0

منحل نشدن ارتش پس از پيروزي انقلاب اسلامي نشانه آينده نگري امام راحل بود

 
ali_ali0934
ali_ali0934
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 6676
محل سکونت : فارس شیراز

منحل نشدن ارتش پس از پيروزي انقلاب اسلامي نشانه آينده نگري امام راحل بود

'محمد كرمي راد' روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار سياسي ايرنا افزود: ارتش جمهوري اسلامي ايران در طول 32 سال گذشته ثابت كرد كه همچنان به نظام، ولايت و مردم وفادار است.
نماينده مردم كرمانشاه در مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: ارتش جمهوري اسلامي از بطن مردم برخاسته و از ابتداي پيروزي انقلاب اسلامي خيلي ها بر اين باور بودند كه با وجود پيروزي ديگر به ارتش نيازي نداريم و ارتش بايد منحل شود.
كرمي راد افزود: وزير امور خارجه وقت و منافقان در داخل كشور از جمله كساني بودند كه شعار انحلال ارتش را سر مي دادند و براساس آن قراردادهاي نظامي بين ايرن و آمريكا كه در دولت ستم شاهي بسته شده بود را ملغي كردند.
وي ادامه داد: امام راحل با عمق نگاه خود نه تنها اجازه نداند تا ارتش منحل شود بلكه بر تشكيل ارتشي مكتبي و 20 ميليوني تاكيد داشتند و اين روشنگري امام منجر شد تا ارتش در دوران دفاع مقدس و بعد از آن در مناطق امنيتي از جمله كردستان و شمال غرب براي دفاع از حريم مرزهاي كشور حضور فعالي داشته باشد.
اين عضو كميسيون امنيت ملي مجلس شوراي اسلامي اضافه كرد: هر ساله در تاريخ 29 فروردين ماه شاهد نمايش قوي و مقتدر از سوي برداران ارتش هستيم كه تمام جنگ افزارها، ادوات جنگي، پيشرفت هاي خود را به نمايش مي گذارند.
كرمي راد افزود: دستيابي به فناوري و تكنولوژي، هواپيماهاي جنگده و بدون سرنشين، زير دريايي، موشك، تانك و نفربرهاي قوي امروز به دست سازمان صنايع دفاعي كشور ساخته مي شود كه ما را از بسياري از وابستگي ها بي نياز كرده است چرا كه اگر روزي در طول هشت سال دفاع مقدس،براي تهيه تفنگ هاي ابتدايي نيازمند بوديم اما امروز توانمان بالا رفته است تا جايي كه مي توانيم جوابگوي نياز كشورهاي اسلامي نيز باشيم.
سيام**9150/
انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 30344420
دوشنبه 29 فروردین 1390  4:20 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها