0

«شلمچه» و «ظفر» جديدترين موشك‌هاي پدافندي و كروز ارتش

 
titishmili
titishmili
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : آبان 1388 
تعداد پست ها : 1333
محل سکونت : اصفهان

«شلمچه» و «ظفر» جديدترين موشك‌هاي پدافندي و كروز ارتش

«شلمچه» و «ظفر» جديدترين موشك‌هاي پدافندي و كروز ارتش

خبرگزاري فارس: وزير دفاع از تحويل موشك‌ پدافندي شلمچه و كروز ظفر به ارتش جمهوري اسلامي ايران خبر داد.

به گزارش خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس، سردار وحيدي وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح صبح امروز در حاشيه برگزاري رژه بزرگ ارتش به مناسبت 29 فروردين كه در حرم بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران برگزار شد، با حضور در جمع خبرنگاران در خصوص تحويل سامانه‌هاي جديد موشكي به يگان‌هاي مختلف ارتش اظهار داشت: اخيرا تست دو موشك شاهين و شلمچه از موشك‌هاي پدافندي كشور را شاهد بوديم كه با موفقيت انجام و در اختيار پدافند هوايي قرار گرفت.

وي همچنين از تحويل قريب‌الوقوع سريع‌ترين موشك‌هاي كروز با نام ظفر خبر داد و افزود: اين موشك‌ها كنار ديگر سامانه‌ها مي‌تواند توان پدافندي كشور را تا حد زيادي ارتقا دهند.

وزير دفاع در ادامه خاطرنشان كرد: اخيراً حجم انبوهي از تسهيلات ضدزره با ويژگي حمله از بالا براي مقابله با ادوات زميني دشمن به يگان‌هاي ارتش و سپاه پاسداران تحويل شده است.

وحيدي در ادامه با اشاره به حوادث منطقه و برخي موضع‌گيري‌هاي كشورهاي استكباري و رژيم صهيونيستي عليه كشورمان اظهار داشت: اين رژيم هرجا كه توانسته دخالت و تجاوز كرده و براي سرپوش گذاشتن بر اين اقدامات خود كشورهاي مستقل از جمله ايران را متهم مي‌كند.

وزير دفاع پيام برگزاري رژه نيروهاي مسلح را ‌اقتدار، صلح و دوستي براي كشورهاي منطقه و نشانه آمادگي جمهوري اسلامي ايران با هرگونه تهديد دشمن دانست و افزود: اگر آنها بخواهند تهديدي عليه جمهوري اسلامي ايران انجام دهند، با مشت آهنين نيروهاي مسلح كشورمان روبه‌رو خواهند شد.
انتهاي پيام/م*

دوشنبه 29 فروردین 1390  6:38 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها