0

اكثر كودكان از ورزش فراری هستند!

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

اكثر كودكان از ورزش فراری هستند!

اكثر كودكان از ورزش فراری هستند!

 

تحقیقات پژوهشگران آمریكایی نشان داد كه اكثر كودكان این كشور از ورزش كردن فراری بوده و از تحرك بیزارند.

به گزارش سرویس «بهداشت و درمان» ایسنا، «لین ووگان» یكی از مقامات ارشد دپارتمان بهداشت آمریكا در این باره به رسانه های این كشور عنوان كرد: متاسفانه سه چهارم كودكان پنج تا ۱۰ ساله كمتر از یك ساعت روزانه اقدام به انجام تحركات و ورزش می كنند.

این مقام مسئول در این باره به پایگاه اطلاع رسانی «Web MD» خاطرنشان كرد: بیش از ۷۴ درصد كودكان باید روزانه حداقل ۶۰ دقیقه فعالیت جسمانی و تحركات داشته باشند كه متاسفانه تنها ۱۵ درصد اقدام به انجام ورزش می كنند.

علاوه بر این، ۵۲ درصد از والدین هم اصلا به ورزش كودكان خود اهمیتی نمی دهند.

به گزارش ایسنا، براساس تحقیقات صورت گرفته توسط كارشناسان دانشكده پزشكی ایالت «كالیفرنیا» این موضوع مشخص شد كه ۷۴ درصد والدین اعلام كردند كه علاقه دارند اكثر اوقات خود را همراه با فرزندانشان در مقابل تلویزیون سپری كنند.

۴۲ درصد از والدین اعلام كردند كه فناوری های نوین باعث عدم ترك فرزندانشان است؛ چرا كه كودكان اكثر زمان خود را در مقابل رایانه ها، تلویزیون یا بازی های كامپیوتری سپری كرده و از تحرك باز می مانند.

همچنین ۵۳ درصد از والدین به این موضوع اشاره كردند كه علاقه دارند اوقات فراغت خود را با فرزندانشان به انجام بازیهای رایانه ای بپردازند.

علاوه بر این، مشخص شد كه ۵۸ درصد كودكان بین پنج تا ۱۰ سال كمتر از چهار روز در هفته در خارج از خانه به بازی و تحرك می پردازند در حالی كه دو درصد از والدین كمتر از یك روز در هفته به بازی خارج از خانه با فرزندان خود مشغول هستند..../خبرگزارى ايسنا

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

دوشنبه 29 فروردین 1390  6:23 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها