0

نتيجه تحولات خاورميانه ، افزايش قدرت ايران و تضعيف عربستان است

 
salarezeynab
salarezeynab
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آذر 1389 
تعداد پست ها : 6597
محل سکونت : تهران

نتيجه تحولات خاورميانه ، افزايش قدرت ايران و تضعيف عربستان است

نتيجه تحولات خاورميانه ، افزايش قدرت ايران و تضعيف عربستان است


روزنامه كانادايي " گلوب اند ميل " :


نتيجه تحولات خاورميانه ، افزايش قدرت ايران و تضعيف عربستان استیک روزنامه معتبر و پرشمارگان کانادایی ، نتیجه تحولات کنونی در منطقه عربی را افزایش قدرت منطقه ای ایران و ضعیف شدن عربستان دانست .


روزنامه " گلوب اند میل " با اشاره به نفوذ بلندمدت عربستان در کشورهای منطقه خاورمیانه ، نوشت : تحولات کنونی خاورمیانه ، نفوذ عربستان را در مصر ، تونس ، عراق و لبنان از میان برد و منافع این کشور را در بحرین و یمن به شدت به خطر انداخت .

این روزنامه با تاکید بر ضعیف شدن عربستان پس از انقلاب‌ های اخیر منطقه عربی ؛ ایران را برنده این انقلاب ها دانست و نوشت : ایران بیشترین دستاورد را در جهان عرب کسب کرده ، از جمله اینکه قدرت این کشور در بحرین افزایش یافته است .

این روزنامه کانادایی با اشاره به هم پیمانی دیرینه سران عربستان و دیکتاتور سرنگون شده مصر نوشت : تحولات منطقه و سرنگون شدن حسنی مبارک از قدرت ، سبب از دست رفتن یکی از هم پیمانان ریاض در منطقه شد ؛ ضمن اینکه با استقبال مقامات تهران و دولت انتقالی قاهره از ترمیم دوجانبه روابطشان ، راه برای ایران برای برقراری رابطه مهم با مصر گشوده شده است .


گلوب اند میل با اشاره به پیشینه حمایت های واشنگتن از رژیم های عربی منطقه و پشتیبانی همه جانبه از رژیم صهیونیستی ، نوشت : آمریکا در اوضاع متغیر منطقه خاورمیانه می کوشد از نفوذ روزافزون ایران در کشورهای منطقه جلوگیری کند .

در این میان ، عربستان و اسرائیل از هر گونه اقدام اشتباه آمریکا که به ایرانی شدن منطقه کمک کند ، نگران هستند .

 

یا حسین (ع)

دوشنبه 29 فروردین 1390  4:57 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها