0

پدر عرفان های نوظهور در یک قدمی مرگ قرار گرفت

 
salarezeynab
salarezeynab
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آذر 1389 
تعداد پست ها : 6597
محل سکونت : تهران

پدر عرفان های نوظهور در یک قدمی مرگ قرار گرفت

پدر عرفان های نوظهور در یک قدمی مرگ قرار گرفت


</SPAN>دست‌هایی که خدمت می‌کنند مقدس‌تر از لب‌هایی هستند که دعا می‌کنند و این خدمت عابدانه در حقیقت، خدمت به انسان‌ها است. خدمت به همنوعان، خدمت به خداوند است. بر همین اساس، ساتیا سای بابا پروژه‌های عظیمی را در سراسر هند و از طریق مراکز در کل دنیا رهبری می‌کنند.به گزارش شیعه آنلاین، اخبار رسیده از کشور هندوستان حاکی از آن است که "ساتیا سای بابا" یکی از سرشناس ترین رهبران عرفان های نوظهور که مدعی خداگونگی تجسم خداوند است، به دلیل وخامت حال در یک قدمی مرگ قرار دارد.

باگوان شری ساتیا سای بابا زاده ۲۳ نوامبر ۱۹۲۶ در دهکده‌ای کوچک به نام پوتاپارتی است. یکی از مدعیان خداگونگی تجسم خداوند است. پدر او «پداونکاپاراجو» ومادرش «ایشوارامباً بودند. ساتیا، فرزند چهارم خانواده‌ای فقیر و مومن بود و به‌جز او خانواده راجو یک پسر و دو دختر دیگر نیز داشتند. ساتیا سای بابا در سن ۱۴ سالگی- در تاریخ ۲۳ ماه مه ۱۹۴۰- اعلام کرد که روح خداوند در جسم او حضور دارد و او برای هدایت انسان‌ها بر روی زمین ظهور کرده‌است. او خود را سای بابا نامید و گفت که تجسم بعدی» شیردی سای بابا «است که سال‌ها پیش در ایالت» ماهاراشترا" در ده شیردی زندگی می‌کرده ‌است.

وی می‌گوید: من برای احیا این اصول در کل جهان تجسم یافته‌ام. معجزات من، کارت دعوتی بیش نیستند؛ معجزه اصلی من، ایجاد تغییر و تحول در درون شما است. اساس و دلیل این حضور، مبتنی بر عشق و قدرت الهی است. عشق و قدرتی بی‌نهایت و همه جانبه (فراگیر) که در حقیقت تجسم عشق الهی است و قادر است انسان‌ها را از نقاط دور دست کره زمین به دهکده پوتاپارتی بکشاند.

باگاوان شری ساتیا سای بابا مدعی است یک آواتار است. به گفته خودش او روحانی هیچ یک از ادیان نیست و هیچ دینی را تبلیغ نمی‌کند.

دوستداران او ادعا دارند معجزات الهی ساتیا سای بابا که همه روزه در سراسر این کره خاکی مشاهده می‌شود» اما به گفته خودش بزرگ ‌ترین معجزه او، قدرت تغییر و ایجاد تحول در انسان‌ها است.

او می‌گوید: من روحانی هیچ یک از ادیان نیستم. برای تبلیغ هیچ دینی نیز نیامدم. من آمده‌ام که هندو، هندوی بهتری، مسلمان، مسلمان بهتری و مسیحی، مسیحی بهتری باشد. من برای احیا این اصول در کل جهان تجسم یافته‌ام. معجزات من، کارت دعوتی بیش نیستند؛ معجزه اصلی من، ایجاد تغییر و تحول در درون شما است.


ساتیا سای بابا، خداوند را واحد و بی‌شکل می‌داند و بر حضور حی، فراگیر و همه‌گیر خداوند تاکید فراوان دارد. راهی که ساتیا سای بابا پیش پای هر انسانی قرار می‌دهد، مسیری است که از طریق پنج اصل ارزش‌های انسانی، یعنی «ساتیا»، «دارما»، «شانتی»، «پرما» و«آهیمسا»، به خداوند می‌رسد. در حقیقت این همان پنج عنصر وجودی هر دین است که انسان را به سعادت درک حضور حی خداوند راهنمایی می‌کند.

ساتیا سای بابا می‌گوید: در هر دینی که هستید، پیرو هر آیینی که هستید، مسلمان یا مسیحی، هندو یا زرتشتی یا ادیان دیگر، یک مساله را از یاد نبرید وآن عشق الهی است که هر دین، خواهان زنده کردن آن در پیروان‌اش است. برای ترویج رفاه در جامعه، همه ادیان سعی در اشاعه وحدت دارند. شادکامی و سعادت جهان، در شادکامی و رفاه جامعه نهفته‌است. همه ادیان اهمیت والای زهد معنوی را توصیه می‌کنند. همه ادیان از مردم می‌خواهند تا به راه حقیقت بازگردند و ضرورت حصول خصایل نیک را گوشزد می‌کنند. بدین شکل، وقتی عصاره همه ادیان برای بشر یکی است پس چه دلیلی برای اختلافات دینی باقی می‌ماند. راه‌ها متفاوت هستند، اما مقصد یکی است.

یکی دیگر از نکاتی که ساتیا سای بابا بر آن تاکید فراوان دارد، خدمت عابدانه به خداوند یکتا است. او می‌گوید: دست‌هایی که خدمت می‌کنند مقدس‌تر از لب‌هایی هستند که دعا می‌کنند و این خدمت عابدانه در حقیقت، خدمت به انسان‌ها است. خدمت به همنوعان، خدمت به خداوند است. بر همین اساس، ساتیا سای بابا پروژه‌های عظیمی را در سراسر هند و از طریق مراکز در کل دنیا رهبری می‌کنند. در میان پروژه‌های عظیمی که در هند اجرا کرده‌اند، می‌توان به پروژه‌های آب‌رسانی عظیم در جنوب هند، که آب آشامیدنی تصفیه شده را بصورت رایگان در اختیار مردم فقیر می‌گذارد، به احداث دو بیمارستان فوق تخصصی در هند که به طور رایگان به درمان بیماران می‌پردازند، و ایجاد مراکز تحصیلی رایگان از دوره ابتدایی تا مقطع دانشگاهی اشاره کرد. ایجاد مراکز بزرگ احیاء ارزش‌های انسانی، تربیت کودکان و زنان در کل دنیا و بسیاری پروژه‌های اجتماعی دیگر نیز از این جمله هستند. ساتیا سای بابا می‌گوید: دعا کنید وظایف و کارهای خود را به خوبی انجام دهید. خداوند یکتا بی تردید به دعاهای شما پاسخ خواهد گفت.

باگاوان شری ساتیا سای بابا، به گفته خودش، در سن ۹۹ سالگی خرقه تهی کرده و هشت سال بعد در جسم دیگری در شهر «میسور» دوباره ظهور خواهد کرد. نام این تجسم الهی «پرماسای بابا» و گسترش دهنده عشق و ادامه دهنده راه شیردی سای و ساتیا سای خواهد بود. ساتیا سای در سخنان خود گفته‌است: «بعد از پرما سای، جهان بار دیگر در صلح و آرامش غوطه خواهد خورد.»

 

یا حسین (ع)

دوشنبه 29 فروردین 1390  4:54 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها