمود احمدی نژادی، کمال حسین پناهی، معمر مرغوبی و مسعود علی خانی از افرادی بودند که در سال گذشته در راه حفاظت و حراست از محیط زیست کشور به شهادت رسیده اند.

ایلنا: مقام شهدای محیط بان سازمان محیط زیست در دومین گردهمایی گروه های دانشجویی حامی محیط زیست و منابع طبیعی مورد قدردانی قرار می گیرد.
به گزارش خبرگزاري ايلنا به نقل از روابط عمومی سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی، همزمان با برگزاری دومین گردهمایی گروه های دانشجویی حامی محیط زیست و منابع طبیعی، از خانواده های هفت شهید محیط بان در سال 89، تجلیل به عمل می آید.
سعید پرهام از استان خراسان شمالی، صابر الله داد از استان سیستان و بلوچستان، حسن غلام پور از استان آذربایجان شرقی و محمود احمدی نژادی، کمال حسین پناهی، معمر مرغوبی و مسعود علی خانی از استان کردستان از افرادی بودند که در سال گذشته در راه حفاظت و حراست از محیط زیست کشور به شهادت رسیده اند.
دومین گردهمایی گروه های دانشجویی حامی محیط زیست و منابع طبیعی 31 فروردین و یکم اردی بهشت ماه سال جاری در باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران واقع در خیابان 16 آذر برگزار مي‌شود.
پايان پيام

دوشنبه 29 فروردین 1390  7:19 PM
تشکرات از این پست
Sem_440
Sem_440
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 3093
محل سکونت : آذربایجانغرب

پاسخ به:اخبار ایران و جهان

 
تشکيل ستاد نظارت بر تعرفه‌هاي بخش غيردولتي در اين سازمان 

بودجه پيشنهادي دولت در حوزه سلامت حدود 13 هزار ميليارد تومان است که با اضافه شدن حدود 5 هزار ميليارد تومان از درآمد ناشي از هدفمندي يارانه‌ها به اين بودجه بالغ بر 18 هزار ميليارد تومان مي‌شود.


ایلنا: رييس کل سازمان نظام پزشکي از تشکيل ستادي در سازمان نظام پزشکي کشور براي نظارت بر رعايت تعرفه‌ها و اجراي قوانين توسط مراکز درماني غيردولتي کشور مطابق با چارچوب‌هاي اين سازمان خبر داد.
به گزارش خبرگزاري ايلنا، اولين جلسه شوراي هماهنگي نظام پزشکي استان تهران پنج شنبه 25 فروردين با حضور رييس کل و معاونان سازمان نظام پزشکي و رؤساي سازمان‌هاي نظام پزشکي شهرستان‌هاي استان تهران برگزار و طي آن مسائل و موضوعات مختلف مرتبط با حوزه سلامت و جامعه پزشکي استان تهران بررسي شد.
در ابتداي اين جلسه، دکتر سيد شهاب الدين صدر با اشاره به رشد مناسب بودجه و اعتبارات حوزه سلامت در سال 1390، گفت: بودجه پيشنهادي دولت در حوزه سلامت حدود 13 هزار ميليارد تومان است که با اضافه شدن حدود 5 هزار ميليارد تومان از درآمد ناشي از هدفمندي يارانه‌ها به اعتبارات حوزه سلامت و با يک رشد حدود 50 درصدي، اين بودجه بالغ بر 18 هزار ميليارد تومان خواهد شد.
او افزود: طي سالهاي گذشته بودجه حوزه سلامت همواره ناکافي بوده و امسال با رشد مناسب بودجه در اين حوزه مي‌توان علاوه بر ساماندهي نظام سلامت به تقويت بيمه‌هاي سلامت پرداخت. از سوي ديگر با تخصيص اين اعتبارات در پايان برنامه پنجم توسعه سهم پرداخت از جيب مردم در حوزه سلامت از حدود 60 درصد به 30 درصد خواهد رسيد.
رييس کل سازمان نظام پزشکي همچنين با اشاره به دريافت کل بودجه سال 89 اين سازمان در سال گذشته، از رشد مناسب بوجه ساليانه سازمان نظام پزشکي خبر داد.
او درباره وضعيت تعيين تعرفه‌هاي خدمات درماني دولتي و غير دولتي سال 90، اظهار کرد: سازمان نظام پزشکي در کميته مشترک تعرفه گذاري وزارت بهداشت و در کميته‌هاي تخصصي شوراي عالي بيمه نظرات کارشناسي خود را در اين خصوص ارائه کرده است و توافقات خوبي در زمينه تعرفه‌ها با دستگاه‌هاي مسئول وجود دارد.
صدر اضافه کرد: با ملاک عمل قرار گرفتن تعرفه‌هاي اعلامي سال 89 توسط سازمان نظام پزشکي براي تعيين تعرفه‌هاي بخش غيردولتي در سال جديد و اعلام تعرفه‌ها در بازه 6 ماهه اول سال، تصور نمي‌کنم در اين حوزه مشکلي ايجاد شود.
او با اشاره به اقدامات سازمان نظام پزشکي در سال 89، گفت: برگزاري برنامه‌هاي آموزشي، ارائه تسهيلات مختلف رفاهي و اجتماعي، طراحي و اجراي مسابقات ورزشي استاني و کشوري ويژه جامعه پزشکي، انعقاد تفاهم نامه مالياتي سال 88، تدوين آيين نامه نظارت بر تبليغات جامعه پزشکي با همکاري وزارت ارشاد و برگزاري همايش‎هاي تخصصي و کارشناسي از مهم‌ترين اقدامات اين سازمان در سال 89 بوده که در سال جاري با گستردگي و قوت بيشتري انجام خواهد شد.
رييس کل سازمان نظام پزشکي همچنين از اعزام اولين گروه از متخصصان طرح مدد محرومان سازمان نظام پزشکي جهت ارائه خدمات پزشکي به مناطق محروم طي دو هفته آينده خبر داد.
برگزاري همايش نقش پزشک عمومي در نظام سلامت و بررسي مباحث مختلف ساختار نظام سلامت در قالب کنگره‌هاي تخصصي نيز از ديگر برنامه‌هايي بود که رييس کل سازمان نظام پزشکي کشور خبر از اجراي قريب الوقوع آنها داد.
صدر، با اشاره به درخواست گروه‌هاي مختلف مبني بر نظارت سازمان نظام پزشکي بر اجراي تعرفه‌هاي بخش غير دولتي حوزه سلامت کشور، اظهار کرد: اين سازمان بر اساس قانون در حوزه نظارت بر تعرفه‌ها وظيفه و تکليفي بر عهده ندارد، با اين وجود براي ارتقاي اعتماد عمومي و تعامل بيشتر در رعايت تعرفه‌هاي اعلامي، ستادي از سوي سازمان نظام پزشکي براي نظارت بر رعايت قوانين و تعرفه‌ها در مطب‌ها، مراکز درماني و بيمارستانهاي غيردولتي تشکيل شده که بزودي بر اساس چارچوب‌هاي توأم با حفظ شأن و منزلت اعضاي جامعه پزشکي، عمل به وظايف خويش را آغاز خواهد کرد.
در ادامه اين جلسه، عليرضا زالي، معاون نظارت و برنامه ريزي سازمان نظام پزشکي، با ارائه گزارش از فعاليت‌هاي کارشناسي اين سازمان در حوزه تعرفه گذاري خدمات درماني دولتي و غيردولتي سال 90، تصريح کرد که تعرفه‌هاي بخش غيردولتي در سال جاري، کاهش نخواهد يافت و ملاک براي تعيين تعرفه‌هاي جديد، کتابچه تعرفه‌هاي وزارت بهداشت در سال 89 خواهد بود که در آن تعرفه‌هاي اعلامي بخش غيردولتي از سوي سازمان نظام پزشکي نيز درج شده است.
او افزود: با ارسال نامه رييس کل سازمان نظام پزشکي به وزير رفاه و تامين اجتماعي مبني بر تسريع در تعيين تعرفه‌هاي بخش دولتي و غير دولتي سال 90، انتظار مي‌رود که اين تعرفه‌ها به زودي از سوي شوراي عالي بيمه اعلام شوند.
در ادامه، حاضرين در جلسه مشکلات و مسائل حوزه سلامت شهرستان‌هاي متبوع خود را با رئيس کل و معاونان سازمان نظام پزشکي کشور در ميان گذاشتند.
به گزارش ايلنا،در اين جلسه، علاوه بر صدر به عنوان رئيس سازمان نظام پزشکي تهران، عبدالرسول صداقت رئيس نظام پزشکي کرج، وحيد شاهرخي رئيس نظام پزشکي شهريار، محمد شريفي رئيس نظام پزشکي دماوند، فرهاد سپنج رئيس نظام پزشکي ساوجبلاغ، شهريار خاقاني رئيس نظام پزشکي پاکدشت، اورنگ يوسفي رئيس نظام پزشکي رباط کريم و مصطفوي رئيس نظام پزشکي ورامين حضور داشتند.
پايان پيام


 

دوشنبه 29 فروردین 1390  7:30 PM
تشکرات از این پست
Sem_440
Sem_440
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 3093
محل سکونت : آذربایجانغرب

پاسخ به:اخبار ایران و جهان

مديرکل تدوين ضوابط و صدور پروانه شهرداري خبر داد:
 
انجام فرا‌منطقه‌اي بخشي از وظايف دفاتر خدمات الکترونيک شهر تا پايان فروردين


با آماده شدن بستر نرم افزاري‌، در ابتدا اخذ گزارش‌هاي مهندسان ناظر و همچنين صدور پايان کار آپارتماني در همه دفاتر به طور فرامنطقه‌اي انجام مي‌شود.

ایلنا: مديرکل تدوين ضوابط، نظارت و صدور پروانه شهرداري تهران از انجام فرامنطقه‌اي بخشي از وظايف دفاتر خدمات الکترونيک به طور آزمايشي تا پايان فروردين ماه خبر داد.
به گزارش خبرگزاري ايلنا، داوود غفاري با اشاره به فرامنطقه‌اي شدن برخي وظايف دفاتر خصوصي خدمات الکترونيک، گفت: در راستاي تدابير شهردار تهران مبني بر تکميل برون سپاري و آنچه که تا کنون از وظايف تصدي‌گري مناطق در بخش شهرسازي به دفاتر واگذار شده است، تا پايان فروردين بخشي از اين وظايف به طور پايلوت به صورت فرامنطقه‌اي در دفاتر خدمات الکترونيک انجام خواهد شد.
او افزود: با آماده شدن بستر نرم افزاري‌، در ابتدا اخذ گزارش‌هاي مهندسان ناظر و همچنين صدور پايان کار آپارتماني در همه دفاتر به طور فرامنطقه‌اي انجام مي‌شود.
غفاري خاطر نشان کرد: فرامنطقه‌اي شدن اين وظايف در دفاتر به شکلي است تا هر شهروندي که در هر يک از مناطق تهران ساکن است، بتواند درخواست صدور پروانه آپارتماني خود را به دفاتر ساير مناطق ارائه کند و همچنين مهندسان ناظر نيز چنانچه در هر منطقه‌اي نظارت دارند، بتوانند از هر منطقه ديگري گزارش مرحله‌اي خود را به انجام رسانند.
مدير کل تدوين ضوابط و مقررات شهرداري تهران در ادامه اظهار کرد: با آماده شدن بستر نرم افزاري و تکميل آرشيو الکترونيک، ساير فعاليت‌هاي واگذار شده به دفاتر نيز به طور فرامنطقه‌اي انجام خواهد شد.
پايان پيام

دوشنبه 29 فروردین 1390  7:30 PM
تشکرات از این پست
Sem_440
Sem_440
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 3093
محل سکونت : آذربایجانغرب

پاسخ به:اخبار ایران و جهان

خطوط تلفن ديجيتال صندوق رفاه دانشجويان علوم پزشکي راه اندازي شد 

صندوق رفاه دانشجويان علوم پزشکي اعلام کرد كه در جهت ارائه خدمات بهتر به دانشجويان پزشکي، خطوط تلفن صندوق از آنالوگ به ديجيتال تبديل شده است.


ایلنا: براي رفاه حال دانشجويان علوم پزشکي خطوط تلفن ديجيتال صندوق رفاه دانشجويان علوم پزشکي کشور راه‌اندازي شد.
به گزارش خبرگزاري ايلنا، صندوق رفاه دانشجويان علوم پزشکي اعلام کرد كه در جهت ارائه خدمات بهتر به دانشجويان پزشکي، خطوط تلفن صندوق از آنالوگ به ديجيتال تبديل شده است.
بنابر گزارش وب‌دا، شماره‌هاي جديد صندوق كه آماده خدمات رساني به دانشجويان پزشكي است، شامل
تلفن گويا با شماره 84212000( 30 خط)، دبيرخانه84212200، اداره تسهيلات دانشجويي با شماره 84212300، مديريت امور دانش آموختگان ( تسويه حساب) با شماره 84212400، امور مالي با شماره84212500، مديريت سرمايه گذاري84212600، مجتمع خزرآباد ساري84212700، فناوري اطلاعات (IT) با شماره84212900 و مديريت منابع و پشتيباني با شماره84212250 است.
پايان پيام


 

دوشنبه 29 فروردین 1390  7:31 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها