0

29موسسه غيرانتفاعي دراجراي آيين نامه انتقال دانشجويان همكاري نكردند

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

29موسسه غيرانتفاعي دراجراي آيين نامه انتقال دانشجويان همكاري نكردند

معاون دانشجويي وزارت علوم :‌
29موسسه غيرانتفاعي دراجراي آيين نامه انتقال دانشجويان همكاري نكردند
تهران - معاون دانشجويي وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري از همكاري نكردن 29 موسسه آموزش عالي غيرانتفاعي در اجراي آيين نامه جديد نقل و انتقال و مهماني دانشجويان در نيمسال تحصيلي مهر 89 انتقاد كرد.

به گزارش خبرنگار فرهنگي ايرنا، محمود ملاباشي روز دوشنبه در نخستين نشست معاونان آموزشي موسسات آموزش عالي غيرانتفاعي - غيردولتي سراسركشور افزود: مطابق آيين نامه ، بايد اسامي دانشگاه هاي متخلف را به شخص وزير علوم گزارش مي كرديم تا علت اصلي اين عدم همكاري ها بررسي شود اما اين كار انجام نشد و ترجيح داديم تا يك سال از اجراي اين آيين نامه سپري و دلايل اين موسسات دريافت شود.


در آيين نامه جديد نقل و انتقال و مهماني دانشجويان، فرآيند نقل وانتقال و مهماني دانشجويان متقاضي بويژه دختران دانشجو به نزديكترين دانشگاه محل سكونت آنان تسهيل شده است و دانشگاهها موظفند در هر نيمسال تحصيلي حداقل 20درصد از ظرفيت پذيرش دانشجويان خود را به متقاضيان انتقال يا مهمان اختصاص دهند.


ملاباشي در ادامه با بيان اينكه بيش از 80 درصد آموزش عالي كشور در دست بخش غير دولتي است اين امر را از افتخارات حوزه آموزش عالي جمهوري اسلامي ايران ارزيابي كرد.


ملاباشي اضافه كرد: بر اساس اعلام يونسكو در سال 1382 ايران تنها كشوري بود كه در طول كمتر از 16سال توانسته ظرفيت آموزش عالي خود را به بيش از دو برابر برساند و اين افتخار بزرگي براي كشور ما محسوب مي شود.


وي ازمسوولان دانشگاه هاي غيرانتفاعي خواست با رعايت استانداردهاي لازم زمينه ارتقاي خود را از موسسه به دانشگاه فراهم سازند.


معاون دانشجويي وزارت علوم گفت: موسسات آموزش عالي غيرانتفاعي در صورت ايجاد مراكز مشاوره دانشجويي و امكانات ورزشي از حمايت هاي وزارت علوم برخوردار مي شوند و نيمي از هزينه هاي تهيه امكانات ورزشي و تربيت بدني توسط اين وزارتخانه پرداخت خواهد شد.


وي در خصوص گرفتن سرانه دانشجوي فرهنگي گفت: اين تقاضا در وزارت علوم مورد بررسي قرار گرفته و اميدواريم اين موضوع در جلسه مشتركي با معاونت فرهنگي وزارت علوم به زودي نهايي شود تا اين دانشگاه ها بتوانند از ابتداي مهر ماه 90 نسبت به دريافت سرانه فرهنگي دانشجويان اقدام كنند.


اولين گردهمايي معاونان آموزشي دانشگاه هاي غير انتفاعي - غيردولتي سراسر كشور امروز به ميزباني دانشگاه سوره برگزار شد

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

دوشنبه 29 فروردین 1390  4:30 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها