0

عضو كميسيون اجتماعي مجلس:تعلل در لايحه جامع ايثارگران جايز نيست

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

عضو كميسيون اجتماعي مجلس:تعلل در لايحه جامع ايثارگران جايز نيست

 
 
عضو كميسيون اجتماعي مجلس:تعلل در لايحه جامع ايثارگران جايز نيست
اصفهان– عضو كميسيون اجتماعي مجلس شوراي اسلامي، ‌تعلل و تاخير در لايحه جامع خدمات رساني به ايثارگران را بعد از وقفه هفت ساله جايز ندانست.

'علي محمد موسوي' روز دوشنبه در گفت و گوي اختصاصي با ايرنا افزود:اين لايحه در سال 83 تدوين و به مجلس ارائه شد و پس از كش و قوسهاي فراوان بين مجلس،‌ شوراي نگهبان و مجمع تشخيص،همچنان مسكوت مانده است.


وي گفت:‌چه خدمتي بالاتر از اينكه با بررسي و تصويب اين لايحه،‌ دين خود را به كساني كه همه چيزشان را به انقلاب و اسلام وقف كردند،ادا كنيم.


نماينده مردم مباركه در مجلس خاطر نشان كرد:از دولت مي خواهيم تا منابع درآمدي را براي اين لايحه ببيند تا اين لايحه به صورت قانون درآيد .


اين نماينده مجلس با بيان اينكه در زمان حاضر دولت به دليل عدم تأمين بار مالي لايحه جامع خدمات‌رساني به ايثارگران، نمي‌تواند اين لايحه را اجرايي كند، در عين حال گفت:البته هنوز درباره اين لايحه تصميم‌گيري نشده است.


وي با طرح اين پرسش كه اگر لايحه اي بار مالي دارد بايد كنار گذاشته شود يا اين كه مشكل آن برطرف شود،اظهار داشت: اين لايحه بايد انجام شود و چه بهتر هم كه در اين دولت كه دولتي ارزشي است انجام شود .


وي گفت:‌حقوق عزيزان جانباز بر گردن همه ملت است اگرچه خود جانبازان مدعي نيستند.


وي تاكيد كرد: ‌چه مساله اي بالاتر و واجب تر از اينكه به كساني خدمات بي منت بدهيم كه از جان و مال خودشان گذشتند.


نماينده مردم مباركه همچنين گفت:‌ اين لايحه هم اينك در مجمع تشخيص مصلحت نظام قرار دارد و كميسيون تلفيق بودجه 90 ، دولت را موظف كرده تا بابت حقوق رد ديون و مطالبات ايثارگران و خانواده معظم شهدا و اجراي لايحه جامع خدمات‌رساني به ايثارگران و اجراي طرح اصلاح موادي از قانون خدمت وظيفه عمومي و اجراي تفسير ماده 13 قانون حمايت از آزادگان از محل واگذاري سهام شركت‌هاي دولتي و فروش اموال و فروش اين سهام ها،اين اعتبار را تأمين كند تا در سال 90 شاهد اجراي لايحه جامع خدمات‌رساني به ايثارگران باشيم.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

دوشنبه 29 فروردین 1390  4:24 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها