0

ساخت نانوفيبر براي ترميم زخم بافت‌ها

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

ساخت نانوفيبر براي ترميم زخم بافت‌ها

نسخه چاپي ارسال به دوستان
ساخت نانوفيبر براي ترميم زخم بافت‌ها

خبرگزاري فارس: دانشمندان نانوفيبري ساختند كه مي‌تواند بعد از تزريق بافت‌هاي زخمي را ترميم كند.

به گزارش خبرگزاري فارس، دانشمندان براي نخستين بار موفق به ساخت نانو فيبر كروي و ستاره‌اي شكل با استفاده از پليمرهاي زيست تخريب‌پذير شدند كه با تزريق اين نانوفيبر به همراه سلول به قسمت جراحت ديده، مي‌توان آن را ترميم كرد.

پيترما استاد مدرسه دندانپزشكي دانشگاه ميشيگان و سرپرست اين تحقيقات گفت: ما در اين تحقيقات به وضوح آثار ترميم را در بافت‌هاي زخمي ديديم.

پيتر ما افزود: ترميم بافت‌ها كار بسيار سختي است و در صورتي كه ترميم انجام مي‌شود با كمبود بافت دهنده مواجه مي‌شويم. اين روش جديد اميدي است براي افرادي كه دچار جراحت‌هاي عميق در بافت‌هاي غضروفي خود شده‌اند و زخم‌هاي آن‌ها ترميم نشده است.

اين روش جديد، جايگزين مناسبي براي روش ACI است كه هم اكنون به عنوان درمان باليني براي ترميم غضروف‌ها استفاده مي‌شود. كيفيت ترميم در روش ACI خوب نيست زيرا در اين روش سلول‌هايي كه تزريق مي‌شوند توسط محيط طبيعي بدن پشيباني نمي‌شوند.

پيتر ما گفت: نانوفيبرهاي كروي شكل كه درون آن‌هاي خالي است از حفره‌هاي بسياري تشكيل شده‌اند كه به آن‌ها اجازه مي‌دهد مواد غذايي از بين آن‌ها به راحتي عبور كند و آن‌ها از عمليات ماتريس سلولي تقليد مي‌كنند.

نانوفيبرهاي توخالي به همراه سلول‌ها به قسمت جراحت ديده بدن تزريق مي‌شوند و بعد از عمليات تزريق اين نانوفيبرها تخريب و جذب بدن مي‌شوند و در اين هنگام سلول‌هايي كه به بدن تزريق شدند عميلات ترميم را انجام مي‌دهند.
انتهاي پيام/ع

 
 
دوشنبه 29 فروردین 1390  7:06 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها